HK Rufijok z cyklu "Parszywa 13"

dodano: 2011-01-11 17:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 30)
"Parszywa 13" to zestaw trzynastu takich samych pytań, na które odpowiadają różni wykonawcy. Głównym celem "Parszywej 13" jest wydobycie z artysty informacji, jakich nie znajdziecie w normalnym wywiadzie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się co Twój ulubiony raper najchętniej robi w wolnych chwilach, jaki trunek najczęściej pija, nad czym pracował przez ostatnie pół roku lub jakie ma hobby - u nas się tego dowiesz!

Zapraszamy do przeczytania "Parszywej 13" z HK Rufijokiem, autorem niedawno wydanej płyty "Who Ja W To Wbijom mikzteip".

1. Czym zajmowałeś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałeś w tym czasie?
HK Rufijok: Ostatni czas spędziłem na robieniu z Gajosem swojej drugiej solowej płyty "Who Ja W To Wbijom mikzteip" oraz spełnianiu się w życiu zawodowym w firmie reklamowej Fabryka Barw.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?
HK Rufijok: Reedycja mikzteipu wyjdzie przed końcem tego roku jako płyta o nazwie "Who? Ja W To Wbijom!". Odnośnie zwrotek gościnnych, to będzie można usłyszeć mnie na projektach m.in. Bu, Skorupa, Mass Cypher'a, Metrowego, Drive-by, projekcie "Grube Jointy 2", składance Urban City, składance Silesia Crime vol. 2, oraz produkcjach typowo podziemnych takich ekip jak: Fonos, AMC, solówce Dijesa. Rozpoczęty jest także projekt ''Fachmani'', który współtworzę wraz z Fobią i Emsim ze składu Beeloka. Na pewno jeszcze coś się nawinie po drodze... (śmiech).

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałbyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?
HK Rufijok: Jeśli chodzi o raperów to na pewno HST, DonGuralEsko, PIH (choć nie wiem czy to nie są zbyt wielkie wymagania jak na razie...). A jeśli chodzi o producentów to Dino i BRK, jak dla mnie są elegancką opcją do nakładania wokali na ich wykurwiste biciwa.... Choć ucieszyła by mnie możliwość współpracy z Matheo :) Jeśli chodzi o płyty, które wywarły na mnie duże wrażenie to oczywiście 3ODA Kru, ?Inwazja porywaczy ciał? Gurala i ?Droga Watażki? Skorupa.

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?
HK Rufijok: ?Rok Za Rokiem?, gdyż uważam, że jest to najlepszy technicznie kawałek i pierwszy od początku do końca zrobiony z zamysłem stricte śląskiej nawijki.

5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?
HK Rufijok: Dostałby z miejsca odpowiedź, po której odechciałoby mu się powtarzać takich akcji ;)

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś do Ciebie napisze wiadomość na MySpace, istnieje cień szansy, że mu odpowiesz?
HK Rufijok: Jeśli dany artysta okaże się na tyle oryginalny by zrobić z nim coś wspólnie to od razu może na to liczyć. Jednak wszyscy wiemy, że ostatnio dużo jest mętnych przyśpiewek heheh. Jak coś to zapraszam!

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim Hip Hopie?
HK Rufijok: Na pewno monotonia w tekstach i brak własnych patentów! Wiadomo, że polski rap ewoluował na przestrzeni lat, więc trzeba iść za tą ewolucją, a nie stać w miejscu. Lipna jakość nagłośnienia na koncertach ( co się często zdarza) i szczypanie się z hajsem za koncerty. I nie mówię tu o jakiś krociach, tylko o kwotach, które dałyby chociaż możliwość odczucia, że można se przyrobić po pracy trochę talarków.

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?
HK Rufijok: Jest tego trochę ? np.
- HST ''Na językach'' - za pionierstwo rapowania gwarą!
- 3Oda kru ''Parchastyczny Mikstejp" - za swój ogólny fenomen i swojski klimat .    ..YHYHYHYHY!
- Molesta "Skandal" - bo to jedna z nielicznych płyt , na której każdy jeden numer jest zajebisty!
Ciężko ogólnie ograniczyć to do trzech albumów.

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?
HK Rufijok: Niestety muszę się przyznać , że jak większość ściągam muzę z Internetu. Głównie przez moje niskie zarobki i nadal wysokie ceny płyt w Polsce. Sory, ale tak jest.

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłeś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?
HK Rufijok: Raczej alkoholika heheh , w sensie, że wychowałem się z ludźmi, którzy lubią zabalować niezależnie od pory tygodnia więc nie mógłbym tak tego teraz odstawić, heheh. Jeśli chodzi o konkretną bibę to nie ma takiej. Najlepiej wspominam wszystkie melanże z moimi ludźmi z Barwnej (BRWA hołota) gdyż każda z nich była jak by to powiedzieć ''OGIYŃ Z DUPY !!!"

11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?
HK Rufijok: Piwko i Joint z przyjaciółmi, poza tym to PlayStation.

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał kobiety? Twój ulubiony trunek?
HK Rufijok: Cytat - "Pomału a sztyjc " ( coś w stylu spiesz sie powoli) . Ideał kobiety - Ładna , inteligentna , dojrzalsza niż ja , po to, by pomogła mi wyjść na ludzi...hehe. Ulubiony trunek - PIWO !

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy:
HK Rufijok: Jestem do wzięcia. Jestem przeciwnikiem narkotyków (pale tylko gandzie). Uważam swój dar rapowania jako misje, by kultywować naszą piękną , śląską gwarę. Nie jeżdżę po alkoholu. I zapraszam wszystkich do Rydułtów na najwyższą hałdę w Europie w celach rekreacyjno - turystycznych ! Pozdrawiom!!!!


Tagi: 

roe
za długie, nie czytam
nie no
Kto kolejny w Parszywej 13stce? Omen czy Kula?
mnnm
lucifer żal CHCEMY SMARKA, DINALI, FINKERA, MIELONA,
qwert
to kurwa sami zrobcie sobie z nimi wywiady
Lis Łdz
"Ciężko ogólnie ograniczyć to do trzech albumów." typa nie znam ale z tego zdania i tego co jest nad nim wnioskuje że to IDIOTA !!! Pozdrawiam ... Czy już jestem hejterem jak piszę takie rzeczy ?
miszczu
przepraszam bardzo KTO TO KURWA JEST?!
beka
Głównie przez moje niskie zarobki i nadal wysokie ceny płyt w Polsce. Sory, ale tak jest. rozjebal z cenami hahaha
florek
właśnie dajcie smarka, Wankza
OMEN
DAJCIE WYWIAD Z KULOM ONOM! BO TEN RUFIJOK JEST SUABY.
aaa
Niestety muszę się przyznać , że jak większość ściągam muzę z Internetu. Głównie przez moje niskie zarobki i nadal wysokie ceny płyt w Polsce. Sory, ale tak jest. wreszcie sie ktoś przyznaŁ
Guti
Co wy do niego macie? Moze sami wszystko kupujecie? Wywiad spoko. Mi sie podoba.
YNYY
rufijok jestes zajebisty, serio chlopie wielki szacunek za to, co robisz, zaslugujesz na slawe! big up!
ta ta ta
Zapraszamy was do przesłuchania numeru z płyty "Mroczna strona jazzu" wrocławskiego producenta Opiata pt. "Groove miejskim rytmem" Premiera internetowa albumu odbędzie się 14.01.2011. Zainteresowanych wersją fizyczną prosimy o wysyłanie maili na studiopalisie@gmail.com więcej infromacji wkrótce! Hola odsłuch - http://www.youtube.com/watch?v=oiKa7Zwbxlo
skontownik
po komentarzach widzę, że się drugi hiphoppeel robi. Grym, ale ci wypowiedź spolszczyli:)
skontownik
za długie, nie czytam "Ciężko ogólnie ograniczyć to do trzech albumów." typa nie znam ale z tego zdania i tego co jest nad nim wnioskuje że to IDIOTA !!! Pozdrawiam ... Czy już jestem hejterem jak piszę takie rzeczy ? przepraszam bardzo KTO TO KURWA JEST?! I JESZCZE PO TAKICH WYPOWIEDZIACH NAZYWAĆ DRUGIEGO IDIOTĄ!
djmmaf
Ja się jedynie przyczepię do cen polskich płyt - niema w nich nic nadzwyczajnego - mniej niż 30zł - tak samo stoją niektóre zagraniczne z 'serii polska cena'. Wszystkie płyty godne kupna mieszczą się w cenie 30zł - z wypowiedzi rufijoka wnioskuję że czeka aż zmaleją one do 15zł co nigdy nie zajdzie. Swoją płytę mam zamiar pykać za 19zł - cena żałosna. Czemu płyty są drogie? - bo nikt ich niekupuje. Wraz z iloscia sprzedanego towaru maleje cena. Najpierw kupmy później wymagajmy niższych cen.
shiryuq
Nie no, zróbcie wywiad z moją babcią, bo i tak typ jest jakimś anonimem totalnym :)
Ogr James
ktoś go zna? bez jaj, ale słucham wszystkiego co wychodzi w podziemiu i na legalu i nigdy o tym wacku nie słyszałem. Nie figurował na żadnym portalu nigdzie się nie udzielał. To pewnie jakiś nieogar.
kasia
jak widac znaja, jakbys interesowal sie protest songiem, to bys wiedzial, czlowiek jest zajebisty, nie wiem czemu jedziecie po kims, kogo NIE ZNACIE, zobaczymy po wyjsciu plyty
skontownik
brawo kasia a ty - Ogr James - zassij z neta mixtape Rufijoka, przesłuchaj, a potem się wypowiadaj. typowy Polak - jak nasi Politycy - gada o czymś na czym się nie zna! ale... jacy ludzie taki kraj. dorośniesz to zmądrzejesz. Who?Ja w to wbijom MIXTEIP Rufijoka - jak dla mnie - jedna z perełek 2010!
skontownik
aaa... Rufijok 3oda( Bu Metrowy Jot) Majkel Skorup jutro w Gdyni
r
typ jest "przeciwnikiem narkotyków" i jednocześnie będzie się udzielał na mixtejpie GJ, gdzie wiele mówi się że człowiek powinien mieć prawo wyboru czym chce się truć. z odpowiedzi na pytania wnioskuję, że pod czachą to on za wiele nie ma. props za propagowanie gwary jednak!
ehh
RUFIJOK JESTEM ZAINTERESOWANA TOBA, PROPSY
ucho
wypij mniej piwa ogranicz palenie to uzbierasz na parę płytek.. jeśli chcesz to idzie YO
Skruk
Dajcie nam Michała Ciruka!;)
typ
a ja się zastanawiam kto to w ogóle jest? i co to za jedni, z którymi ostatnio była Trzynastka, ta cała Hipotonia? można by jednak ogarnąć ciekawszych gości do tego cyklu
dj mmaf
Dobry patent brać tych ludzi z głębokiego podziemia - Ale wolałbym bardziej kumatych
Lord
straszny frajer!!! Niech wypierdala!
Rajec
He, gieta - 3 dychy, płyta - 3 dychy, o co kaman? i czemu nie wspomniałeś, że pier*olisz goroli??
siouyo
ale wy jestescie kutasa synami. buahaha. Ziomek miazdzy swoim stylem m.in gurala i wszystkich z tego waszego mainstreamu rapowego. Kazdym kawalkiem na plycie udowadnia swoja wyzszosc nad takimi marnymi sluchaczami jak wy i taskimi marnymi raperami jakimi byscie wy byli. Ten kto na niego naciska za miecha bedzie mial go w swojej bibliotece, sciagnie z neta i dojebie w sluchawki. Ziomek o ktorym nikt nie slyszal a info o nim jest lub bedzie niebawem na kazdym portalu. To znaczy ze juz ktos przed Wami go sprawdził i sie nim zajarał.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>