Metrowy

Metrowy

video
dodano: 2017-11-07 15:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 1)

Otrzymaliśmy kolejny singiel pt. "Dzisio Gromy" z drugiej solowej płyty HK Rufijoka "Z KRAINY GRUB". Gościnną zwrotkę nawinął Metrowy, za bit odpowiada DJ BRK.

Muzyczny oldschool połączony z oryginalnym, śląskim stylem HK Rufijoka to pozycja, której nie można przegapić w tym roku, a trzeci singiel podsyca apetyt na więcej. Nieco ostrzejsze brzmienie to tylko mała zapowiedź tego, co czeka Was na albumie, na którym znajdzie się aż 14 utworów. Charakterystyczne flow HK z odpowiednio dobranymi bitami porwie nie jednego słuchacza, a goście - weterani śląskiej sceny i nie tylko, podkręcą klimat.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2016-03-30 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Metrowy publikuje swój oficjalny promomix wraz z okładką, którą zaprojektował PLANT oraz pełną tracklistą płyty. Metrowy postanowił po długiej nieobecności zabrać słuchaczy w podróż do przeszłości. Drugi solowy album jest wspomnieniem kilku ostatnich lat z życia artysty - obok każdego kawałka znajduje się data nagrania oraz miejsce, z którym jest związana jego historia. Metrowy wspomina poznanych ludzi, przygody oraz pokazuje jak na przestrzeni lat zmienił się pod wpływem rożnych wydarzeń ze swojego życia. Wydawnictwo HEMP RECORDS, kierownik pociągu Metrowy oraz bit konduktor DJ HWR zapraszają na muzyczną podróż trasą "ZIELONEJ LINII METRA".

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-06-09 23:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już w dniach 3-6 lipca w Ełku odbędzie się Hip Hop Raport Projekt Ełk a dziś festiwal doczekał się mocnego posse-cutu, zobrazowanego klipem, w którym zalety HHRPE zachwalają m.in. takie osoby jak VNM, Te-Tris, Solar/Białas, Vixen czy Bezczel.

video dnia
dodano: 2014-03-18 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Fankatak & Metrowy feat. GrubSon - Duszno (official video)

Dlaczego: "Trochę tu duszno, chyba już czas otworzyć okno na świat" - słyszymy w refrenie nowego singla ekipy Fankatak z udziałem Metrowego i GrubSona. Fankatak to live-band, oferujący nam gatunkowy kolaż czerpiący z hip-hopu, reggae, rocka, jazzu czy funku i podobne korzenne wibracje słyszymy w tym wypadku. Poniżej biografia składu.

dodano: 2013-11-20 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Pamiętacie jeszcze numer promujący tegoroczny Marsz Wyzwolenia Konopii w którym pojawiła się cala plejada osobistości z Metrowym, Rufijokiem, Skorupem, Bukartykiem czy Silkiem na czele? To dopiero początek tego co szykuje dla nas ekipa Fankatak oraz agencja Protest Song. Z inicjatywy całej ekipy powstał pomysł na tzw. Międzygalaktyczny Łańcuch Rymów Legalizacyjnych (w skrócie Gibon) czyli próbę pobicia rekordu Guinessa w długości kawałka o podobnej tematyce. Do inicjatywy przyłączyli się m.in. Liroy, Zeus, Diox, Małpa, Bas Tajpan, Natural Dread Killaz, Maria Sadowska, Grubson, BRK, Wojtas, Qlop, Bilon czy PMM, a pracę trwają w najlepsze.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-27 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

GIBON - Fankatak, Metrowy, Bulski, Rufijok, Bukartyk, Silk, Skorup, Juvson, Ratowicz, Bu,Feel'x, HWR

Protest Song nie ustaje w walce o słuszną sprawę. Nowym, prolegalizacyjnym numerem zatytułowanym "Gibon" udało się doprowadzić do współpracy szerokiego grona raperów, lepszych i gorszych, ale ja nie mam w zwyczaju przegapiać zwrotek Bu, Skorupa czy Rufijoka i wy chyba też nie powinniście. "Międzygalaktyczny Łańcuch Rymów Legalizacyjnych" zawiązuje kolejne ogniwa i pozostaje tylko żałować, że ekipa ZaMiastem nie spisała się zbytnio przy produkcji teledysku.

video
dodano: 2013-05-12 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

KOSMOS /Metrowy, Bu, Skorup, Rufijok/ - "Sytuacja Wyjątkowa" ft. Grubson (prod. Goryl)

Projekt Kosmos w składzie Skorup, Bu, Rufijok i Metrowy z gościnnym udziałem Grubsona prezentuje nowy teledysk promujący ich pierwszy wspólny album, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ. Zrealizowane z niesamowitym rozmachem klip jest dziełem autorstwa Adama Gawendy i MaxMagicFX. Całość materiału jest nadal dostępna na profilu ProtestSongTV.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-10 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

1 lutego do Internetu trafił 25-minutowy film "Teoria Wielkiego Wybuchu czyli jak powstawała płyta Kosmos (Metrowy, Bu, Skorup, Rufijok)". Jego zawartość powinna być wzorem pomysłowości w promocji albumu, kiedy jest się pewnym wysokiej klasy jego zawartości. Czwórka śląskich raperów nagrała materiał z wypowiedziami własnymi i innych, video ze studia, rozmowami na temat kształtu materiału czy następnego koncertu i wiele, wiele więcej. Dużo śmiechu, nie mniej konkretów i kosmiczny klimacik, który towarzyszy produkcji w każdej sekundzie. Niby niewiele, ale pokazuje jaka była atmosfera powstawania projektu i robi apetyt na to, żeby jeszcze raz włączyć album. Ci z was, którzy jeszcze nie kupili Kosmosu mogą w całości przesłuchać płytę na profilu YouTube Protest Song TV. Film znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
dodano: 2012-11-12 17:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 2)

Całkiem niedawno, dokładnie 19 października na rynku ukazał się projekt zatytułowany „Kosmos”, który jest efektem współpracy pomiędzy Metrowym, Skorupem, Bu oraz HK Rufijokiem. W notce prasowej możemy przeczytać, że wydawnictwo jest formą opowieści, relacji z tego co kosmici zaobserwowali po wylądowaniu na Ziemi. Dodatkowo do wydania dołączony jest bilet w kosmos na okaziciela, który zażyczy sobie podróży po czterech śląskich planetach, z których przybyli autorzy krążka. Brzmi zachęcająco. A jak wygląda to w praktyce?

dodano: 2012-11-09 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Projekt Kosmos to jedna z najbardziej wybuchowych mieszanek pyłu gwiezdnego jaka kiedykolwiek wylądowała nad Wisłą, Odrą, Bugiem, Sanem i każdą inną rzeką, którą zdążyła już skazić swoim nieszablonowym podejściem do robienia rapu. Czterech MC's z krwi i kości, każdy dysponujący charakterystycznym, rozpoznawalnym po wersie stylem i własną jazdą. Wydawałoby się, że chłopaki jadą w cztery różne strony świata i może po trosze faktycznie tak jest, tylko wszyscy kierują się do środka co powoduje zderzenie, eskplozję, Big Bang - no i powstaje Kosmos.

Wydane przez Protest Song cacko wyprodukowała cała plejada beatmakerów. Obok zupełnie nieznanych, choć wartych zapamiętania ksywek, znalazły się również dwa tracki z DJ'em 600V, pojawia się Di N.O. czy Mysta. Mamy dla was trzy dostępne od jakiegoś czasu teledyski promujące to wydawnictwo, całość do odsłuchu na oficjalnym profilu wydawnictwa oraz bardzo ciekawy i oryginalny konkurs. Już niebawem na popkillerze spodziewajcie się też recenzji gwiezdnego projektu ze Śląska.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-07-17 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)


Śląska scena ma niesamowity urodzaj jeśli chodzi o raperów, których nie lubić się nie po prostu nie da. Metrowy to klasyczny przykład. Tak właśnie działa gruby lolo!

dodano: 2011-01-02 15:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 23)
"Parszywa 13" to zestaw trzynastu takich samych pytań, na które odpowiadają różni wykonawcy. Głównym celem "Parszywej 13" jest wydobycie z artysty informacji, jakich nie znajdziecie w normalnym wywiadzie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się co Twój ulubiony raper najchętniej robi w wolnych chwilach, jaki trunek najczęściej pija, nad czym pracował przez ostatnie pół roku lub jakie ma hobby - u nas się tego dowiesz!

Zapraszamy do przeczytania "Parszywej 13" z Metrowym, członkiem zespołu 3oda Kru.

Tagi: