Mezo

Mezo

video
dodano: 2023-02-21 07:30 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 4)

Minęło 20 lat od premiery debiutanckiego albumu Mezo pt. "Mezokracja", raper z okazji jubileuszu postanowił wypuścić album "Legacy" na winylu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-01-31 12:55 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 13)
mezo afu-ra

Niedługo 20-lecie obchodził będzie debiutancki album Mezo "Mezokracja" z tej okazji raper przygotował specjalny numer oraz wydanie albumu na winylu.

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-12-17 18:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 7)

P.A.F.F. - którego możecie kojarzyć z takich projektów jak unitra audio, czy albumu "Fala" (oraz wielu międzynarodowych współprac) opublikował na Instagramie post ze studia, na którym możemy zobaczyć kilka zaskakujących twarzy.

dodano: 2022-03-02 22:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

Artyści intensywnie angażują się w pomoc ofiarom wojny, pisaliśmy Wam już o kolejnych inicjatywach. Wiele z nich dotyczy koncertów - organizatorzy przekazują na pomoc humanitarną procent z biletów lub organizują specjalne wydarzenia. Peja zagra kilka koncertów charytatywnych na Śląsku, Łona i Webber czy Kuba Knap zagrają w Gdańsku, a Poznań łączy siły ponad podziałami.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-27 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 29)

Nagrane na nowo "Na Legalu?" pozbawione jest znaku zapytania w tytule, ale także części gości. Peja wytłumaczył ich brak w drugiej części vloga "Na Legalu".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-29 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Starcie Mesa z Mezo do dziś uważane jest za jeden z najlepszych beefów w historii polskiego rapu, gdzie obie strony wspięły się na maksimum swoich możliwości. Przed naszą kamerą ten konflikt wspominał Ten Typ Mes, opowiadając także o kończącej go bójce, teraz na ten temat wypowiedział się obszerniej Mezo...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-11 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Śliwa był gościem ostatniego odcinka #OceńWersy. Wśród linijek znalazł się fragment numeru "Aniele" Mezo, który reprezentant Step Records obdarzył ironicznym komentarzem.

Tagi:
dodano: 2020-06-11 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W dzisiejszym rapie dostajemy mnóstwo intensywnych, często szarpanych emocji, agresji czy niepewności oraz pustych i wtórnych bangerów. Na ich tle jednym z największych tegorocznych zaskoczeń jest... nowy album Mezo.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-05-26 02:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

CREDO to dziewiąty album Jacka MEZO Mejera. Obecny od 20 lat na scenie muzycznej poznaniak tym razem proponuje podróż do wnętrza siebie, opowiada o swoim duchowym rozwoju, nie rezygnując z motta MUZYKA, SPORT, MOTYWACJA. Album promują teledyski do tytułowego CREDO oraz BŁOGOSTAN.

Jacek MEZO Mejer: "Na płycie CREDO udało mi się w końcu nieco życiowo zwolnić, a przede wszystkim dojrzeć. Mam wrażenie, że dotarłem do pewnego punktu zwrotnego, w którym przeprowadzam dogłębną obserwację otaczającego mnie świata, a przede wszystkim staram się zajrzeć wewnątrz samego siebie i dostrzec co wymaga korekty. Być może podobnie jak ja uważasz, że nieco zatraciliśmy się w pogoni za tym co zewnętrzne, a zaniedbaliśmy naszego ducha. Nie wywołując rewolucji, bo nigdy nie byłem zwolennikiem nagłych radykalnych zmian, od dłuższego czasu konsekwentnie przeprowadzam dekompozycję swojej osoby i mam nadzieję, że uda mi się dokonać integracji na wyższym poziomie człowieczeństwa. Album ten wychodzi w samym środku kryzysu, spowodowanego pandemią. To bardzo dobry moment na przyjrzenie się sobie. Nie ma już wymówek braku czasu. Warto wykorzystać go jak najlepiej. Okazało się jak bezradni stajemy w obliczu niepewności jutra. Jak wiele rzeczy, które wydawały nam się pewne i stabilne są ulotne i przemijają. Być może odnajdziemy jednak coś nowego, pozytywnego, czego się nie spodziewaliśmy. Czas na refleksję."

Tagi:
dodano: 2020-05-20 18:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 2)
Białas, Eldo, Grubson

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie a zebrana suma zbliża się do 3 000 000 zł. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych, oldschoolowych, newschoolowych i podziemnych zwrotkach, czas na nagrania o charakterze społecznym.

dodano: 2019-10-25 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Na swoim Instastory, Paluch zamieścił wpis, w którym przyznał, że środowisko w obliczu aktualnej sytuacji na scenie powinno przeprosić Meza za szerzenie infamii wokół jego osoby.

Tagi:
dodano: 2019-02-05 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Przy okazji wielu ostatnich beefów dyskusja wokół nich kończy się tydzień-dwa po nagraniu ostatniego numeru. Inaczej było w przypadku konfliktu Mesa i Mezo, który rozgrzewał środowisko jeszcze długo po zakończeniu mikrofonowych zmagań. Czy to najlepszy beef w historii polskiego rapu? Na pewno jeden z czołowych.

Przed naszą kamerą Ten Typ wrócił pamięcią do rywalizacji z Mezo - zdradził też kiedy faktycznie wygasł ich konflikt oraz opowiedział o bójce między nimi, której temat pojawił się w numerze "Rudy Kurniawan", a także o późniejszym zaproszeniu Mezo na plan swojego klipu...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-25 15:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Odporność" Mesa to produkcja z ogromnym rozmachem, w której zobaczyć możemy masę postaci z różnych światów - od Katarzyny Nosowskiej, przez Hirka Wronę, po Pana Romana z Zakąsek czy Maffashion. Jak się okazuje zaproszenie poszło również do... Mezo!

Tagi:
dodano: 2015-06-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Zdążyliście już poznać skład na rok 2001, a także na 2002, dziś jedziemy więc dalej, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

kategorie:
dodano: 2010-12-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 48)
Ostatnio zastanawiałem się nad tym jak to możliwe, że po "Eudaimonii" Mezo całkowicie utracił jaja i nie odzyskał ich nawet próbując wrócić do korzeni na "Herezjach" i stawiając tam na czysto rapowe skillsy. Mierność dzisiejszych dokonań nie gryzie się wbrew pozorom z tym, że umiejętności miał zawsze (tylko nie zawsze chciał/umiał je pokazać).

Przy okazji postarałem się przypomnieć sobie, gdzie Jacek Mejer był w szczytowej formie, lecąc stylowo, pewnie i z jajami. Pierwsza myśl dotyczyła dwóch numerów - "Panczlajnera" i "Rapteatru".