12 polityczno-społecznych zwrotek z Hot16Challenge2

Białas, Eldo, Grubson

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie a zebrana suma zbliża się do 3 000 000 zł. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych, oldschoolowych, newschoolowych i podziemnych zwrotkach, czas na nagrania o charakterze społecznym.

Białas

W akcję #MUREMZABONUSEM zaangażowali się m.in. Pezet, Liroy i Ten Typ Mes. Do akcji dołączył również Białas, który swoją gorącą szesnastką, zainicjował nową aktywność powiązaną z pomocą dla Bonusa. Chęć wzięcia udziału zadeklarował już Laikike1.

GrubSon

Kojarzący się głównie z pozytywną energią GrubSon, tym razem wysunął pazury. Artysta bezkompromisowo komentuje obecną sytuację w kraju, jednocześnie zasiewając nutkę optymizmu na sam koniec.

Mezo

Tak jak zaskoczył nas poważny wydźwięk zwrotki GrubSona, tak samo było ze zwrotką Mezo. Poznaniak przyzwyczaił do lekkiej treści i miękkiej formy, tu uderza za to w głębsze tony. "Pogrążeni w strachu/ Narażeni na nadejście krachu/ Wszyscy chcemy być wolni/ Porywisty nurt historii" - słyszymy w jego 16tce, nie brak jednak i iskierki optymizmu.

MEZO #HOT16CHALLENGE2

Małach

W mniej pozytywnym tonie utrzymana jest szesnastka Małacha. Raper jeszcze dobitniej podkreśla obecną sytuację, nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, odnosząc się do wyborów prezydenckich, czy codziennego funkcjonowania.

Sarius

W ostatnich latach Sarius stawiał na własne emocje, tu wciela się w rolę obserwatora tego, co dzieje się wokół. Punktuje mechanizmy ludzkich zachowań (od pomocy 'na pokaz' po wyłapywanie osób w otoczeniu nie przestrzegających zaleceń) i mechanizmy medialnych działań, pompujących strach i niepewność. Słyszymy też o ciężkiej sytuacji osób chorych na raka, o problemach firm, medyków i nierówności w dostępie do leczenia. Częstochowski raper puścił też drabinkę do Kaliego i Tau, prosząc by 'rzucili na sytuację trochę światła'.

SARIUS #HOT16CHALLENGE2

Guzior

Kiedy wyżej wymienieni raperzy skupili się na polskim podwórku, Guzior spogląda globalnie. Od płonącej Australii przez koronawirusa, aż po nieodbyte walki UFC.

Łona

Podobnie jak przy pierwszej edycji, współautor Śpiewnika domowego (o którym pisaliśmy TUTAJ) swoje #Hot16Challenge poświęcił na podziękowania. 

Wyga

Na nowości od Jaśka Wygi trzeba czekać latami. Kiedy jednak łodzianin sięga po mikrofon, nie gryzie się w język. Jego 3 i pół minutowe #Hot16Challenge to kąśliwy komentarz stanu zastanego.

Eldo

To stara szkoła, połóż zwrotkę na raz rymuje Eldoka pod beatbox Muzamana. Oldschoolowy hołd dla medyków, warszawiak udekorował kilkoma ironicznymi szpilkami wymierzonymi w polityków i środowisko hiphopowe.

Kas

W swojej gorącej szesnastce, Kas zaznacza, że istnieje szansa na Afrontowe #Hot16Challange. Bezpardonowe nagranie Wygi i równie charyzmatyczne i niepokorne wersy Kasa sugerują, że warto liczyć na mini-powrót Afrontu.

Sensi Hurragun

Częstochowianin odchodząc od wszechobecnego tematu pandemii, wziął na warsztat współczesny konsumpcjonizm. Opierając się na porównywaniu pokoleń, raper krytycznym okiem patrzy na stałe wpatrywanie w szklane ekrany.

Małpa

Jako jedyny z zestawienia, członek Proximite poddaje pod wątpliwość optymistyczne prognozy na przyszłość. W ostrych słowach mówi o nieudolności w wyciąganiu wniosków przez ludzkość, czy pomocy na pokaz.

Sprawdź też:

Wszystko o Hot16Challenge2 i dotychczas opublikowane zwrotki

10 oldschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

10 pozytywnych i oryginalnych zwrotek z Hot16Challenge2

11 podziemnych zwrotek z Hot16Challenge2

11 newschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

Mona
A Rezydent to nie nagrał polityczni-społecznej?!
???
A gdzie MC Silk ?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>