Wirus

Wirus

video
dodano: 2014-06-23 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

31 maja 2014 ukazał się na rynku kolejny album wydany nakładem wytwórni V6 należącej do ojca chrzestnego polskiego hip-hopu - DJ 600V. Jest to pierwszy legalny album rapera z Krakowa występującego pod pseudonimem Wirus. Wśród zaproszonych na album przez Wirusa raperów znaleźli się: Abradab, FU, Kajman oraz KaeN. Za warstwę muzyczną odpowiadają: DJ 600V, TMK Beatz, Lanek, Aglofellaz, Donde, Adam Drzewiecki, DJ Creon, Kudel, 101 Decybeli oraz DNA. Skrecze na albumie dograli tacy DJ’e jak: DJ Czarli, DJ Def, DJ Qmak, DJ Element oraz DJ Feel–X.

Prezentujemy najnowszy teledysk promujący ten krążek, powstały do numeru "Wredny skurwiel" z gościnnym udziałem KaeNa. Poniżej również odsłuch całości.

Tagi:
dodano: 2014-05-29 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

31 maja 2014 roku ukaże się na rynku kolejny album wydany nakładem wytwórni V6 należącej do ojca chrzestnego polskiego hip-hopu - DJa 600V. Jest to pierwszy legalny album rapera z Krakowa występującego pod pseudonimem Wirus. CD zawiera 16 numerów, wśród zaproszonych przez Wirusa raperów znaleźli się: Abradab, FU, Kajman oraz KaeN. Na albumie znajduje się jeden wyjątkowy utwór pod tytułem "Betonowe Pieczęcie", w którym wystąpili goście specjalni: Tadeusz Woźniak, Püdel oraz chór gospel Joyful Voice. W utworze tym użyto fragmentu ponadczasowego dzieła Tadeusza Woźniaka "Zegarmistrz Światła" z 1972 roku. Za warstwę muzyczną odpowiadają: DJ 600V, TMK Beatz, Lanek, Aglofellaz, Donde, Adam Drzewiecki, DJ Creon, Kudel, 101 Decybeli oraz DNA. Skrecze na albumie: DJ Czarli, DJ Def, DJ Qmak, DJ Element oraz DJ Feel-X. Poniżej do odsłuchu promomix oraz dwa opublikowane single: "Adrenalina" z Abradabem oraz wspomniane "Betonowe Pieczęcie".

dodano: 2014-03-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Czas na kolejny Krótki Strzał, a w nim: klip z reaktywowanego V6 od Wirusa i Abradaba, single Harego, Winiego, Woza, WJDN'a czy 3Y, refleksyjny track od Skajsdelimita, spontan od tercetu Koldi/TomB/Białas czy TomB dorzucający swoje 3 grosze do numeru "Funky" z płyty Solara i Białasa.

dodano: 2013-06-16 16:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 12)

Niewykluczone, że kilka osób po zerknięciu na miniaturkę okładki po lewej prychnie lekceważąco pod nosem. Tym panom podziękujemy. Nie mam już zamiaru prowadzić krucjaty i przekonywać, że UMC w istocie miało kilka naprawdę udanych pozycji w swoim dorobku wydawniczym. Chcę się skupić na faktach, a jednym z nich jest to, że Owal do dziś pozostaje cholernie niedocenionym raperem, który popełnił tylko jedną większą wpadkę w postaci „Sensu życia”. Jego poprzednie legale dość mocno zakorzeniły się w historii polskiego hip-hopu i odmawianie tym płytom jakiejkolwiek wartości jest absurdalne. I chociaż „Rapnastyk” cieszy się sporym szacunkiem w środowisku, to „Wirus” był kontrowersyjny już w dniu swojej premiery. Dlatego to właśnie na nim się dzisiaj skupię.

 

Tagi: