Dolar

Dolar

dodano: 2018-03-29 17:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nasza promująca polskie podziemie akcja Underwatch nabiera tempa a w 2 odcinku czeka nas prawdziwa inwazja ze sceny freestyle'owej i lawina słownych gierek oraz punchline'ów. Za mikrofonem Kaz, Babinci, Czeski, Duże Pe, Filipek, Bober i Dolar, na bicie Mario Kontrargument. Oto "Hateful Eight"!

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-11-15 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami dwa półfinały WBW 2017. Imprezy w Krakowie i Bydgoszczy wyłoniły ośmiu zawodników, którzy 25 listopada w Proximie powalczą w Wielkim Finale. Ponadto organizatorzy zdradzili także, kto poprowadzi imprezę oraz komu przypadnie odpowiedzialność za puszczanie bitów. 

dodano: 2017-09-28 17:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 11)

Każdy, kto choć trochę interesuje się rapem bitewnym, wie, że finał WBW 2009 jest uznawany za bezsprzecznie najlepszy w historii. Złote czasy polskiego freestyle'u, a na scenie jego najbardziej legendarne osobistości – prowadzący Muflon, czy też siedzący w jury Te–Tris, Duże Pe, Rufin i Proceente. Jednak 10 października w Harendzie wieczór w pełni należał do ośmiu walczących o mistrzowski pas MC's, reprezentantów prawdziwej starej gwardii, którzy wówczas po raz ostatni stanęli wspólnie na scenie WBW. Dziś minęło już od tego czasu aż osiem lat, a my postaramy przyjrzeć się temu, jak potoczyły się dalsze hip-hopowe losy głównych bohaterów finału WBW 2009...

Niektórych z nich z pewnością znacie więcej niż doskonale, innych podejrzewam, że kojarzycie, jednak są wśród nich i tacy, o których być może nigdy nie słyszeliście. A warto. Warto, ponieważ dekadę temu freestyle był zjawiskiem naprawdę ciekawym i mega zajawkowym, a do dziś każdy z ośmiu finalistów WBW 2009 zdołał wyjść daleko poza jego ramy i zrobić coś wartościowego dla rodzimego rapu.

To co, zaczynamy. A zaczniemy od...najlepszych na bitwie w Harlemie :)

dodano: 2017-06-30 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Już w najbliższą sobotę w warszawskim teatrze Soho odbędzie się trzecia edycja Bitwy o Pitos. Na scenie "prawdopodobnie najlepszej bitwy freestyle'owej w Polsce" pojawi się cała battle'owa czołówka, a walczyć będzie o pulę nagród przekraczającą 15 tysiecy złotych.

W tym roku organizujący imprezę Duże Pe postanowił rozstawić aż dwunastu zawodników. Oto oni:

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-20 19:15 przez: Kontakt (komentarze: 5)

W ten weekend osoby zebrane na Bitwie o Stocznię były świadkami rewanżu na linii Bośniak - Flint a emocji tak jak przy ich pierwszym starciu nie brakowało - całość zakończyła się przed czasem a walka nie ograniczyła się do słów. Teraz swój komentarz dorzucił obecny na miejscu Dolar.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2015-11-30 19:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Rano parę słów od siebie w temacie WBW (pod linkiem wszystko odnośnie bitwy) dołożył Filipek, teraz odpowiadają mu jurorzy, załączając dodatkowo zapis tego, co skandowali ludzie po walce. Między Flintem a Filipkiem wywiązała się też ostrzejsza wymiana zdań...

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2015-11-30 15:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Nie milkną echa sobotniego finału WBW (przeczytaj wywiad z mistrzem, Edziem). Filipek ostro skomentował odpadnięcie po rundzie grupowej (pełne wyniki WBW), odpowiedział mu Flint, do werdyktu ustosunkowali się także inni jurorzy, Czeski i Dolar oraz Duże Pe, Theodor czy Ymcyk. Dziś Filipek postanowił dodać jeszcze parę słów, atakując decyzję a szczególnie Dolara...

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2015-11-29 19:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Nie milkną echa wczorajszego finału WBW. Wyniki już znacie, prezentowaliśmy Wam także wywiad z Edziem oraz ostre komentarze Filipka i Flinta oraz wypowiedź Czeskiego. Teraz dokładamy jeszcze co o finale, czy poszczególnych werdyktach (także tym o odpadnięciu Filipka) uważają wolnostylowe legendy (Duże Pe, Dolar, Theodor, Ymcyk) oraz tegoroczny finalista Yowee.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-06-03 12:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Dolar - Keanu Reeves (prod. pawloEro) [Official Video]

Przedstawiamy najnowszy teledysk do utworu "Keanu Reeves" z płyty "Serce do lodu", która ukazała się w marcu 2015 roku. Jest to drugi po singlowym "Kiedyś", a zarazem ostatni klip promujący album. Stanowi on również początek skierowania twórczości Dolara na bardziej newschoolowe rzeczy.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2015-04-26 19:33 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Tracklista:

1. Chmury 
2. Chustka 
3. Czarny Ogień ft. Ad.M.a 
4. Keanu Reeves 
5. Kiedyś 
6. Monster 
7. Puste Miejsce 
8. Scena 
9. Serce do lodu

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-03-26 21:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Dolara, lubelskiego weterana bitew wolnostylowych znają wszyscy ci, którzy śledzą poczynania artystów jego pokroju na niezliczonej ilości imprez o mniejszym, jak i większym kalibrze. Mało słuchaczy jednak może kojarzyć wydany w 2010 roku projekt "Dwanaście Taśm", wyprodukowany w całości przez Brudnego Woska. Mimo, że od poprzedniego materiału minęło grube 5 lat, osobiście nadal lubię do niego wracać. Wieści o nowym solowym krążku przyjąłem z pewną dozą entuzjazmu oraz przeczuciem, że któryś z kolei podziemny projekt znajdzie moje uznanie i będę go słuchał z przyjemnością, naprzemiennie z tym, co wychodzi w głównym nurcie. Czasami zdarza się sytuacja, iż przeczucie płata figle, ale w przypadku "Serca Do Lodu" na szczęście tak się nie stało.

video
dodano: 2015-03-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jeśli śledzicie polską scenę freestyle'ową to Dolara znać musicie doskonale. Lubelski raper skupia się w ostatnim czasie także na działalności studyjnej, a w najnowszym singlu promującym "Serce Do Lodu EP" zabiera nas we wspominkową podróż właśnie do czasu wolnostylowych battli...

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-02-28 22:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Na przestrzeni ostatnich 10 lat, będący żywą legendą polskiego freestyle'u Duże Pe zorganizował w Warszawie kilkadziesiąt wolnostylowych imprez z cyklu 'Bitwa O...'. Zaczęło się od małych, otwartych 'Bitew O Indeks' (i o inne stołeczne kluby jak Obiekt Znaleziony, Saturator, Depozyt 44 czy Chwila), na których pierwsze (czy drugie) kroki stawiało wielu MC będących dziś istotnym elementem krajowej sceny. Skończyło się na legendarnych 'Bitwach O Mokotów', które były najbardziej medialnymi i najatrakcyjniejszymi pod względem nagród (w czterech edycjach rozdano nagrody o łącznej wartości około 50.000pln!) wydarzeniami tego typu w Polsce.

Dziś doczekaliśmy się powrotu cyklu a w warszawskim klubie niePowiem odbyła się Bitwa o Pitos z łączną pulą nagród blisko 10 000 zł oraz udziałem wielu byłych mistrzów WBW, Wojny o Wawel czy Wojny o Śląsk! Kto zwyciężył w tak doborowym zestawieniu?

video
dodano: 2014-12-07 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dolar - Powiedz jak (Official video)

Dopiero co widzieliśmy Dolara jako prowadzącego WBW, teraz pora na jego studyjną odsłonę. "Powiedz jak" to luźny utwór na beacie Evil Needle zapowiadający album "Serce do lodu", który ukaże się na początku 2015. "Jeśli nie możesz zasnąć w nocy z różnych powodów, to sprawdź ten numer" - pisze Dolar.

Tagi:
dodano: 2014-01-16 13:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 2)

Dolar feat. Proceente - Leń (prod. Jimmy Kiss, cuty DJ Czarli)

Utwór „Leń” powstał  po wielu miesiącach zwlekania. Jak to lenie mają w zwyczaju. Najpierw bit, później powolnym krokiem do studia i mamy efekty. Dolar i Proceente w luźnym kawałku opowiadają jak ciężko być leniem w rapowym świecie i jak dobrze jest czasem nic nie robić. Za bit odpowiada Jimmy Kiss znany ze współpracy z Piekielnym czy chociażby Ad.M.ą. Za adapterami staną Dj Czarli. Okładkę przyrządził solidny QWERTAJ. Zapraszamy do słuchania.

Strony