Świnia

Świnia

dodano: 2020-04-29 15:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 10)
Sarius, Gural, Oxon

Solar na charytatywnym live streamie Maty, zapowiedział Hot16Challange2, jeśli uzbierają konkretną kwotę. Jak obiecał, tak zrobił. 28. kwietnia powitał po raz kolejny społeczność Internetu, tym samym zaczynając beef z koronawirusem. Pierwsze nominacje zostały wystosowane, a nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Ostatnim razem przypomnieliśmy top 10 najpopularniejszych zwrotek 1. edycji. Tym razem skupimy się na najciekawszych.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Trzeba przyznać, że ten rok rozpoczyna się bardzo intensywnie - także dla fanów podziemia. Wczoraj prezentowaliśmy Wam garść singli, które dostaliśmy na zamknięcie/rozpoczęcie roku, a teraz swoje dokłada Szops publikując mocarne undergroundowe collabo...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-05 23:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Fizyki "Kan Wa Kan" docierają już do fanów a Enson odpala najbardziej wyczekiwany numer na albumie, mocarnie obsadzony posse-cut "Niedoścignienie". Enjoy.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-08-28 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kończąc recenzję "Demo EP" sprzed dwóch lat, żywiłem nadzieję na LP Świni z Fawolą, lecz jak to bywa wielokrotnie w życiu artysty, plany diametralnie mogą się zmienić. W związku z tym otrzymaliśmy w tym roku gorszy muzycznie produkt? Nic z tych rzeczy. Raper wrócił, jednakże ponownie z EPką i przede wszystkim stojącą na zupełnie innym - wyższym poziomie rapowego rzemiosła, aniżeli poprzedniczka. Na "W przerwie od życia EP"nie uświadczymy za wiele podobnych wokalnie elementów, no może poza otwierającym ją "Typowym Bangerem", nawiniętym na charakterystycznym krzyczącym flow gospodarza. Reszta materiału to już Świnia w zupełnie innej, dla wielu zaskakującej odsłonie. W moim przekonaniu, zdecydowanie lepszej, pokazującej w sposób dobitny naturalną ewolucję rapowego kunsztu Szymona.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-19 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Dwa lata kazał czekać na swoje kolejne solowe wydawnictwo Świnia, którego "Demo EP" zebrało wiele ciepłych słów w sieci od słuchaczy i naszej redakcji (recenzja tutaj). Premiera kolejnej EP-ki od reprezentanta Nowego Sącza nosi tytuł "W przerwie od życia". Do tej pory poznaliśmy trzy single - "Typowy banger", "Wojciech Mann" oraz "Zegary", a nieco wcześniej odbiorcy mieli możliwość sprawdzić "Letniaka". W rozwinięciu znajdziecie single, adres do zamówień wersji fizycznej materiału oraz jego tracklistę. A już niebawem redakcyjne spojrzenie na ten materiał. Stay tuned!

kategorie:
dodano: 2015-01-16 19:33 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 30. stycznia zapraszamy Was na koncert Kubana w Nowym Sączu! Okazja jest tym bardziej niezwykła, że na tej imprezie świętować będziemy 18ste urodziny TrooMa, reprezentanta Lucky Dice.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-17 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Lubię produkcje pokroju "Demo EP", autorstwa bohaterów poniższej recenzji - Świni i Fawoli. Dlaczego? Dlatego, że nagrywane są zazwyczaj na kipiącej mocno zajawce, zarówno od strony rapera, jak i producenta (choć ten drugi z nich dał się już poznać szerzej słuchaczom produkując ostatnio "Chi" Eldoki). Ponadto towarzyszą jej mniejsze oczekiwania, aniżeli w przypadku płyty rozpoznawalnego artysty ze sceny. Co jednocześnie nie oznacza, że nie warto lub nie trzeba jej sprawdzić. Wręcz przeciwnie, "Demo EP" jest materiałem obok którego nie można przejść obojętnie, ponieważ przedstawia nam dwóch gości, którzy współgrają ze sobą w sposób niesamowity i przede wszystkim robią to stylowo.

dodano: 2014-10-01 20:35 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Zapraszam do odsłuchania płyty duetu Świnia/Fawola pt. „Demo EP”, która ma swoją premierę właśnie dziś - 1 października 2014 roku. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera. Odsłuch, link do pobrania i zamówienia fizycznego wydania znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2014-09-26 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Zapraszam do odsłuchania drugiego singla pt. „Spojrzenia” od duetu Świnia/Fawola. Gościnnie w kawałku udzielili się: Dj Simple, Konrad Gucwa oraz Iza Matyaszek. Utwór zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę już 1 października 2014 roku. Za grafikę do singla odpowiada Przemysław Matląg. Odsłuch w rozwinięciu.

dodano: 2014-09-20 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Zapraszam do odsłuchania pierwszego singla pt. „PółNaPół” od duetu Świnia/Fawola. Gościnnie w kawałku udzielił się Dj Gugatch. Utwór zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę już 1 października 2014 roku. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli (odpowiedzialnego za produkcję ostatniej płyty Eldo pt. "Chi") nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera. Singiel i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2014-09-07 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Zapraszam do odsłuchania pierwszego singla pt. „Podróż 3” jednego z najbardziej niedocenianych producentów w rodzimym podziemiu – Cygi. Utwór promuje najnowszy album producencki Cygi pt. „Czasy odrzuconych”, który będzie miał swoją premierę 12 października 2014 roku. „Podróż 3” jest kontynuacją podróżniczego cyklu, które mogliśmy usłyszeć na poprzednich płytach producenta. W najnowszej odsłonie możemy usłyszeć: Igrekzeta, Ad.M.ę, Emena, Bogu Bogdana, Kedyfa i Świnię. Za realizację animacji odpowiada: Zet Harris. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu, a preorder tutaj.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-05 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Świnia/Fawola - Zapowiedź 'Demo EP'

Zapraszam do obejrzenia zapowiedzi płyty duetu Świnia/Fawola. Video zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę 1 października 2014 roku. Za montaż zapowiedzi odpowiada: Paweł Baranowski. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera.