Top 10 najciekawszych zwrotek Hot 16 Challenge - ranking

Sarius, Gural, Oxon

Solar na charytatywnym live streamie Maty, zapowiedział Hot16Challange2, jeśli uzbierają konkretną kwotę. Jak obiecał, tak zrobił. 28. kwietnia powitał po raz kolejny społeczność Internetu, tym samym zaczynając beef z koronawirusem. Pierwsze nominacje zostały wystosowane, a nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Ostatnim razem przypomnieliśmy top 10 najpopularniejszych zwrotek 1. edycji. Tym razem skupimy się na najciekawszych.

donGURALesko

Jeżeli w 2014 roku ktoś w Polsce miałby nawijać z samochodu i dzwonić z pliku banknotów, z dużą dozą prawdopodobieństwa mowa o DGE. Gural od zawsze słynął z amerykańsko-słowiańskiej przewózki, której nie sposób zignorować w tej gorącej szesnastce.

Bedoes

Jeden z pierwszych nominowanych w 2. odsłonie Solarowego wyzwania. W ciągu 6. lat Bedoes przeszedł drogę z podziemnego rapera do jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców na rynku. Nagranie daje nam szansę na przypomnienie sobie, co reprezentował swoją muzyką 16-letni Borys, a co robi dzisiaj.

R.A.U.

Człowiek Orkiestra wydeklamował luźną zwrotkę na minimalistycznym, elektronicznym bicie swojego autorstwa. Żeby tego było mało, za jej pomocą poinformował słuchaczy o podpisaniu kontraktu z Alkopoligamią, której artyści pojawią się jeszcze nie raz w tym rankingu.

Sarius

Kolejny przykład ewolucji artysty. Zanim Mariusz zdobył pierwsze złote wyróżnienie, długo uważany był za nieoszlifowany diament Asfalt Records. Jego zwrotka to najlepszy przykład surowej otoczki wokół Sariusa i bitów, jakie dobierał w tamtym czasie.

Sprawdź też: Top 10 najpopularniejszych zwrotek na Hot 16 Challenge - przypomnijmy sobie

Tau

Medium z boiska, teraz Tau jest kapitanem - wielu słuchaczom ta przemiana nie przypadła do gustu. Raper z Kielc regularnie pokazuje, jak utalentowanym jest twórcą. Udowodnił to również w trakcie swojego Hot16Challenge, kłując błyskotliwymi linijkami i pędząc jak bolid na bicie Chrisa Carsona do Hype Quebonafide.

Kuba Knap i Zetenwupe

Z technicznego punktu widzenia, mamy do czynienia z 3 osobnymi zwrotkami. Trudno jednak wyobrazić sobie brak którejkolwiek z nich. Równie ciężko jest wskazać bardziej klimatyczne nagranie niż posiadówka Kuby Knapa i Zetenwupe w akompaniamencie DJ Lazy One.

Wini

Naczelny ekscentryk polskiej branży hiphopowej, jak zwykle podszedł do tematu po swojemu, odpowiadając na wyzwanie Białasa nieczysto zaśpiewaną rockową balladą. Próżno w tym szukać umiejętności wokalnych, czy zachwycającego tekstu, ale nie można zignorować zajawki.

Świnia

Swego czasu Świnia był jednym z najbardziej obiecujących podziemnych raperów. Razem z Fawolą tworzyli duet, który uzupełniał się w niemal neuronowy sposób. Dowodów na tę symbiozę nie trzeba daleko szukać, wystarczy zadziorne Hot16 Świni stworzone przez tę dwójkę.

Oxon

Krakowianin nieraz udowodnił, że jest bardzo dobrym, technicznym raperem. Oxon włada nienagannym flow, które w połączeniu z ciekawie napisanym braggadocio, stawia jego zwrotkę wśród najlepszych w całym challenge'u.

Stasiak

Przy Winim głównym atutem była zajawka. Tym samym charakteryzuje się zwrotka Stasiaka. Członek 2cztery7 wybrał kilka ważnych dla niego płyt i opowiedział o nich w formie zwrotki nawiniętej na bicie do Off the books The Beatnuts.

 

polski rap gówno
a gdzie zioło?
gonzalez
gdzie slim szczegi? zjadł całą akcje swoją zwrotką
123
Tdf ostr? Leh?
Kopekk
Moim zdaniem Nerwus powinien się znaleźć w takim zestawieniu.
Anonim
Gdzie słoń gdzie Ostr ?
Mateusz Natali

W top 10 najpopularniejszych, tu zebraliśmy tak żeby nie dublować :)

polski rap gówno
ematei, zamiast tej chujowej zwrotki winiego mogłeś zioło dać
polski rap gówno
ematei, bedoes pomimo że dał jedną z najlepszych 16 to nie był w tej oficjalnej edycji tylko tej podziemnej co sami się zaczęli nominować
Anonim
Dge kot jak nawinol tak zrobił wrzucił 16 i zamiot scenę dziękuję pozdrawiam
popkiler ściera
brak ostr'a

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>