Fawola

Fawola

kategorie:
dodano: 2015-01-16 19:33 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 30. stycznia zapraszamy Was na koncert Kubana w Nowym Sączu! Okazja jest tym bardziej niezwykła, że na tej imprezie świętować będziemy 18ste urodziny TrooMa, reprezentanta Lucky Dice.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-17 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Lubię produkcje pokroju "Demo EP", autorstwa bohaterów poniższej recenzji - Świni i Fawoli. Dlaczego? Dlatego, że nagrywane są zazwyczaj na kipiącej mocno zajawce, zarówno od strony rapera, jak i producenta (choć ten drugi z nich dał się już poznać szerzej słuchaczom produkując ostatnio "Chi" Eldoki). Ponadto towarzyszą jej mniejsze oczekiwania, aniżeli w przypadku płyty rozpoznawalnego artysty ze sceny. Co jednocześnie nie oznacza, że nie warto lub nie trzeba jej sprawdzić. Wręcz przeciwnie, "Demo EP" jest materiałem obok którego nie można przejść obojętnie, ponieważ przedstawia nam dwóch gości, którzy współgrają ze sobą w sposób niesamowity i przede wszystkim robią to stylowo.

dodano: 2014-10-23 18:50 przez: Maciej Sulima (komentarze: 10)

Kolejny, trzeci już, klip promujący ostatnie wydawnictwo warszawskiego rapera Eldo - "Chi". Produkcją obrazu zajęła się ponownie, jak przy dwóch poprzednich, ekipa Toczy Videos. Teledysk do utworu „Miasto Słońca” obrazuje nam, jak postrzega je autor. Wykorzystana w nim technika „timelapse” podkreśla niespokojny i dostojny ton miasta, w którym przyszło nam żyć szybko i konsumpcyjnie, a jednocześnie nie zauważając zmian zachodzących wokół nas. Klip w rozwinięciu.

dodano: 2014-10-01 20:35 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Zapraszam do odsłuchania płyty duetu Świnia/Fawola pt. „Demo EP”, która ma swoją premierę właśnie dziś - 1 października 2014 roku. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera. Odsłuch, link do pobrania i zamówienia fizycznego wydania znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2014-09-26 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Zapraszam do odsłuchania drugiego singla pt. „Spojrzenia” od duetu Świnia/Fawola. Gościnnie w kawałku udzielili się: Dj Simple, Konrad Gucwa oraz Iza Matyaszek. Utwór zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę już 1 października 2014 roku. Za grafikę do singla odpowiada Przemysław Matląg. Odsłuch w rozwinięciu.

dodano: 2014-09-20 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Zapraszam do odsłuchania pierwszego singla pt. „PółNaPół” od duetu Świnia/Fawola. Gościnnie w kawałku udzielił się Dj Gugatch. Utwór zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę już 1 października 2014 roku. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli (odpowiedzialnego za produkcję ostatniej płyty Eldo pt. "Chi") nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera. Singiel i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-05 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Świnia/Fawola - Zapowiedź 'Demo EP'

Zapraszam do obejrzenia zapowiedzi płyty duetu Świnia/Fawola. Video zapowiada wspólną płytę duetu pt. „Demo EP”, która będzie miała swoją premierę 1 października 2014 roku. Za montaż zapowiedzi odpowiada: Paweł Baranowski. Kolejne wydawnictwo 3/4 UDGS Label to ciekawe połączenie dwóch muzycznych indywidualności. Świetne, przemyślane teksty Świni, położone na zróżnicowane produkcje Fawoli nie pozwalają przejść obok tego duetu obojętnie. Niespotykana ekspresja oraz ogromne pokłady emocji w nawijce Świni to cechy, które zdecydowanie wyróżniają młodego rapera.

video
dodano: 2014-07-23 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia Samad Records prezentuje pierwszy singiel z nadchodzącego albumu młodego rapera Kadafa, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Teledysk to obraz złożony z dwóch kontrastowych numerów o tytułach "Ślad" oraz "Widzę więcej". Za produkcję tego pierwszego odpowiada Pawko - producent Pasjonatów, natomiast produkcją drugiego numeru zajął się Fawola, znany z ostatniej płyty Eldoki. Do całości swoje cuty i skrecze dołożył Dj Soina, a obrazem zajął się GRZ Videos.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-06-11 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 7)

Cztery lata przyszło nam czekać na najnowszą płytę Eldoki. Album "Zapiski z 1001 nocy", według wielu słuchaczy i recenzentów, był postrzegany jako ten najlepszy w 2010 roku. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, żarty z Leszka Kaźmierczaka mnożyły się w zatrważającym tempie, a wielu rap-konsumentów zaczęło z tego błahego powodu negować solidną dyskografię warszawskiego rapera. To tyleż zabawne, co niesprawiedliwe, ale cóż... Beka była, beka minęła. No może nie do końca, bo nadal zdarzają się żarty wyższych i niższych lotów. W każdym razie, ta chwila ciszy po przesileniu wszelkich podśmiechujek stała się doskonałym momentem na wydanie kolejnego krążka - w końcu przynajmniej część słuchaczy podejdzie do niego na serio i bez uprzedzeń. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy nie poczują się oni rozczarowani powrotem Eldoki?

Tagi: