Chi

Chi

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-13 15:40 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 4)

Kolejne notowanie ZPAV przyniosło aż 6 złotych płyt oraz jedną platynę dla wykonawców, których utwory niejednokrotnie pojawialy się w naszym serwisie.
W tym tygodniu złote wyróżnienie uzyskali:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-12 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

Po 4 latach od premiery platynowego albumu "Zapiski z 1001 nocy", w zeszłym roku Eldo powrócił z nowym materiałem "Chi". Wydany 28 maja album pokrył się właśnie złotem. "Chi" już po pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutowało na 1. miejscu zestawienia OLiS. Raper zapowiada już swoją kolejną płytę o nazwie "Psi", której premiera planowana jest na jesień.

Gościnnie na "Chi" pojawili się Tomson, Pelson oraz W.E.N.A., natomiast producentem nagrań był Fawola.

Tagi:
dodano: 2014-12-09 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Setki godzin w pociągach gapiąc się w szybę... aż trasa promująca "Chi" dobiega końca. A zamknie ją rzecz jasna warszawski koncert, w stołecznych Arkadach Kubickiego na Placu Zamkowym. Impreza odbędzie się 13 grudnia, zaraz po niej oficjalne afterparty a u nas do wygrania 5 podwójnych wejściówek na koncert!

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-12-09 16:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

ELDO – wł. Leszek Kaźmierczak, ur. w 1979 r., wychowany na warszawskim Bemowie. Raper, muzyk, aktor oraz warsawianista. Członek nie istniejącego już zespołu Grammatik, współtworzonego wraz z Jotuze, a także jeden z trzech pomysłodawców zespołu Parias.

Tagi:
video
dodano: 2014-11-20 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Czyżby szykował nam się dziś dzień premier? Tuż po singlach Małolata, Planeta ANM i Młodego M otrzymujemy kolejny teledysk od Eldoki.

Tagi:
dodano: 2014-10-23 18:50 przez: Maciej Sulima (komentarze: 10)

Kolejny, trzeci już, klip promujący ostatnie wydawnictwo warszawskiego rapera Eldo - "Chi". Produkcją obrazu zajęła się ponownie, jak przy dwóch poprzednich, ekipa Toczy Videos. Teledysk do utworu „Miasto Słońca” obrazuje nam, jak postrzega je autor. Wykorzystana w nim technika „timelapse” podkreśla niespokojny i dostojny ton miasta, w którym przyszło nam żyć szybko i konsumpcyjnie, a jednocześnie nie zauważając zmian zachodzących wokół nas. Klip w rozwinięciu.

wydarzenie
dodano: 2014-10-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

28 maja miał swoją premierę album "Chi" warszawskiego rapera Eldo. Świetnie przyjęty przez fanów artysty krążek, od premiery okupuje cały czas listę OLIS. Do tej pory pojawiły się dwa teledyski do utworów: „Ms. Batory” i „Skała samobójców”.

3 października rusza trasa koncertowa Eldo z nowym materiałem. Rapera na scenie wspomagać będzie Daniel Drumz oraz Pelson, czyli 1/3 kultowej warszawskiej Molesty, który do materiału koncertowego dołoży swoje przysłowiowe 3 grosze. Za rozgrzanie publiczności odpowiedzialni bedą, przemiennie co weekend, Gedz lub Mam na imię Aleksander. Zwieńczeniem trasy będzie finałowy koncert w Warszawie, który odbędzie się w komnatach Zamku Królewskiego, a dokładniej w Arkadach Kubickiego.

Tagi:
video
dodano: 2014-08-01 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Eldo - Skała Samobójców (Oficjalny Teledysk)

Z dumą prezentujemy drugi teledysk promujący najnowsze wydawnictwo Eldo - "Chi". Tym razem dla ukazania różnorodnosci albumu został wyprodukowany klip do utworu "Skała Samobójców”. Razem z Toczy Videos ukazany został odrealniony świat czyśćca, w którym dusze czekają w zawieszeniu na to jakie decyzje zdefiniują dalszy los ich ciał. Na szczęście trzej bohaterowie teledysku wybierają światło zamiast ciemności i walkę zamiast rezygnacji. Za bit odpowiada młody producent Fawola.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-06-11 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Brakowało mi ciebie, Leszek. Dobrze, że wróciłeś." Natrafiłem na wiele tego typu zdań towarzyszących premierze najnowszego albumu Eldoki. To najlepszy dowód na to, że znak jakości "Eldo" najwyraźniej nie stracił na wartości przez tyle lat. "Chi" to nie energia chi, a trzecia od końca litera greckiego alfabetu, wstępnie zwiastująca jeszcze tylko dwa kolejne albumy, zanim warszawska legenda zawiesi mikrofon na kołku. Może przesadą byłoby stwierdzenie, że już powoli można się z byłym członkiem Grammatika żegnać, ale upływ czasu jest czymś, z czym po prostu dyskusji nie ma.

Tym bardziej miło mi, jako komuś, kto się na muzyce Grammatika i solowych płytach Eldo wychowywał, stwierdzić, że jego dzieł (może z wyjątkiem pierwszej, kontrowersyjnej solówki) ząb czasu nadgryźć nie zdołał i mimo postępu hip-hopu, rozwoju rozkazującego młodym graczom zwracać coraz większą uwagę na co najmniej przyzwoitą technikę i ciekawe flow, to Eldo ze swoim stabilnym, nigdy zbytnio nie szarżującym, za to hipnotyzującym stylem, trzyma się na tej scenie jako równie stabilny jej filar. To że internetowa niesława związana z przeróbkami słynnego freestyle’u nie wpływa na właściwą twórczość, a owe przeróbki żyją zupełnie osobnym życiem, wskazuje choćby odbiór rewelacyjnego utworu "Kamienie" nagranego specjalnie na 35-lecie Studenckiego Komitetu Solidarności.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-06-11 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 7)

Cztery lata przyszło nam czekać na najnowszą płytę Eldoki. Album "Zapiski z 1001 nocy", według wielu słuchaczy i recenzentów, był postrzegany jako ten najlepszy w 2010 roku. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, żarty z Leszka Kaźmierczaka mnożyły się w zatrważającym tempie, a wielu rap-konsumentów zaczęło z tego błahego powodu negować solidną dyskografię warszawskiego rapera. To tyleż zabawne, co niesprawiedliwe, ale cóż... Beka była, beka minęła. No może nie do końca, bo nadal zdarzają się żarty wyższych i niższych lotów. W każdym razie, ta chwila ciszy po przesileniu wszelkich podśmiechujek stała się doskonałym momentem na wydanie kolejnego krążka - w końcu przynajmniej część słuchaczy podejdzie do niego na serio i bez uprzedzeń. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy nie poczują się oni rozczarowani powrotem Eldoki?

Tagi:
dodano: 2014-05-28 14:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

W niedzielę prezentowaliśmy Wam fotorelację z imprezy premierowej "Chi", dziś natomiast w dniu premiery mamy odsłuch całego materiału! "Chi" to pierwszy od czterech lat solowy album Eldo, na którym wspierany jest on przez Tomsona, Pelsona czy W.E.N.Ę., produkcją całości zajął się natomiast debiutujący na mainstreamowej scenie Fawola.

Tagi:
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2014-05-25 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W najbliższych dniach do sklepów trafi "Chi", pierwsza od czterech lat solowa płyta Eldo - z tej okazji w piątek w warszawskim klubie 55 miejsce miała specjalna impreza premierowa, w trakcie której gospodarz pojawił się na scenie razem z Tomsonem czy Pelsonem. Mamy dla Was fotorelację z tego, co się tam działo, za którą odpowiada Piotr Książek!

Tagi:
video
dodano: 2014-05-20 12:52 przez: Maciej Sulima (komentarze: 9)

Już za 8 dni premiera kolejnego solowego krążka Eldoki p.t. "Chi", a dziś warszawiak raczy słuchaczy pierwszym klipem, promującym to wydawnictwo. Obraz powstał do numeru "MS Batory" z gościnnym udziałem Tomsona i DJ Hubsona za gramofonami. Bit wyszedł spod palców Fawoli, który odpowiedzialny jest za brzmienie całego albumu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-05-05 18:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Już w tym miesiącu trafi do nas pierwszy od czterech lat solowy album Eldo. Warszawski raper na razie nie ujawnia wielu szczegółów dotyczących krążka a na single musimy jeszcze poczekać, poznaliśmy za to tracklistę materiału.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-02 22:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 8)

28 maja Eldo wróci po czterech latach solowej ciszy kolejnym swoim albumem pod enigmatycznym tytułem "Chi". Dziś, za pośrednictwem profilu na Instagramie, Leszek podzielił się ze słuchaczami zdjęciem, na którym widzimy coś co wygląda na niemal pełną tracklistę, którą znajdziecie w w rozwinięciu. Można powiedzieć, że z potwierdzonych gości pojawią się Pelson i W.E.N.A. Czekamy jednakże na pełną listę tracków, ze wszystkimi gośćmi, producentami i dj'ami.

Tagi:

Strony