Albo Inaczej

Albo Inaczej

dodano: 2020-08-10 14:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już niedługo dokument o Moleście, a na razie dostajemy ciekawe odświeżenie klasyka ze "Skandalu" w wykonaniu jednej z czołowych ekip na scenie polskiej muzyki elektronicznej. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Soul, Video
dodano: 2020-06-17 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie. Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa wykonała Paulina Przybysz!

video
dodano: 2018-11-27 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Albo Inaczej 2 to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie. Podczas pracy w studiu, ale przede wszystkim na scenie, „pod sztandarem rapowym spotykają się artyści na co dzień z rapem nie związani”, a także legendy, które ukształtowały ten gatunek w Polsce. Dziś premierę ma zrealizowany przez Katarzynę Miszczak mini dokument - zapis momentów i emocji, które rodzą się na scenie w trakcie koncertów projektu Albo Inaczej oraz relacja z niezapomnianych spotkań artystów.

Artystów, których łączy przede wszystkim wspólna wrażliwość, której efektem są niezapomniane koncerty! O wspólnym doświadczeniu opowiadają sami zainteresowani, m.in . Ten Typ Mes, Krzysztof Zalewski, Rosalie., Igo z zespołu Bass Astral x Igo, Fismoll, Te-Tris czy Eldo.

kategorie: Elektronika, Imprezy, News
dodano: 2016-04-01 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już 16 kwietnia pojawi się płyta z remiksami Albo Inaczej. Z tej okazji Alkopoligamia organizuje imprezę w barzeStudio, na której zagrają m.in. Kwazar, Małe Miasta, Wasabi, Lux Familiar i Teielte.

video
dodano: 2015-11-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kontynuując działania wokół pierwszej płyty "Albo Inaczej" prezentujemy teledysk do utworu "Stres" w wykonaniu Felicjana Andrzejczaka. Reżyserem jest Bartosz Mindewicz, w główną bohaterkę wcieliła się Malwina Buss, aktorka znana między innymi z świetnej roli w "Róży" Wojciecha Smarzowskiego.

wydarzenie
kategorie: Jazz, Koncerty, News, Patronaty
dodano: 2015-06-17 23:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już jutro w Barze Studio odbędzie się wydarzenie nietuzinkowe - Monika Borzym, fenomenalna polska wokalistka jazzowa, której ostatnie koncerty wyprzedały się na pniu, zagra specjalny koncert z okazji wręczenia złotych płyt twórcom "Albo Inaczej"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-13 15:40 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 4)

Kolejne notowanie ZPAV przyniosło aż 6 złotych płyt oraz jedną platynę dla wykonawców, których utwory niejednokrotnie pojawialy się w naszym serwisie.
W tym tygodniu złote wyróżnienie uzyskali:

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Recenzje, Rock
dodano: 2015-05-12 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 7)

Co młodsi słuchacze mogą już nie pamiętać klasycznego programu pt. "Muzyka łączy pokolenia", gdzie młodzi gniewni sceny muzycznej nagrywali własne wersje utworów uznanych wykonawców, i odwrotnie, starzy wyjadacze przerabiali ówczesne hity na swoją modłę. W ten sposób WFD nagrało swoją wersję "Szklanej pogody" Lombardu, a Ostrowska odwdzięczyła się zaśpiewaniem "Aluminium". Więcej osób prawdopodobnie będzie pamiętać płytę "Poeci" z 2009 roku, stworzoną przez duet producencki Whitehouse, gdzie znani raperzy reinterpretowali wiersze, tworząc kilka naprawdę znakomitych utworów pokroju "Mochnackiego", "Reduty Ordona" czy "Całujcie mnie wszyscy w dupę". Od zawsze miałem słabość do łączenia nowoczesności z klasyką, więc gdy usłyszałem "Re-fleksje" Pezeta, zaśpiewane przez znakomitego Andrzeja Dąbrowskiego, nie mogłem powstrzymać się od katowania tego utworu do czerwoności. Uważam nawet, że jazzowa wersja jest lepsza od słynnego oryginału. Jakiś czas później nareszcie zapowiedziano pełen album "Albo inaczej".

kategorie:
dodano: 2015-04-30 22:12 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Tracklista:

1. Re-fleksje wyk. Andrzej Dąbrowski
2. Minuty wyk. Ewa Bem
3. Jest jedna rzecz wyk. Zbigniew Wodecki
4. Oszuści wyk. Krystyna Prońko
5. Stres wyk. Felicjan Andrzejczak
6. Dyskretny chłód wyk. Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski
7. Normalnie o tej porze wyk. Wojciech Gąssowski
8. Nie ufajcie Jarząbkowi wyk. Andrzej Dąbrowski (Bonus track)

Tagi:
dodano: 2015-04-27 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Alkopoligamia udostępniła do odsłuchu utwór "Stres" w wykonaniu Felicjana Andrzejczaka! Sprawdźcie jak z utworem Eldoki poradził sobie artysta. Dzisiaj ruszyła także przedsprzedaż edycji winylowej albumu "Albo Inaczej"! 

wydarzenie
dodano: 2015-04-19 23:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Bez wątpienia, najważniejszym muzycznym wydarzeniem ostatnich dni była zorganizowana w sercu Warszawy Muzyczna Akademia Red Bulla... Rok temu, gdy ominęła mnie poprzednia edycja tej imprezy - kiedy to w Warszawie gościli Dam-Funk, sympatyczni Szwedzi z Looptroop Rockers czy szalony Danny Brown - obiecałem sobie, że choćby nie wiem co - choćbym miał rzucać pracę w stylu Scarface'a z filmu "Żółtodzioby" - na kolejnej edycji już będę. Na szczęście obyło się bez tak drastycznych scen, udało mi się dopiąć swego - wprawdzie nie w stu procentach, albowiem w sobotę musiałem już zmykać - i w piątek wieczór znalazłem się w stolicy. Oto, co tam zobaczyłem i usłyszałem...

dodano: 2015-04-19 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W piątek w ramach festiwalu Red Bull Music Academy Weekender Warsaw miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - na deskach Teatru Dramatycznego usłyszeliśmy premierowe wykonania utworów z przygotowanego przez Alkopoligamię projektu Albo Inaczej, czyli nowych wersji hip-hopowych klasyków w wykonaniu legend polskiej sceny muzycznej, takich jak Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki. A gdyby tego było mało to na scenie dodatkowo pojawiły się nieaktywne dziś klasyczne kolektywy rapowe - Flexxip i Stare Miasto. Porozmawialiśmy ze Stasiakiem krótko o całym wydarzeniu, sprawdźcie co nam powiedział...

dodano: 2015-04-13 18:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Polski rap ma całkiem przepastny katalog kultowych utworów. Gdyby nie miejski charakter gatunku, moglibyśmy mowić, że mamy do czynienia z hymnami - ale poprzestańmy na określeniu "historyczne sztosy". Na pewno jednym z takich utworów jest "Jest jedna rzecz", nagrany przez Peję/Slums Attack. Mamy w nim mocny głos artystycznej szczerości i rozprawę z mniej przejrzystą w zamiarach konkurencją z branży. Chwytliwy refren tylko pomógł numerowi urosnąć do rangi klasyka.

Wersja Albo Inaczej, do której zaproszono Zbigniewa Wodeckiego, stawia na optymizm muzycznej pasji, choć wersy ucierające nosa konkurencji zostały - w wykonaniu piosenkarza brzmią mniej jak pogróżki, a bardziej jak przyjacielskie porady...

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Koncerty, News
dodano: 2015-03-27 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już 17 kwietnia w PKiN, podczas Red Bull Music Academy Weekender, będziecie mogli doświadczyć czegoś nietuzinkowego. Nie będzie to koncert w powszechnym rozumieniu. Będzie to muzyczna podróż, podczas której wokaliści Albo Inaczej wykonają utwory z płyty, jak i ze swojego wcześniejszego repertuaru. Będzie też niemała gratka dla każdego słuchacza hip-hopu.

kategorie: Jazz, News
dodano: 2015-03-18 14:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Po dwóch latach ciężkiej pracy i po niespełna roku od premiery pierwszego singla rusza preorder "Albo Inaczej"! Już dziś możecie zamówić ten wyjątkowy, pionierski, łączący pokolenia album, który swoją premierę będzie miał 10 kwietnia! Sześciu genialnych wokalistów śpiewających osiem kultowych tekstów, w tym dwie piosenki zrealizowane z kilkunastoosobowym big bandem. Do tego książeczka opisująca jak wyglądał proces realizacji płyty, wzbogacona o unikalne zdjęcia artystów i zestawienie oryginalnych tekstów z wersjami "Albo Inaczej". Zamówienia możecie składać od dzisiaj w sklepie Alkopoligamii.

Strony