Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-05-23 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego poruszyła wczoraj cały kraj - także raperów, zarówno tych, którzy mieli okazję przeciąć swoje drogi z legendarnym wokalistą, jak i tych, którzy jedynie podziwiali jego twórczość. Postaraliśmy się zebrać część komentarzy lub zdjęć przedstawicieli rodzimej sceny rapowej.

kategorie: Klasyka, News, Pop, Rock
dodano: 2017-05-22 15:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Smutne wieści z Warszawy - dziś zmarł Zbigniew Wodecki, legenda polskiej muzyki. Informację o śmierci artysty podano na jego oficjalnej stronie internetowej.

dodano: 2015-04-13 18:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Polski rap ma całkiem przepastny katalog kultowych utworów. Gdyby nie miejski charakter gatunku, moglibyśmy mowić, że mamy do czynienia z hymnami - ale poprzestańmy na określeniu "historyczne sztosy". Na pewno jednym z takich utworów jest "Jest jedna rzecz", nagrany przez Peję/Slums Attack. Mamy w nim mocny głos artystycznej szczerości i rozprawę z mniej przejrzystą w zamiarach konkurencją z branży. Chwytliwy refren tylko pomógł numerowi urosnąć do rangi klasyka.

Wersja Albo Inaczej, do której zaproszono Zbigniewa Wodeckiego, stawia na optymizm muzycznej pasji, choć wersy ucierające nosa konkurencji zostały - w wykonaniu piosenkarza brzmią mniej jak pogróżki, a bardziej jak przyjacielskie porady...