Trzeba było zostać dresiarą - P. Przybysz przerabia klasyk Mesa!

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie. Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa wykonała Paulina Przybysz!

Choć pierwszy raz w koncertowym składzie Albo Inaczej Paulina znalazła się już pod koniec zeszłego sezonu letniego podczas Fest Festiwalu w Chorzowie, dopiero dziś możemy posłuchać jej autorskiej wersji nagrania Mesa. „Trzeba było zostać dresiarą” to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks Electric Trio. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało.

Sama Paulina o powstaniu utworu mówi tak: „Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania. Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót przekazu. Z chłopakami znanymi jako Night Marks pracuję od lat więc to było bardzo naturalne i jak dla mnie klasycznie jakościowe spotkanie.”

Choć „Trzeba było zostać dresiarą” nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu Albo Inaczej usłyszymy już bardzo niedługo.

Albo inaczej - Paulina Przybysz - Trzeba było zostać dresiarą

Domson
Co ci Night Marks! Cały album taki poproszę. Z Pauliną, Mesem i Vitem.
Grats
Zajechało mocno Sistars, coś za czym tęsknię.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>