Pharoahe Monch i Paulina Przybysz w jednym utworze - to jest piękne!

O takich kooperacjach aż chce się pisać - wspólny projekt Keyona Harrolda z Sylwestrem Ostrowskim przyniósł nam zderzenie sił jednego z najwybitniejszych raperów w historii z jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. „Lyric” to fascynująca podróż przez jazz, hip-hop i r&b.

W utworze usłyszymy wokal Pauliny Przybysz, towarzyszącej Pharoahe Monchowi. Opowiada o tym, jak poznała swoich współpracowników i w jaki sposób wyglądała praca nad projektem.

 

Keyon Harrold, Sylwester Ostrowski, Pharoahe Monch, Paulina Przybysz - Lyric (Official Audio)

 
Do utworu “Lyric” zostałam zaproszona przez Keyona i Sylwestra. Dostałam kawałek, na którym nagrany był już Pharaohe Monch i z wypiekami czytałam tego maila, bo pamiętam jak w kółko słuchałam wspólnych piosenek Pharaohe i Eryki Badu “Hold On”, czy jego nagrań z Jill Scott. Z Sylwestrem miałam okazję pracować przy ciekawym koncercie z okazji Festiwalu Nowych Talentów w Szczecinie, a o Keyonie usłyszałam z kolei w 2015 podczas pokazu przedpremierowego pokazu filmu Miles Ahead w Tallinie, gdzie za trąbkę w soundtracku, poza oryginalnymi nagraniami Milesa, odpowiedzialny był właśnie Harrold, będący wtedy nowym objawieniem amerykańskiego jazzu. Sekcja grająca w tym numerze odkrywa temat na kilka innych artykułów, tak więc ogrom talentu zawarty w jednym numerze budził mój respekt. Wysyłałam swoje frazy przez ocean a Keyon swoje do mnie, za co kocham internet i nowe technologie, bo pewnie bez nich do wielu kolaboracji by nie doszło. Wszystkie zarejestrowane tu dźwięki jak i warstwa liryczna, która nadaje mu imię “Lyric”, bardzo mi siedzą i muszę przyznać że ta praca była czystą przyjemnością i nie mogę doczekać się koncertów i żywej interakcji.” – mówi Paulina Przybysz
 
"Culture Revolution Project" to efekt niezwykłego spotkania Keyona i saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, zderzenie polskiej i amerykańskiej tradycji, wrażliwości i interpretacji muzycznej. Ta płyta udowadnia, że muzyka nie tylko nie uznaje granic artystycznych czy politycznych, ale też je łamie i przekracza.
 
Keyon Harrold odwiedzi niedługo nasz kraj i razem z Pharoahe Monchem i innymi artystami występującymi na płycie pojawi się 5 polskich miastach. Pisaliśmy o tym wczoraj wraz ze szczegółami.
 
Keyon Harrold jest zdobywcą dwóch nagród Grammy a jego kariera jest godna iście hollywoodzkiego scenariusza. Współpracował z tuzami współczesnej muzyki, jak Jay-Z, Beyonce, Maxwell, Common, Gregory Porter, Mac Miller czy D’Angelo. Jesienią 2017 roku ukazał się jego album „The Mugican”, z którym kilkukrotnie odwiedził Polskę, grając dla wyprzedanych sal.

Sylwester Ostrowski jest zaś rzadkim przypadkiem w polskim świecie artystycznym. Z sukcesami łączy rolę muzyka – saksofonisty jazzowego z animacją kultury, w tym tworzeniem festiwalu Szczecin Jazz. Nagrał płytę z gwiazdą jazzowej wokalistyki Deborah Brown i koncertował u boku takich tuzów gatunku jak Bobby Watson, Wynton Marsalis i Keyon Harrolda.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>