Guova

Guova

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-16 17:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku i zabójstwie prezydenta Adamowicza wróciła znów dyskusja o języku używanym w internecie i nienawiści wylewającej się z wielu komentarzy. W celu walki z tym zjawiskiem Doda ogłosiła organizację koncertu "Artyści przeciw nienawiści", zapraszając innych artystów do udziału oraz dzielenia się własnymi przejściami z hejtingiem. Osobisty komentarz z tej okazji dodała raperka Guova:

Tagi:
video
dodano: 2018-08-10 21:21 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Guova przedstawia „Grube Koleżanki”. Raperka wcielając się w rolę trenerki fitness napiętnuje złe nawyki żywieniowe. "Takiego kobiecego głosu brakowało na rodzimej scenie hip-hop. Świadczy o tym świetnie przyjęty debiutancki album „Headliner” (2017), który doczekał się nominacji do Fryderyków" - czytamy w info prasowym. Guova nie zwalnia tempa i właśnie wypuszcza bardzo zadziorny, wakacyjny kawałek „Grube koleżanki”.

kategorie:
dodano: 2017-04-06 15:06 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Tracklista:

1. Witamy w piekle (prod. Rzepa)

2. Pozmieniało się (prod. Essex)

3. Do domu ft. VNM (prod. Essex)

4. Ratuj mnie ft. Masia (prod. High Tower)

5. Próżnia (prod. Rzepa)

6. Popstar (prod. M1cky)

7. Dobrzy, źli, prawie źli (prod. Rzepa)

8. Dead Mathafuckas ft. 2sty (prod. Johnny Beats)

9. CHCl3 (prod. Rzepa)

10. Powiem wszystko (Skit01) (prod. BL Beatz)

11. Idź sam (prod. BL Beatz)

12. No kto? (prod. Rzepa)

13. Haj$ (prod. Rzepa)

14. Albo albo (prod. High Tower)

Tagi:
dodano: 2017-02-27 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dziś pora na damskie spojrzenie i odpowiedzi od Guovy, która w miniony piątek nakładem Sony Music Poland wydała swój najnowszy album "Headliner".

Tagi:
video
dodano: 2017-02-14 12:50 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Guova werbuje VNM-a do swojego singla z nadchodzącego albumu "Headliner", którego premierę wyznaczono na 24 lutego. Producentem "Do Domu" jest Essex. Płyta ukaże się w barwach Sony Music Poland.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2017-02-01 13:27 przez: Kacper Szymański (komentarze: 4)

Debiut Guovy zbliża się wielkimi krokami. Pochodząca z Włodawy raperka zaskoczyła niedawno słuchaczy informacją o podpisaniu kontraktu z gigantem przemysłu muzycznego - wytwórnią Sony Music. Dziś poznajemy szczegóły płyty, która ukaże się nakładem Sony Music Poland już 24 lutego.

Tagi:
dodano: 2015-05-07 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Dzisiaj zebraliśmy dla was single zapowiadające albumy Qmosa, BZNa, Meda MC czy Feto i Młodego G.R.O. oraz nowe luźne numery od m.in. Żyta Tostera, Guovy czy Flaszek i Szlugów.

dodano: 2014-12-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W najnowszym odcinku zebraliśmy dla was sporo rzeczy z podziemia - nowe numery od Fifera i Grubego Józka (Mondry i Gupi), Somala, Żabsona, Żuka, Feto, Kumosa czy Poisona. Efektem ciekawej żeńskiej kooperacji (m.in. Ad.M.a., Guova, Big_A) jest numer "Easymonday", a singiel zapowiadający swoją EPkę dała Zuzkol. Mamy też mały powrót w postaci nowego kawałka z udziałem długo nieudzielającego się nigdzie eXo.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-11-29 13:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

5 grudnia premierę będzie mieć nowy krótki materiał od Guovy zatytułowany "Jestem Kotem EP". Będzie on swoistym przedsmakiem kolejnego długogrającego krążka artystki, który to pojawi się na wiosnę przyszłego roku. Jak czytamy w informacji prasowej możemy spodziewać się "nowoczesnych podkładów, zabawy tempem, wokalnych wariacji i niestandardowej tematyki utworów. Całość swoimi gościnnymi występami uświetniły Lilu, Masia, Big_A i Dellis".  "Jestem Kotem EP" składa się z siedmiu nowych oraz czterech znanych wcześniej numerów (m.in. "+18", "Nie ma lepszych"). Większością produkcji zajął się Rzepa. Za pośrednictwem strony guova.pl zamawiać można krążek w cenie 25 zł. W rozwinięciu newsa możecie zapoznać się z zapowiedzią oraz tracklistą.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-08-27 13:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 9)

Konflikty w środowisku pojawiają się nie tylko pomiędzy raperami. Tym razem wynikła mała wymiana zdań pomiędzy Kajmanem, Guovą oraz ich dawną wytwórnią, Fonografiką. O co poszło? Odpowiem wam klasycznym wersem Fokusa: Jeśli nie wiesz o co chodzi/chodzi o pieniądze albo dupę, wiedzieć nie zaszkodzi.

dodano: 2014-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jakoś tak wychodzi z tymi Krótkimi Strzałami, że jak przez parę dni nie ma czego do nich dodać, to potem nadchodzi prawdziwa powódź i ciężko znaleźć czas, by złożyć wszystko do kupy i przymknąć kolejny odcinek. Dziś znowu masa muzyki, z zupełnie różnych klimatycznie rejonów. Ale przede wszystkim od nowych, choć mocno zaznaczających swą obecność, twarzy. Są Młode Wilki - Kuba Knap, Dejan, Gedz, Gospel, Zioło, Rudi. Są Planet ANM, Żyto, Flojd/Wiro, Neile, Peus, Hary, OzM, JNR, Guova, Dedoen, PHFNG... Sprawdźcie sami, bo jest w czym wybierać i czego słuchać.

dodano: 2013-06-20 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kolejny Krótki Strzał to przede wszystkim porcja muzyki od punchlinerów kojarzonych z bitwami freestyle'owymi - Ensona, Quebonafide i Muflona a także pierwszy od paru miesięcy track od naszego Młodego Wilka Żyta Tostera. Oprócz tego luźny numer szczecińskiej dwójki Planet ANM/Bogu Bogdan, międzynarodowe collabo NY/KRK/Sz-N, Karwan i Kuler w remixie numeru Guovy oraz rapowy projekt Goldena ze Złotych Twarzy.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-06-19 20:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)

Jak już Wam pisałem jakiś czas temu, w Polsce wystąpi Gavlyn. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie 1500m2, a oprócz niej wystąpią m.in. inni członkowie Organized Threat. W rozwinięciu możecie się dowiedzieć trochę więcej na temat tego wydarzenia.

dodano: 2013-05-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Drugi odcinek Krótkiego Strzału i kolejny przelot z luźnymi numerami z ostatniego tygodnia przez rodzime podziemie i jego wszelakie odcienie. Od singla DJ'a Czarnego i Tasa z udziałem AB czy powrotu (na razie z luźnym numerem) Haja, poprzez singiel Zbyla i Guovy otwierający serię Ladies Rap czy charakterny radomski singiel Kubiego aż po porcję braggów od Quebonafide, TomBa i Cywila.

[Edit: Dołożyliśmy też "introsinglosnippetozapowiedź" nadchodzącego projektu Dejana]

video
dodano: 2013-05-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Guova/Adam L - Smutno czy nudno [OFFICIAL VIDEO 2013]

"Kawałek od tekstu przez bit po nagrywkę, mix/mastering i nagranie klipu powstał w trzy dni, wrzucamy go więc z trzydniową obsuwą." - pisze raperka. "Smutno czy nudno" to singiel zapowiadający projekt Guovy i Adama L o tym samym tytule.

Tagi:

Strony