Gavlyn

Gavlyn

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2015-09-04 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Gavlyn powraca! Utwór "Black Cherry Koolaid" promuje nadchodzący album artystki o nazwie "Make Up For Your Break Up". Jego premiera przypada na 13 listopada tego roku. Za podkład odpowiada Sef One + Lou Koo.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-05 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

GAVLYN - ForwardBack [OFFICAL MUSIC VIDEO]

Recenzję "Modest Confidence" mogliście u nas przeczytać jakiś czas temu. Tym razem mamy dla Was nowy klip, który powstał do utworu "ForwardBack" i został nakręcony w Marsylii. Za bit do tego utworu odpowiedzialny jest Purekut.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-02-20 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Gavlyn jest jedną z tych postaci na rapowej scenie, która ostatnimi czasy wywarła na mnie duże wrażenie. Podobało i podoba mi się wciąż, nie epatowanie przez nią seksem, tylko postawienie na seksapil. Taka subtelna różnica. Dlaczego to dla mnie takie istotne? Ano dlatego, że przy całym szacunku choćby dla Lil Kim, czy Foxy Brown, to trochę drażniło mnie w nich to, że zbytnio naśladują facetów. A od zawsze byłem fanem Missy Elliott. Gav zrobiła jeszcze jedną wyjątkową rzecz. Przekonała mnie, że wykorzystanie staroszkolnych bitów wciąż może być czymś ciekawym dla słuchacza, a nie tylko udowadnianiem wszystkim, że jest się prawdziwym, bo ma się "sampel z bitem".

Dlatego też z niecierpliwością czekałem na "Modest Confidence". Apetyt na ten krążek podniosły dwa promujące klipy: "All Too Well" i Guilty Pleasures". Na dodatek, nie tak dawno temu światło dzienne ujrzało nagranie z radia, gdzie raperka przedstawiała kawałek "Search and Destroy". Po tym co usłyszalem, byłem przekonany, że płyta może mieć potencjał na zawojowanie podsumowań roku 2014. A jak wyszło?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-16 14:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

19 stycznia, pojawić ma się kolejna, długogrająca płyta Gavlyn. Promowały ją dwa single: "All Too Well" i "Guilty Pleasures". Na fanpage'u artystki pojawił się odnośnik do sklepu Organized Threat, gdzie można zamówić krążek w dwóch wersjach, a także zapoznać się z tracklistą.

Poniżej przedstawiam Wam listę kawałków, które znajdą się na "Modest Confidence", a także będzie mogli posłuchać trzech, opublikowanych w tym roku kawałków. Zapraszam do sprawdzenia.

kategorie:
dodano: 2014-01-06 12:59 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Podziemna artystka pochodząca z Los Angeles, reprezentująca ekipę Organized Threat. W 2012 wydała, przyjęty ciepło przez słuchaczy, album "From the Art", a w 2013 światło dzienne ujrzała reedycja pierwszego wydawnictwa "Habit That You Blame". "Modest Confidence" jest kontynuacją drogi objętej przez artystkę.

Tracklista:

video
dodano: 2013-10-16 14:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

Gavlyn - Guilty Pleasure [Official Music Video]

Gavlyn atakuje i wypuszcza drugi teledysk promujący zbliżające się "Modest Confidence". Tak, dla przypomnienia, pierwszym z nich był klip do utwor "All Too Well". Dziś mam dla Was obraz do numeru "Guilty Pleasure", a bicie Figuba Brazzlevica, znanego również ze współpracy z m.in. Reverie.

video
dodano: 2013-08-17 19:30 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

4 lipca tego roku, w Warszawie, w klubie 1500m2 do wynajęcia, wystąpiła, pochodząca z Kalifornii, Gavlyn. Raperkę wparli jej koledzy z Organized Threat. Poniższy wywiad pochodzi właśnie z tamtej imprezy. Występują w nim: Gavlyn, Poetic Death, Papa J, DJ Mike Steez i DJ Dubplates. Zapraszamy do obejrzenia, szczególnie w obliczu tego, że już za parę dni Organized Threat (także z udziałem Yary Bravo) wystąpią na czeskim Hip Hop Kempie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-07-03 21:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Jako, że już jutro koncert w Warszawie, w klubie 1500m2 do wynajęcia, warto napisać coś o, występującej na nim gwieździe. Tu właśnie pojawia się niedawno wydana pudełkowa wersja „Habit That You Blame”.

Co to takiego, spytacie? Jest to reedycja pierwszego krążka Gavlyn. Dokładniej mówiąc fizyczna wersja darmowego debiutu. Czy warto go sprawdzić? Na pewno.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-07-01 14:30 przez: Iron Media (komentarze: 2)

Dziś od godziny 16:00 w California Skateshop (Al. Solidarności 82) będą miały miejsce wywiady z GAVLYN oraz ekipą ORGANIZED THREAT, która towarzyszy artystce na całej trasie koncertowej po Europie! Jeśli chcesz poznać młodą raperkę z Los Angeles, przybić jej piątkę czy po prostu pogadać o muzyce, będzie ku temu również okazja!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-06-19 20:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)

Jak już Wam pisałem jakiś czas temu, w Polsce wystąpi Gavlyn. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie 1500m2, a oprócz niej wystąpią m.in. inni członkowie Organized Threat. W rozwinięciu możecie się dowiedzieć trochę więcej na temat tego wydarzenia.

wydarzenie
dodano: 2013-05-25 11:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 8)

Marzenia się spełniają, jak śpiewała kiedyś pewna pani. 4 lipca tego roku, w Warszawie, ma odbyć się koncert młodej raperki Gavlyn.  Gavlyn to 23-letnia raperka pochodząca z LA. W swoim dorobku ma dwa wydawnictwa: "Habit That You Blame" (które 3 dni temu miało premierę w wersji fizycznej), a także "From The Art". Artystka odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej "European Tour 2013". Jej repertuar obejmie utwory pochodzące z jej obydwu wydawnictw.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-07 13:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

21 maja tego roku, swoją premierę będzie miało kolejne wydawnictwo młodej raperki z Kalifornii. Album o którym mówię to fizyczne wydanie pierwszej epki Gavlyn. Będzie się ono jednak różniło od pierwowzoru tracklistą. Jednym z utworów, które nie pojawiły się na darmowej epce, a który będzie na nowej wersji to "Hectic", które już Wam pokazywałem na naszych łamach. Z krążka wypadną za to utwory, które pojawiły się na "From the Art". W rozwinięciu możecie porównać obydwie tracklisty, a także sprawdzić link do przedsprzedaży.

Tagi:
dodano: 2013-04-19 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Line up tegorocznego Hip Hop Kempu nabiera coraz większych rumieńców. Dowiedzieliśmy się już, że w Hradec wystąpią Kendrick Lamar, Oddissee & Apollo Brown, El-P oraz Bisz i B.O.K. Dziś do zestawu dołączają reprezentant Maybach Music Group - Stalley oraz kolektyw Organized Threat w składzie Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez! Poniżej jeden z klipów Stalleya.

dodano: 2013-04-14 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 10)

Gavlyn - All Too Well [Official Music Video]

Szczerze mówiąc to się trochę bałem o Gavlyn. Bałem się, że będzie jednym z tych podziemnych artystów, którzy coś nagrali, było to fajne, ale ze względu na niezadowalający odzew, odwiesili mikrofon na kołek. Na szczęście tak się nie stało i młoda raperka idzie za ciosem. W tym roku ma wydać swoją trzecią solówke "Modest Confidence". Powyższy klip jest pierwszym, który promuje owo dzieło. Gavlyn konsekwentnie idzie swoją ściężką i dobiera producentów, którzy potrafią przenieść klimat Nowego Jorku z lat 90-tych do swojego brzmienia. Za bit odpowiada Eskupe i trzeba przyznać, że wyszedł mu porządny sztos.

dodano: 2013-04-02 14:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Gavlyn - Hectic Ft. Mine+US (Prod DJ Hoppa)

Przed Wami luźny track, promowany klipem, od Gavlyn. W utworze, młodą raperkę, wspomaga Mine+US, a bit stworzył członek Funk Volume Hopsina, DJ Hoppa. Czego się możecie spodziewać po tym tracku? Jeśli mieliście przyjemność zapoznać się z "From the Art", to "Hectic" jest nagraniem w stylu tego co możecie znaleźć na debiucie Gavlyn. To co dla mnie rzuca się najbardziej w uszy, to coraz lepsze flow raperki. W rozwinięciu możecie obejrzeć również klip ekipy Organized Threat, gdzie również ma swój udział Gavlyn.

Tagi:

Strony