Fonografika

Fonografika

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-17 18:00 przez: Iron Media (komentarze: 2)

24 kwietnia na rynku pojawi się piąta cześć wydawniczej serii Bosskiego mająca na celu zabawę z nowymi trendami w muzyce. „Krak 5” promowany jest serią klipów i singli, które do dziś pojawiały się codziennie – najnowszy to utwór „Spaliłem Mosty".

"Krak 5” jest kontynuacją cyklu, w którym raper łączy rap ze stylami z pogranicza hip-hopu i elektroniki. Na nowym krążku usłyszeć będzie można dużo trapu, dubstepu, grime a także przeróżne hybrydy styli.

video
dodano: 2015-04-11 19:00 przez: Iron Media (komentarze: 2)

24 kwietnia na rynku pojawi się piąta cześć wydawniczej serii Bosskiego mająca na celu zabawę z nowymi trendami w muzyce. „Krak 5” promowany jest serią klipów, które maja pojawiać się codziennie…

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-04-07 12:36 przez: Iron Media (komentarze: 0)

W niedzielę (05.04.) w samo południe odbyła się premiera najnowszego klipu promującego nadchodzący, trzeci krążek spod flagi Drużyny Mistrzów. Teledysk powstał do utworu „Samodyscyplina” Bosskiego Romana i Soboty
„Samodyscyplina” to wspólny kawałek Bosskiego i Soboty nagrany do bitu Fabstera. W klipie zrealizowanym przez 9Liter wystąpiły mistrzynie Muay Thai: Katarzyna Posiadała oraz Judyta Niepogoda. Ujęcia teledysku kręcone były m.in. w Klubie Pięściarz w Warszawie.

video
dodano: 2015-04-06 15:30 przez: Iron Media (komentarze: 0)

Nie Mam Czasu Na Smutek” to tytuł jednego z najlepiej przyjętych utworów z najnowszej płyty Bosskiego zatytułowanej „Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi”. Do kawałka powstał klip, którego premierę Bosski przyspieszył na wieść o przyznaniu platynowej płyty Firmie.

Firma dostała platynę za album „Nasza broń to nasza pasja”! cieszy się Bosski.To doskonała wiadomość. Jak tylko się o tym dowiedziałem, musiałem to jakoś uczcić. Przyspieszyłem więc premierę mojego najnowszego klipu zatytułowanego „Nie Mam Czasu Na Smutek”. Polecam! 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-26 17:40 przez: Iron Media (komentarze: 1)

Kultowa płyta Molesty Ewenement zatytułowana „Nigdy nie mów nigdy” z 2006 roku zostaje ponownie wydana przez wydawnictwo Fonografika. Reedycja hip-hopowego klasyka będzie dostępna w odświeżonej oprawie graficznej zarówno na CD, jak i na winylu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-07 14:00 przez: Iron Media (komentarze: 4)

„Odmienny Stan Świadomości” to tytuł najnowszej płyty Trzeciego Wymiaru, która światło dzienne ujrzy jeszcze wiosną tego roku. Krążek zostanie wydany nakładem Labirynt Records, zaś jego dystrybucją, jak w przypadku poprzednich wydawnictw, zajmie się Fonografika.

video
dodano: 2015-02-21 12:00 przez: Iron Media (komentarze: 1)

27 lutego odbędzie się premiera najnowszej solowej płyty Bosskiego Romana zatytułowanej „Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi”. Raper prezentuje pierwszy klip promujący album, który powstał do utworu „Podziemny Krąg”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-11 17:00 przez: Iron Media (komentarze: 6)

Mija dekada od współpracy Peji z wytwórnią Fonografika. 17 lutego 2005 roku światło dzienne ujrzał kultowy album Slums Attack zatytułowany „Najlepszą Obroną Jest Atak” i był to początek współpracy poznańskiego rapera z warszawską wytwórnią.

Bardzo się cieszę, że Rysiek nigdy nie zwątpił w naszą firmęmówi prezes firmy Aleksander Brejnak. –  Zawsze był, jest i będzie dla nas czołowym artystą. W zeszłym roku kolejne złoto za płytę „Slumilioner” daje powód do dumy, bowiem to również dziesiąta złota płyta na jego i naszej ścianie. Z okazji okrągłej rocznicy współpracy z artystą, wytwórnia przewidziała specjalną promocję na zakup albumu „Najlepszą Obroną Jest Atak” - pierwszej płyty wydanej w szeregach Fonografiki przez Ryśka.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-28 14:30 przez: Iron Media (komentarze: 6)

Po dobrze przyjętym debiucie „Pełen etat” z 2012 roku, reprezentant RPS Enterteyment Śliwa powraca z nowym albumem. „Chłopak z sąsiedztwa” pojawi się na rynku 27 lutego! "Reprezentant poznańskiego Starego Miasta wysmażył podwójny album pełen przejmujących historii z podwórka, nawiązujący stylem i przekazem do najlepszych czasów dla ulicznego rapu. Słyszalny progres i dojrzałość zawarta w lirykach poprzedzona 3 mixtape’ami w pełni potwierdza gotowość Śliwy do batalii o miano najlepszego z Młodych Wilków.

24 -letni MC debiutował bardzo młodo, by pod skrzydłem RPS Enterteyment umocnić pozycję, jaką wyrobił sobie, będąc jeszcze undergroundowym wyjadaczem."

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-08-27 13:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 9)

Konflikty w środowisku pojawiają się nie tylko pomiędzy raperami. Tym razem wynikła mała wymiana zdań pomiędzy Kajmanem, Guovą oraz ich dawną wytwórnią, Fonografiką. O co poszło? Odpowiem wam klasycznym wersem Fokusa: Jeśli nie wiesz o co chodzi/chodzi o pieniądze albo dupę, wiedzieć nie zaszkodzi.

dodano: 2013-06-16 13:00 przez: Iron Media (komentarze: 6)

Wczoraj miejsce miała premiera reedycji jednej z najważniejszych płyt kultowego Slums Attack, czyli albumu „Całkiem Nowe Oblicze”. Zespół zremasterował krążek nagrany w 1998 roku, dodając też drugą płytę z remixami, która została wydana na kasetowym nielegalu pod tytułem „Otrzuty (Remixy)” z roku 1999. Reedycja została wydana nakładem warszawskiej Fonografiki.

dodano: 2013-03-19 12:00 przez: Iron Media (komentarze: 2)

Debiutancki album krakowskiej grupy Wysokilot „Odliczanie” ukaże się 23.03.2012. Od wczoraj zespół rozpoczął odliczanie i każdego dnia, aż do momentu premiery zaplanował niespodzianki dla słuchaczy. Dziś muzycy ujawniają pierwszy singiel „Najwyżej” do którego sami zrealizowali spontaniczny klip.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2010-08-04 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że coś ruszyło się na naszym rynku fonograficznym, bo kolejna, bardzo ważna dla naszej sceny postać, dostała piękny prezent od swoich fanów, którzy nabyli ponad 15 tysięcy egzemplarzy albumu. Tym razem chodzi o legendę z Poznania, czyli kontrowersyjnego Rycha Peję.

Album "Na Serio" został wydany przez Fonografikę i jest drugim solowym krążkiem w dorobku artysty, znanego przede wszystkim z tworzonego z DJ'em Decksem Slums Attack.