Firma

Firma

dodano: 2020-02-24 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Kooperacja Żabsona z Kalim na ubiegłorocznym "Chinatown" była dla fanów obu panów nie lada zaskoczeniem. Raper z Opoczna w rozmowie ze słuchaczami opowiedział o współpracy z Kalim i spropsował Firmę, pierwszy zespół szefa Ganji Mafii.

Tagi:
video
dodano: 2019-04-20 12:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Na 20-lecie swojej pracy artystycznej Kali szykuje wraz z Magierą album "Chudy chłopak". Singiel „F.I.R.M.A” to hardcorowy i osobisty powrót do przeszłości rapera, okraszony klasycznym, brudnym bitem Magiery. Pełen „najtisowych” smaczków teledysk autorstwa 9 Liter Filmy, to mocna zapowiedź projektu.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-10-16 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Muzyczny rozwój Firmy to unikatowy przykład na polskiej scenie - członkowie krakowskiej formacji poszli bowiem w totalnie różne strony, zarazem klarując swoje własne i bardzo wyraziste muzyczne światy. Parę dni przed premierą nowego albumu Popka i Matheo i tuż po naszym obszernym wywiadzie z Bosskim Romanem przypomnijmy sobie jak czasy Firmy wspominał przed naszą kamerą Kali, odpowiadając zarazem na pytanie o to, czy spodziewał się, że ich muzyczne losy mogą aż tak szeroko się rozgałęzić...

video
dodano: 2015-04-11 19:00 przez: Iron Media (komentarze: 2)

24 kwietnia na rynku pojawi się piąta cześć wydawniczej serii Bosskiego mająca na celu zabawę z nowymi trendami w muzyce. „Krak 5” promowany jest serią klipów, które maja pojawiać się codziennie…

video
dodano: 2015-04-06 15:30 przez: Iron Media (komentarze: 0)

Nie Mam Czasu Na Smutek” to tytuł jednego z najlepiej przyjętych utworów z najnowszej płyty Bosskiego zatytułowanej „Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi”. Do kawałka powstał klip, którego premierę Bosski przyspieszył na wieść o przyznaniu platynowej płyty Firmie.

Firma dostała platynę za album „Nasza broń to nasza pasja”! cieszy się Bosski.To doskonała wiadomość. Jak tylko się o tym dowiedziałem, musiałem to jakoś uczcić. Przyspieszyłem więc premierę mojego najnowszego klipu zatytułowanego „Nie Mam Czasu Na Smutek”. Polecam! 

video
dodano: 2015-02-21 12:00 przez: Iron Media (komentarze: 1)

27 lutego odbędzie się premiera najnowszej solowej płyty Bosskiego Romana zatytułowanej „Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi”. Raper prezentuje pierwszy klip promujący album, który powstał do utworu „Podziemny Krąg”.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-28 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

„Cichy świadek" to ostatni singiel promujący album Dixon37 zatytułowany „OZNZ", który ukazał się na rynku pod koniec 2013 roku. Utwór wyprodukowany przez Tymka wsparli gościnnie Bosski Roman & Tadek (Firma), Stefan (Miejski Przekaz) oraz Młody Krasul. Album "O.Z.N.Z." dostępny jest na www.preorder.pl oraz w sieci salonów Empik.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-02 17:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"KRAK4" był dla mnie jednym z większych pozytywnych zaskoczeń roku 2012 i płytą potwierdzającą zarówno muzyczny, jak życiowy progres Bosskiego. Teraz otrzymaliśmy info, że reprezentant Firmy oraz prezes muzyczno–sportowej fundacji Drużyna Mistrzów pracuje nad swoim kolejnym solo. Jak zapowiada Roman Bosski, będzie to jego pierwszy indywidualny album, utrzymany w klasycznym ulicznym nurcie - wcześniejsze "KRAK'i" były bowiem projektami w pewnym stopniu eksperymentalnymi i mieszającymi gatunki.

video
dodano: 2013-02-12 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

"Nie jestem artystą, jestem rzeźnikiem" i "w rytm muzyki kapie krew" rapuje Popek w najnowszym singlu z płyty "Monster" i świetnie pasuje to do całości. Ostre brytyjskie brzmienie, anglojęzyczni goście... i obrazy, które w TV mogłyby lecieć z czerwonym kwadratem w rogu. Tak, to ten klip, do którego reprezentant Firmy wieszał się na hakach. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych teledysków ostatniego czasu już do obejrzenia.

Tagi:
video
dodano: 2012-12-09 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Na koncercie Tech N9ne'a wyłapaliśmy w tłumie również członka Firmy i autora jednego z większych pozytywnych zaskoczeń tego roku, płyty "Krak4". Wyciągnęliśmy go więc korzystając z okazji na szybki, ale konkretny wywiad...

Co skłoniło Bosskiego Romana do przybycia na koncert Tech N9ne'a w poniedziałek, i to kupując VIP-owski bilet za pośrednictwem strony Strange Music? Do jakiego numeru kręcił klip tego samego dnia w Warszawie? Co łączy Firmę i Strange Music? Czym poza Tech N9ne'em Bosski na obecny moment inspiruje się najbardziej? Co chce przekazać organizując takie akcje jak Drużyna Mistrzów? Czy poprzez takie inicjatywy udaje się zrywać Firmie z przyczepioną łatką? Co chcą dziś wbić ludziom do głów, przekazać im i o co walczą? O wszystkim poniżej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-01-16 16:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 44)


Prezentujemy teledysk do utworu Firmy "Głowa do góry", który promuje akcję Drużyna Mistrzów (info o inicjatywie poniżej). Klip powstał podczas warsztatów hip-hopowo-filmowych w zakładzie poprawczym w Laskowcu, w ramach projektu "Nakręcone Ziomale" współfinansowanego z programu "Młodzież w Działaniu".

"DRUŻYNA MISTRZÓW" to projekt, który powstał z inicjatywy Artura Pszczółkowskiego oraz Romana Bosskiego. Celem tej akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijania pasji i talentów poprzez m.in. sport. (...) Podarowanie młodym ludziom mocnej motywacji to nasz cel. Chcemy wszystkim, którzy zgubili cel lub przeżywają ciężkie chwile pokazać, że nie są sami. Nasz głos to początek, swoisty katalizator zmian w życiu, jakie każdy może poczynić aby moc żyć szczęśliwie (...).