Kali wspomina: "Popek był metalem gdy się poznaliśmy, nie wiedział kto to 2Pac"

Muzyczny rozwój Firmy to unikatowy przykład na polskiej scenie - członkowie krakowskiej formacji poszli bowiem w totalnie różne strony, zarazem klarując swoje własne i bardzo wyraziste muzyczne światy. Parę dni przed premierą nowego albumu Popka i Matheo i tuż po naszym obszernym wywiadzie z Bosskim Romanem przypomnijmy sobie jak czasy Firmy wspominał przed naszą kamerą Kali, odpowiadając zarazem na pytanie o to, czy spodziewał się, że ich muzyczne losy mogą aż tak szeroko się rozgałęzić...

Kali wspomina: "Popek był metalem gdy się poznaliśmy, nie wiedział kto to 2Pac"

Wypowiedź pochodzi z części drugiej naszego 70-minutowego wywiadu z Kalim, przeprowadzonego w warszawskim Yelonky Store. A w niej także o tym czy obecnie trwa kolejny rapowy boom czy to już nowa normalność; kiedy nastąpiło otwarcie się Kaliego na duchowość i co było przyczyną takiego wystrzału solowej kariery. A także o tym dlaczego poukładanie nie służy raperom a polski słuchacz uwielbia traumę i podnoszenie się z dna.

W części pierwszej posłuchacie: o tym czy do życia w trasie można się przyzwyczaić; o stawianiu na młodych producentów takich jak Flvwlxss; o tym dlaczego Kali czuje się opozycją do newschoolu i co w dzisiejszych trendach nie podoba mu się najbardziej - a zarazem dlaczego tak dobrze naturalnie je łapie.

W części trzeciej wyjaśniamy nieporozumienia na linii Kali-Popkiller, rozmawiamy o obiektywności (lub jej braku) w polskich rapowych mediach czy wracamy do ataku Kaliego na Otsochodzi w "Całuj fingiel" oraz po premierze "Nowego Koloru". Raper odpowiada też dlaczego nie chciałby odnieść takiego sukcesu jak Taconafide.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>