Pierrot

Pierrot

dodano: 2020-05-23 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawałoby się, że w Hot16Challenge2 nagrała już cała scena - mijający tydzień przyniósł nam jednak jeszcze kilka wartych odnotowania zwrotek, przede wszystkim mocnych powrotów. Największy szum zrobiła zwrotka ZIP Składu, ale usłyszeliśmy też legendarnego Jajonasza, matkę chrzestną szczecińskiego hip-hopu Joannę "Aha T" Tyszkiewicz, czy Małolata, Busza, Pierrota, Lilu, AK-47 lub... grającego na 16 syntezatorach Matheo. Sprawdźcie chyba ostatni raport z frontu Hot16!

dodano: 2015-06-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszych symulacjach przeszliśmy już przez pierwszy boom na polski rap, obecnie docieramy do jego zmierzchu, a zarazem coraz mocniejsze zaznaczanie się podziemnej sceny jako osobnego bytu a nie chwilowego brodzika. Sprawdźcie sami jaki zestaw zmontować byśmy mogli w roku 2004, a jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych to check it - 2001, 2002, 2003.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-11-12 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W dzisiejszych czasach granica między podziemiem a mainstreamem zatarła się dość mocno i legalny hologram bywa czasem wręcz symbolicznym stempelkiem a nie widocznym przeskokiem na kolejny level. Ostatnio złapałem się na tym, że wśród materiałów, również w underze, od początku dopracowywanych w detalach, z profesjonalną oprawą graficzną i rozplanowaną promocją coraz częściej brak mi... tej surowej zajawki i głodu mikrofonu, która kazała przymknąć oko i ucho na słabszą jakość, brak okładki, masteringu czy warsztatowe niedociągnięcia.

Tagi:
dodano: 2013-02-24 17:00 przez: Damian Noga (komentarze: 5)

To, co działo się tydzień temu w Rzeszowie było prawdziwą ucztą dla fanów rapu. W sobotę 16 lutego odbył się jubileuszowy koncert z okazji 15 lat rzeszowskiego hip hopu. 15-lecie działalności obchodził też główny bohater wieczoru, rzeszowski raper Eskaubei, który kulturę wspiera również jako dziennikarz i DJ.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej line up był naprawdę przyzwoity. Oprócz Eskaubei, na scenie pojawił się przekrój legend polskiego podziemia z czasów magazynu Ślizg, kilku reprezentantów bieszczadzkiej sceny i potężny ładunek energii zaserwowany przez Sokoła i Marysie Starostę. Jak to wyglądało można obejrzeć na załączonych zdjęciach autorstwa Piotra Kmietowicza.

kategorie: Funk, Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2013-01-31 19:00 przez: Damian Noga (komentarze: 4)

Rap z Rzeszowa dociera do coraz szerszego grona słuchaczy. Ostatnia płyta Eskaubei wersji winylowej, kolaboracje Kaiteu trzęsące podkarpacką sceną i cykl imprez świętujących 15-lecie rzeszowskiego hip-hopu to potwierdzają. W zeszłą sobotę w klubie Wytwórnia zagrał Gural z reprezentantem Podkarpacia - Homexem, ale na horyzoncie są: 9 lutego klasyczna Sauna ArtDeRue, imreza prowadzona m.in przez DJ'a Barta i Eskaubei, który również będzie główną postacią na scenie jako MC 16 lutego, przy gościnnym udziale Sokoła i Marysi Starosty. Oprócz możliwości zobaczenia na scenie PeeRZeta i Pierrota czy Lilu jest też organizowany konkurs dla MC's. Szczegóły w rozwinięciu.