Deobson

Deobson

dodano: 2021-10-27 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Klasyczne "Deobedena.com" w 2004 roku, potem "Oddycham" w 2013... i po 8 latach trzeci krążek. Charakterny reprezentant Piastowa wydaje rzadko, jednak zawsze trzyma poziom. Teraz dostarczył nam wyprodukowane przez Mario Kontrargument "Klisze", które opisuje krótko: "Trochę o życiu, trochę o korpo, trochę na luzie a czasem gniew". Sporo tu szczerych, życiowych treści, z którymi utożsamią się szczególnie rówieśnicy Deobsona.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-10-26 01:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Klisze” to trzeci solowy album Deobsona, który w całości wyprodukował Mario Kontrargument. Od poprzedniej płyty „Oddycham” minęło już 8 lat i powoli staje się to znakiem charakterystycznym rapera, który nagrywa płytę raz na dekadę. Na albumie znajdziemy 10 numerów, które powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Płytę promują single 'Krok przed Innymi' oraz 'Garden Route'.

Tagi:
dodano: 2021-09-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Klasyczne "Deobedena.com" w 2004 roku, potem "Oddycham" w 2013... i po 8 latach trzeci krążek. Charakterny reprezentant Piastowa wydaje rzadko, jednak zawsze trzyma poziom. Deobson zapowiedział nowy materiał, a co więcej - uchylił już rąbka tajemnicy.

Tagi:
dodano: 2020-05-24 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 9)
Te-Tris, Kuban, Pan Wankz

W ostatnich dniach przelecieliśmy przez morze zwrotek w ramach Hot16Challenge2, by posegregować Wam je i przedstawić w tematycznych segmentach. Na koniec zostawiliśmy artystów, którzy wzięli udział w challenge'u mimo ograniczonej lub zakończonej aktywności wydawniczej - tutaj niemożliwe było ograniczyć się do 10, bowiem usłyszeliśmy oldschoolowe legendy, dawno niesłyszanych graczy z czołówki, jak i niewidzianych latami undergroundowych klasyków. Mamy więc swoistą truskawkę na torcie - najciekawsze i najważniejsze powroty w ramach Hot16 zebrane w jednym miejscu! A to cały czas nie wszystko i listę moglibyśmy ciągnąć dalej, od Kulera przez Zaginionego po Jeżozwierza..

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-21 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Deobson nie udziela się obecnie zbyt często muzycznie - udziela za to na stadionie Legii, gdzie jest spikerem. Przy okazji jego Hot16Challenge2 uwagę zwracała maseczka z napisem "Gotowi do pomocy". Promowała ona szczytną inicjatywę, rozpoczętą przez Legię.

Tagi:
dodano: 2020-05-17 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy Hot16Challenge2 od Deobsona, który nominację dostał prosto z popkillerowej redakcji. Rzadko udzielający się piastowski raper, autor klasycznego albumu "DeobeDena.com" postanowił w swojej 16-tce odnieść się do całej obecnej sytuacji, ale też do trwającej akcji.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-12-21 17:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Pierwszy od 5 lat utwór, który nie jest zapowiedzią płyty a jedynie chwilowym powrotem" - zaznacza Deobson publikując numer "022" i dodaje: "Raz na jakiś czas miałem chwilową potrzebę nagrania czegoś, ale sloty były zbyt krótkie aby coś zrobić. Po przesłuchaniu świetnej płyty Logica "YSIV" napisałem na swoim profilu, że chętnie bym coś nagrał i jeszcze tego samego dnia dostałem bity od Mario Kontrargument. Szybko powstał tekst i wszedłem do studia. Klip został zrealizowany przez ludzi związanych z Legią. Zdjęcia Warszawy są autorstwa legijnego fotografa Janusza Partyki (zdjęcia z drona zapewnił Szymon Wodzicki), reżyserem był Łukasz Kowalski (legenda polskiego dziennikarstwa hip-hopowego i wieloletni naczelny "Ślizgu") a montażem zajął się Tomek Sejbuk. Stąd też follow up do numeru ”Mamy to w  kodach DNA”."

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-05 17:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

UrbanRecTV prezentuje klip do utworu "Najlepszy" pochodzącego z albumu Maz x Chok x Zielichowski "Długa Deszczowa Jesień". W numerze tym usłyszeć gościnnie można Deobsona oraz Marte Wólczyńską, która jest autorką wszystkich śpiewanych refrenów na krążku "Długa Deszczowa Jesień".

dodano: 2013-10-14 19:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Oddycham to świetny materiał dla tych, którzy w rapie cenią przede wszystkim charakter, życiowość, emocje, a nie kalkulacje czy chłodny profesjonalizm i dla tych, którzy wymagają od niego dojrzałości i pakietu doświadczeń niesionego na barkach." - pisaliśmy dopiero co w recenzji a powrót Deobsona spotyka się jak na razie z bardzo pozytywnym odzewem i ocenami. I nie dziwne, bo takich powrotów chciałoby się słyszeć więcej.

Posłuchajcie więc całości, która udostępniona została już w formie playlisty. Na bitach Bob Air, PTK, Karaś, Pawbeats i Denzel, gościnnie m.in. Zeus, Te-Tris, HuczuHucz, Eskaubei, Rover, Bonson, Shot czy Danny.

Tagi:
dodano: 2013-10-13 19:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dzisiejszy odcinek to osoba, która dopiero co powróciła po wielu latach ciszy mocnym i wartym uwagi albumem "Oddycham". Sprawdźcie, co do powiedzenia ma Deobson.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-12 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Pamiętam jak udało mi się dorwać namiar na współautora jednej z moich ulubionych i bardziej przegapionych polskich płyt, "DeobeDena.com" i namówić go na wywiad 3 lata temu. Wtedy Deobe mówił, że nie wyobraża sobie pełnoprawnego powrotu do rapu "bo o czym miałby nawijać". Życie napisało jednak własny scenariusz i w ciągu miesiąca wyrzucił z siebie przed mikrofonem wszystko, co gryzło go w roku 2012. A że było tego sporo, to światło dzienne ujrzał album stanowiący swoiste katharsis.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-12 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Szmat czasu, bo aż 9 lat minęło od chwili, gdy w 2004 roku Deobe, na spółkę z Deną, wydał produkcję "DeobeDena.com". Od tamtego momentu, słuch po Deobsonie zaginął, poza wypuszczonym numerem o Legii p.t. "Mamy to w kodach DNA" i gościnnymi zwrotkami na albumie 300 Mil Projekt, i na "Długiej Deszczowej Jesieni" Maza x Choka x Zielichowskiego. Ale wrócił, by "Oddycham" rozliczyć się z przeszłością, która nie raczyła głaskać po jajach, i dać kolejny album, który poza "Pasem Oriona" Planeta ANM, jest na jesienną aurę za oknem jak znalazł. Kolejny powrót "dinozaura" w pogoni za hajsem? Nic z tych rzeczy.  

Tagi:
dodano: 2013-10-07 21:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia UrbanRec prezentuje najnowszy singiel zapowiający album Deobsona pt. "Oddycham" - tym razem raper zadaje sobie pytanie "Być czy mieć". Wyprodukowany przez Karasia i okraszony skreczami DJa Ace'a odsłuchać możecie poniżej. Premiera albumu już w najbliższy piątek.

Tagi:
dodano: 2013-10-01 16:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wciąż zjadam na śniadanie większość raperów" rapuje powracający po kilkuletniej nieobecności Deobson w swoim najnowszym singlu. Wyprodukowany przez BobAir’a "Jak mnie znasz to wiesz" zapowiada zbliżający się album "Oddycham", który ukaże się już 11 października nakładem UrbanRec. Płyta "Oddycham" to krążek całkowicie różny od młodzieńczego, imprezowego i w sporej części beztroskiego debiutu. To materiał który powstał szybko, naturalnie, w potrzebie wyrzucenia z siebie emocji i bez chłodnych kalkulacji. Co najważniejsze, nie ma tu mowy o koniunkturalnym wyczuciu boomu, z czym często mamy do czynienia, a temat ten wyjaśniony krótko i dobitnie jest już w pierwszym singlu.

Tagi:
video dnia
dodano: 2013-09-18 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Deobson - Patrzę na świat (feat. HuczuHucz, Zeus, prod. BobAir, cuty: Dj Ace)

Dlaczego: Wytwórnia UrbanRec prezentuje kolejny, trzeci już teledysk promujący album Deobsona "Oddycham", który ukaże się na rynku już 11 października 2013 roku. Tym razem video powstało do utworu 'Patrzę na świat', ze zwrotkami gościnnymi od HuczuHucza oraz Zeusa, a także skreczami DJ'a Ace. Muzykę wyprodukował, podobnie jak przy okazji poprzednich singli BobAir. Deobson poproszony o komentarz do najnowszego teledysku powiedział: 'Wszystko jest w rapie. Nie trzeba nic więcej dodawać'. Video zrealizowała ekipa Blood Simple Films.

Strony