Deobe

Deobe

dodano: 2015-06-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszych symulacjach przeszliśmy już przez pierwszy boom na polski rap, obecnie docieramy do jego zmierzchu, a zarazem coraz mocniejsze zaznaczanie się podziemnej sceny jako osobnego bytu a nie chwilowego brodzika. Sprawdźcie sami jaki zestaw zmontować byśmy mogli w roku 2004, a jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych to check it - 2001, 2002, 2003.

video
dodano: 2013-02-14 21:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Deobson - Intro (Snippet) / NOWY ALBUM 2013

No i słowo staje się ciałem a my dostajemy pierwszy smaczek zapowiadający jeden z albumów, na który w tym roku czekam najmocniej. "DeobeDena.com" to niedoceniany klasyk, który wciąż trzyma wysoki poziom a po wielu latach ciszy i pojedynczych zwrotkach Deobson wraca z większym materiałem, na którym pojawią się HuczuHucz, Shot, Eskaubei czy Tek' a za produkcję odpowiedzą BobAir czy PTK. "Pierdolę forsę z rapu, stawiam sprawę jasno, dzisiaj traktuję to wyłącznie jak lekarstwo" - a tyle jeśli chodzi o kwestię "dinozaurów, powracających dla hajsu", tak chętnie lansowaną w komentarzach do wszelakich powrotów.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-09 16:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

"DeobeDena.com" to płyta, która w swoim czasie przeszła praktycznie bez echa, ale po latach... kogo nie zapytam to wychodzi na to, że się jarał i wciąż do niej wraca. Autor przegapionego i chyba wyprzedzającego ówczesną świadomość muzyczną słuchaczy albumu po latach odkurzył mikrofon i po pojedynczych zwrotkach w przypływie weny i zajawki nagrał w styczniu praktycznie cały album.

Tagi:
video
dodano: 2010-12-26 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)
Nasza obszerna rozmowa z Deobe dobiega dziś końca. Reprezentant Piastowa pojawił się na scenie, wydając w 2004 roku świetny, ale niewystarczająco doceniony album "DeobeDena.com", po czym zniknął na dobre. Nam udało się do niego dotrzeć, by odbyć 40-minutową rozmowę na przeróżne tematy.

W części trzeciej usłyszycie odpowiedź na najczęstszy zarzut. Jak ktoś, kto odszedł z gry po słabej sprzedaży płyty mógł nawinąć "Nie pytaj co rap może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty możesz zrobić dla rapu"?

Tagi:
video
dodano: 2010-12-25 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 23)
Klamka zapadła, nasza świąteczna tajemnica została ujawniona. Nieaktywnym od paru lat raperem, do którego udało nam się dotrzeć i porozmawiać ponad 40 minut jest Deobe - autor jednej z moich ulubionych polskich płyt, "DeobeDena.com", którą opisywaliśmy wam już w cyklu Przegapifszy.

Wczoraj obejrzeliście pierwszą część wywiadu, o czym w części drugiej?

Tagi:
video
dodano: 2010-12-24 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 67)
Zwierzęta mówią ludzkim głosem, Mikołaj ładuje się w komin, George wraca do radia a Macaulay na ekrany... Nam udało się za to przywrócić za mikrofon rapera, który przestał aktywnie działać ponad 5 lat temu.

Wydał świetny album z producentem, który również nie działa już dziś w rapie. Album, do którego wciąż często wracam i który jak dla mnie wcale się nie zestarzał. Jednak w swoim czasie nie przyjął się tak jak powinien (nie przypadkiem zamieściliśmy go w "Przegapifszy"), w związku z czym ów raper postanowił zakończyć swoją przygodę z mikrofonem. Jednak daliśmy radę namówić go na obszerny 40-minutowy wywiad, którego pierwsza część już dziś!