L.U.C.

L.U.C.

dodano: 2015-06-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszych symulacjach przeszliśmy już przez pierwszy boom na polski rap, obecnie docieramy do jego zmierzchu, a zarazem coraz mocniejsze zaznaczanie się podziemnej sceny jako osobnego bytu a nie chwilowego brodzika. Sprawdźcie sami jaki zestaw zmontować byśmy mogli w roku 2004, a jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych to check it - 2001, 2002, 2003.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-29 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W związku z tym to drugi singiel promujący nową płytę L.U.Ca "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie". W utworze, o związkach i miłości rozprawiają dwa pokolenia. Oprócz wrocławskiego rapera pojawia się Krystyna Prońko oraz raper K2 oraz wokalista reggae - Mesajah. Do piosenki "W związku z tym" powstał także teledysk.

Klip to filmowa dość surrealna i symboliczna przypowieść o parze ludzi, którzy będąc ze sobą budują skomplikowaną maszynę. – mówi L.U.C. Piosenkę wyróżnia od pozostałych utworów to, że nie słychać w niej samplowanych refrenów. Łączy pokolenia poprzez spotkanie artystyczne oparte na współczesnych tekstach. L.U.C, Krystyna Prońko, raper K2 i polski wokalista reggae - Mesajah spotykają się by rozprawiać o związkach. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-22 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kiedy wydaje się, że wszystkie mocniejsze karty w ramach "#Hot16Challenge" już poznaliśmy otrzymujemy nowy strzał od kogoś, kto w natłoku nominowanych zdążył nam umknąć. Tym razem jest to przede wszystkim atak doświadczonych posiadaczy wyrazistych stylówek i pomysłów na siebie - Abradaba, Porka z 3W, Jota, L.U.C. czy Rafiego. Dziś także m.in. przeoczona przez nas a warta uwagi Hot16 od Bob One'a czy PMM z dedykacją dla Orua z Projektu Nasłuch.

video
dodano: 2014-08-31 14:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 19)

Szkoda, że MC Silk jest postrzegany jedynie jako rapowa ciekawostka, którego słuchacze kumulują się raczej na kwejku, a nie hip-hopowych imprezach. A to przecież całkiem utalentowany facet, wystarczy sobie przypomnieć przyjemną (choć nieco chaotyczną) płytę z 2011 pt. "Love Against Machine". Niestety Silk sam się zamknął w szufladce "najszybszy raper w Polsce", która tak naprawdę nic nie znaczy. Nowy numer przyciąga młodych słuchaczy przede wszystkim efekciarstwem: siedem języków, L.U.C. gościnnie, kilka polskich miejscówek i osób, którymi warto się pochwalić za granicą, a to wszystko w ładnym, podróżniczym klipie. Najciekawiej jednak prezentują się tutaj konstruktywne zarzuty do samego Eminema, który nazwał się Bogiem Rapu. Co o tym myślicie?

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-19 14:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

„Dziękuję" to singiel promujący dwupłytową antologię pt. PRZEKRÓJ podsumowującą ponad dekadę twórczości L.U.C. Klip przygotowany został we współpracy z gronem znakomitych twórców: Rahimem, Buką, Vieniem, Czesławem Mozilem i Mesajahem. Artyści nagrali wspólny refren opowiadający o sile i porozumieniu, jakie daje im muzyka. Wideoklip ukazuje w symboliczny sposób alternatywną drogę zdeterminowanego artysty, który startuje od zera.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-03-07 16:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Łukasz L.U.C Rostkowski od 11 lat odważnie kroczy swoją indywidualną, ambitną ścieżką, często prowadzącą pod prąd, niezależną od trendów i mody. Dzięki konsekwencji, konceptualizmowi swych projektów i bezkompromisowości zbudował wyjątkowo eklektyczne i otwarte grono wiernych fanów, zdobywając zarazem najważniejsze nagrody kulturalne w kraju: Mateusza Trójki, Paszport Polityki, Yacha i nominacje do Fryderyków.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-06-22 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)


Kilka dni temu do sieci trafił zaskakujący dość wspólny kawałek L.U.C. i Sokoła. Wydawałoby się, że mocno stąpający po ziemi warszawiak nie ma zbyt wiele wspólnego z abstrakcyjnym i postmodernistycznym członkiem Kanału Audytywnego. A jednak...

To co ich łączy to wspólny cel, który obydwaj wyrazili w swoich manifestach, które możecie przeczytać pod spodem. Trzeba przyznać, że pod taką akcją podpisze się chyba większość ludzi, którzy zdążyli się już napatrzeć na totalnie bezmyślnie zaplanowaną estetykę miejską.