WSZ

WSZ

dodano: 2020-06-06 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)
WSZ z Borixonem, Zajką (WYP3) i Abradabem (K44)

WSZ jest postacią barwną, wielowymiarową i polaryzującą - tego ciężko mu odmówić. Kontrowersyjne działania i wypowiedzi, obecność w niespodziewanych medialnych miejscach, analno-fekalne punchline'y wśród wielowarstwowych przekmin na bitwach... To wszystko pamiętamy, tak jak memiczne uwalnianie karpia czy strzał kijem golfowym. Jednak sprowadzanie Wujka do miana ciekawostki/maskotki, a pomijanie jego wieloletnich zasług i niezatapialnego parcia do działania to moim zdaniem spora niesprawiedliwość.

Pośród wielu dyskusji nt WSZ'a, które w ostatnich latach miały miejsce impulsem był dla mnie artykuł '50 najbardziej zwariowanych postaci w historii polskiego rapu' opublikowany w ubiegłym miesiącu na newonce.net, gdzie Marek Fall (pozdrawiam!) zastanawiał się nad niezrozumiałym funkcjonowaniem Osamy Bin Zło w polskim środowisku rapowym, nazywając początek jego zajawki "nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, który spowodował, że użeramy się z nim po dziś dzień". i dodając "za sprawą niezrozumiałego pobłażania czy zbytniego przywiązania do kategorii guilty pleasure WSZ nagrywał płyty, dostawał programy telewizyjne i pojawiał się gościnnie w nagraniach Kalibra 44, Tedego czy Sistars, a równocześnie dostarczał niewiarygodnej liczby powodów do cringe’u".

W tonie dziennikarskiej polemiki pozwolę sobie więc rzucić światło na temat z drugiej strony.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-20 13:00 przez: Kontakt (komentarze: 15)

Jędker postanowił wrócić do rapu i na styczeń szykuje swój album "X", który w preorderze znalazł 70 nabywców. Wujek Samo Zło ostro i dobitnie stwierdził natomiast, że po projekcie Monopol dla Jędkera nie ma już miejsca na scenie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-19 19:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

Sporo dyskusji wokół beefu Dixon37-SB Maffija. Swoją opinią podzielił się też Wujek Samo Zło znający dobrze obie strony - wyrosły ze środowiska freestyle'owego a w ostatnich latach trzymający baczne oko na scenę ulicznego rapu.

wydarzenie
dodano: 2015-11-18 23:09 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do line-up'u hucznych 10. urodzin najstarszej warszawskiej audycji hiphopowej dołączyli ostatni goście. Swoją obecność 20 listopada na scenie klubu 55 potwierdzili: Hades, Numer Raz, PRO EBT, Kiki Krajnik, DJ DTL oraz DJ Beredson. Tym samym dołączyli oni do szerokiego grona potwiwerdzonych wcześniej: Vienia, Bilona, Pyskatego, Empirii Mor W.A., HZD/Hazzidy, Parzela, Łysonżiego Dżonsona, Flinta, WSZ-a, CNE oraz DJ-a Grubaza. Partnerem głównym imprezy został SnowShow.pl, organizator wyjazdu "Hip-Hop Week".

dodano: 2014-11-02 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Szesnaście lat na scenie, niezliczona ilość projektów i pojedynków freestyle'owych oraz setki przeprowadzonych wywiadów i oto jest: pierwsze rap-solo Wujka Samo Zło. „Wszystko gra” to 12 kawałków będących efektem współpracy z producentem Filipem Siejką. - Ja potrafię zagwizdać melodie, a on potrafi zagrać na klawiszach, na skrzypcach, czy innym instrumencie, ugadała nam się fajna współpraca, myślę, że płyta jest bardzo fajna muzycznie – mówi WSZ. Już dzisiaj ogólnokrajowa premiera krążka, który ukazuje się nakładem Pro Rec. Na oficjalnym kanale wytwórni można sprawdzić wszystkie utwory z płyty.

video
dodano: 2014-09-02 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Mamy pierwszą ripostę na wczorajszą inicjatywę Solara, który postanowił uruchomić rapową odpowiedź na ALSICeBucketChallenge. Jako pierwszy z nominowanych swoje video z zarapowaną live zwrotką opublikował Wujek Samo Zło.

kategorie:
dodano: 2014-04-21 16:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Proper Records poszerza swoje szeregi o jednego z pionierów polskiej rap sceny. W ciągu kilkunastu lat muzycznej działalności, Wujek Samo Zło współpracował z takimi twórcami jak: Slums Attack, Kaliber 44, Waco, Sistars, Abradab czy DonGURALesko. Tym razem artysta szykuje projekt z producentem muzycznym i multiinstrumentalistą Filipem Siejką, autorem sukcesów wielu wykonawców pop, w tym Patrycji Markowskiej. Efektem kolaboracji raper & producent będzie krążek pod znaczącym tytułem "Wszystko gra". Album na półkach już 25 października 2014 roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-04 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Długo czekamy na nowy studyjny projekt jednej z ikon polskiej sceny i swoistego perpetuum mobile hip-hopowej zajawki - Wujka Samo Zło. Wychodzi na to, że płyta "Wszystko gra" ukaże się już w 2014 roku a zaskoczeniem jest zarówno nazwisko producenta, jak i wytwórnia, która wyda krążek.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-01-13 12:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Kfiat - dokument o Człowieku Orkiestrze - część 3

Dokument przedstawia postać Kfiata przez pryzmat rozmów z jego przyjaciółmi i muzycznymi współpracownikami. Całość została podzielona na odcinki. W każdym z nich zawarte są historie z życia Kfiata i Siły Dźwięq. W filmie wzięli udział: Dj Spike, Dj Ojciec Karol, Mały KTR, Cybe, Rufin MC, Proceente, Łysonżi Dżonson, Mały Esz, Dj Anusz, Dj Abdool, Numer Raz oraz Wujek Samo Zło.

W części 3 dowiecie się, czym Kfiat wyróżnia się na tle innych raperów oraz usłyszycie zabawne historie z jego udziałem.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-01-07 15:33 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Kfiat - dokument o Człowieku Orkiestrze - część 2

Prezentujemy drugą część videodokumentu na temat Kfiata. Tym razem zaprzyjaźnieni z raperem artyści opowiadają, dlaczego Kfiat nazywany jest przez nich Człowiekiem Orkiestrą.

Dokument przedstawia postać Łukasza przez pryzmat rozmów z jego przyjaciółmi i muzycznymi współpracownikami. Całość została podzielona na odcinki. W każdym z nich zawarte są historie z życia Kfiata i Siły Dźwięq. W filmie wzięli udział: DJ SPIKE, DJ OJCIEC KAROL, MAŁY KTR, CYBE, RUFIN MC, PROCEENTE, ŁYSONŻI DŻONSON, MAŁY ESZ, DJ ANUSZ, DJ ABDOOL, NUMER RAZ ORAZ WUJEK SAMO ZŁO.

video dnia
dodano: 2013-08-08 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Wujek Samo Zło - Freestyle mixtape - ""WhateverFM""

Dlaczego: Ojciec Chrzestny polskiego stylu wolnego, niezniszczalny i wciąż aktywny Wujek Samo Zło wypuścił jakiś czas temu w pełni freestyle'owy mixtape "WhateverFM" a teraz daje nam klimatyczny wakacyjny klip nakręcony do kilku połączonych fragmentów owego materiału. Gościnnie na płycie usłyszymy m.in. Muflona, Dioxa, Flinta i Filipa Rudanacja.

wydarzenie
dodano: 2013-08-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Do tej pory Płock na rapowej mapie Polski kojarzył się głównie z Bitwą Płocką między Obrońcami Tytułu i Gib Gibon Składem a także różnie odbieraną twórczością Jeden Osiem L. Teraz ma spore szanse kojarzyc się i ze sporym hip-hopowym festiwalem, bo wrażenia z pierwszej edycji, która miejsce miała w ostatni weekend muszą byc jednoznacznie pozytywne.

video
dodano: 2012-12-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Program Rap Kanapa 27.12.2012

Zazwyczaj nie wrzucamy na Popkillera wywiadów, których sami nie przeprowadzaliśmy... ale tutaj trzeba było zrobić wyjątek. Telewizyjne programy prowadzone przez WSZ'a i CNE to bowiem coś, na czym wychowywaliśmy się rapowo i z czego czerpaliśmy masę wiedzy w czasach, gdy Internet nie dawał wszystkiego na talerzu. Relacje z najważniejszych imprez w całym kraju, wywiady z polskimi i amerykańskimi MC, klasyczne pozycje zza oceanu... To stamtąd złapałem zajawkę na WBW czy tam usłyszałem choćby "Rugged'N'Raw". Teraz na antenie iTV pojawił się kontynuator tradycji Rap Kanciapy i Rap Pakamery czyli Rap Kanapa - najnowszy program Wujka Samo Zło. Polecamy i zapraszamy do obejrzenia 1 odcinku, w którym zagościł Bisz.