Polish Hip-Hop Festival w Płocku - relacja

wydarzenie
dodano: 2013-08-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Do tej pory Płock na rapowej mapie Polski kojarzył się głównie z Bitwą Płocką między Obrońcami Tytułu i Gib Gibon Składem a także różnie odbieraną twórczością Jeden Osiem L. Teraz ma spore szanse kojarzyc się i ze sporym hip-hopowym festiwalem, bo wrażenia z pierwszej edycji, która miejsce miała w ostatni weekend muszą byc jednoznacznie pozytywne.

"Nadmorska" plażowa sceneria nad Wisłą, przy sporej trawiastej skarpie i temperatury powyżej 30 stopni (ostatniego dnia podobno aż 37). A do tego świetny klimat, wyjątkowo sprawna jak na pierwszą edycję organizacja oraz rozbudowany line-up obejmujący zarówno legendy jak najświeższe talenty. Idealny łącznik między kultową bitwą a tegorocznym festiwalem utrzymany był już w osobie prowadzącego. Wujek Samo Zło, ojciec chrzestny polskiego stylu wolnego, uczestnik pamiętnego starcia obozów Eldo i Tedego oraz autor relacji na Vivie, która dla wielu jest jedynym obok tekstu w Ślizgu udokumentowaniem tamtej sytuacji. Niepodrabialny i wiecznie młody scenicznie Wujek wprowadził na festiwal sporo luzu i klimatu (m.in. poprzez warsztaty z ruchu scenicznego) a mimo mniejszej widoczności w ostatnich latach przez publikę wciąż przyjmowany był żywo i entuzjastycznie. Najlepiej było widac to gdy we trzech w gronie bitewnego jury (WSZ, Bonez i ja) wybraliśmy się w czwartek na pole namiotowe, biorąc udział w tamtejszym cypherze. Dodajmy, cypherze zdominowanym przez nieśmiertelnego kempingowicza freestyle'ującego bez przerwy przez przynajmniej 4-5 godzin a zgodnie z tym, co słyszeliśmy - przez cały dzień. Wakacyjny i letni klimat udzielił się zarówno bitwie jak i samemu festiwalowi. Pierwszy dzień wolnostylowych zmagań to wprawdzie nie rewelacyjny, ale równy poziom i spora dawka spontaniczności. A dla mnie dodatkowo mocno sentymentalna akcja. Dnia drugiego przenieśliśmy się już z miasta w plażową scenerię a mimo natłoku koncertów nie tyle napotykaliśmy obsuwy, co momentami trzeba było... zwalniac, żeby iśc zgodnie z harmonogramem. Podobnie w sobotę, a że wydarzeń było sporo, to odpowiem tylko skrótowo na pytanie "O czym należy wspomniec?"

O Guralu i największej frekwencji wśród koncertów "przed zachodem słońca". O Biszu z livebandem i ich przeklimatycznym wykonaniu "Indygo". O Te-Trisie, który całym występem (z Pogzem, Nerwusem, Rzeznikiem oraz DJ-em DBT) pozamiatał a "Ile Mogę" zakończonym crowdsurfingiem zamknął grę w niesamowity sposób - ciągły progres koncertowy autora "Lotu" każe oczekiwac na kempowe show z wielką ciekawością. O Bitwie finalnie wygranej przez Theodora (drugie miejsce zajął Filozof) i poprzedzonej wspomnieniem pierwszej płockiej batalii oraz minutą hałasu dla freestyle'owców, którzy odeszli w tym roku - Flesza i Lemana. O Wzgórzu i Fenomenie oraz sentymentalnej podróży na Jelonki sprzed dekady, podczas której zdarłem gardło pod sceną i wyskakałem się jak rzadko kiedy. O Pezecie z Małolatem i Sokole z Marysią, którzy godnie zamknęli oba dni. O niekonczącym się zapasie żółtego Frugo oraz rzadko spotykanym backstage'owym grillu dla artystów. W końcu o Prezydencie Płocka, który po odebraniu Złotej Płyty dla Urzędu Miasta został powitany przez publikę gromkim "Andrzej na wolno" - i zapowiedział, że za rok na drugiej edycji będzie krótki freestyle. A my trzymamy za słowo.

Na polskiej mapie festiwalowej widocznych jest sporo miast. Po tym, co działo się w dniach 1-3 sierpnia wygląda na to, że powinien do nich dołączyc Płock, bo organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując w krótkim czasie dopracowany w detalach i emanujący klimatem rapowy maraton a fakt, że głównodowodzący całością po ostatnim koncercie praktycznie nie był w stanie mówic doskonale oddaje zaangażowanie. Duże brawa i oby do zobaczenia za rok. BANG.

POLISH HIP-HOP FESTIVAL PŁOCK 2013 Te-Tris - Ile Mogę

Te-tris - Ile mogę - Polish Hip Hop Festival Płock

Fenomen - Ludzie przeciwko ludziom (live) Polish Hip-Hop Festival Płock 2013

2sty x Gedz x Jodsen - Kto 2 Ma Ten Styl LIVE

Tanazwanienależydożadnegoużytkownika
Ktoś to czytał przed opublikowaniem? :) kojarzyc, "O Bitwie finałowo" / Generalnie dla mnie słaba relacja, z przykrością stwierdzam. Dla uczestnika (mnie) nic nowego, a zainteresowany byłem jakąś oceną i przemyśleniami, a nie wymienianką line-upu i wspominkach o grillu za sceną, który mało kogo obchodzi czy żółtym Frugo. Z kolei dla innych - zbyt mało informacji, by rzetelnie dowiedzieć się jak było na PHHF. A wcale nie było tak różowo. :)
...
zeby sie dowiedziec jak bylo trzeba tam byc i to poczuc. zadna relacja ci tego nie odda gościu :)
Tanazwanienależydożadnegoużytkownika
no ale właśnie o to mi chodzi, że ja tam byłem, a czytając taki tekst zainteresowany jestem przemyśleniami autora, wnioskami czy czymś w tym stylu a nie wymienianki artystów ;p
Bzoyx
Dla mnie było świetnie. Trzeba pamiętać iż festival ten został zorganizowany w bardzo, ale to BARDZO krótkim czasie. Organizacja na wielki + . Atmosfera na wielki + . Koncerty na wielki + . W powietrzu czuć było HIP - HOP, a o to chodziło. Czekam na kolejną edycję.
odWudoKA
Te wspomniania ten rozpierdol ten klimat EPIC oby tak dalej panowie takich chwil sie nie zapomina Pozdr 5
Karolina
2STY Z JODSENEM I GEDZEM ROZJEBALI! nieziemskie uczucie poczuć to wszystko metr od głosnika. wróce za rok! wielki props dla Płocka za organizację! 5!
lil weezy
ma ktoś może filmik z wykonu bisza i tego indygo wyżej wspomnianego?
maniek0
K...., te 2minutowe "relacje" przeciez jak to mozna nazwac relacja, i ta ch... kamera. Czekam na jakis 20mintowy material, z dobrym audio wtedy mozna to nazwac relacja.
Mateusz Natali

Video nie jest nasze tylko z youtube, byłem tam sam bez kamery dlatego to relacja a nie videorelacja ani fotorelacja.

mkwbk
Co nazywasz chujową kamerą? Byłeś? Nagrałeś? Nie? Uznajmy że na twój komentarz każdy leje ;)
pioro
Z jakim DJ grał Pezet?
haaaaa
BENG
kath
Kto ma choć trochę wspólnego z Płockiem wie, że tak naprawdę festiwal muzyki hiphopowej wraca do Płocka po kilku latach nieobecności, a do tego Płock to miasto festiwali. Dlatego okres w którym zorganizowano wszystko mnie akurat nie dziwi. Niemniej warto być w Płocku chociażby dla samego klimatu tego miasta.
Jeevan
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Yuliana
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Mikhail
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Rileigh
Komentarz został usunięty przez moderatora.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>