Popkillery 2020

Popkillery 2020

dodano: 2020-09-19 13:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nagroda #dowhatmovesyou to specjalne wyróżnienie przyznawane za inicjatywy budujące i rozwijające scenę, nie obliczone na zysk i komercyjny sukces. W tym roku w okresie największego chaosu i niepewności polski hip-hop zdominował wszystkie media, a w oddolnej akcji oprócz dawno nie słyszanych rapowych legend pojawiali się muzycy, aktorzy czy nawet politycy - równocześnie poza daniem otuchy społeczeństwu udało się zebrać ponad 3 miliony złotych na służbę zdrowia.

Jako że Popkillery 2020 były przesunięte o pół roku a nagroda specjalna nie jest zamknięta w tak ścisłe ramy jak np 'Album roku' postanowiliśmy nie czekać na przyszły rok i już teraz wspólnie z partnerem gali marką Bacardi przyznać to wyróżnienie Solarowi, inicjatorowi #hot16challenge2, jednej z największych i najbardziej imponujących akcji w historii polskiego rapu.

dodano: 2020-09-18 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Marcin Oliva Soto

Zgodnie z zapowiedzią mamy dla Was obszerną fotorelację ukazującą kulisy gali Popkillery 2020 oraz przebieg afterparty, które dla zebranych rozkręcili DJ 600V i DJ Hubson!

video
dodano: 2020-09-17 16:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
fot. Dominik Czubak

Najwięcej statuetek na Popkillerach 2020 wyniósł z sali debiutujący Mata - zdaniem gremium i publiczności zasłużył na nagrody odkrycia roku i singla roku, którym wybrano „Patointeligencję”. „Zawsze chciałem rapować i słuchałem wielu osób, które tu siedzą. Słuchałem i zastanawiałem się czy ja kiedykolwiek będę mógł rapować, czy przez to skąd pochodzę i z jakiego jestem domu mogę być hip-hopowcem. Okazało się, że wystarczy o tym powiedzieć szczerze i nie owijać w bawełnę” - mówił widocznie poruszony Mata. Sprawdźcie video z pełnym przemówieniem, które zgromadzeni na sali nagrodzili gromkimi brawami.

dodano: 2020-09-16 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Równo tydzień temu miała miejsce gala Popkillery 2020, na której wręczyliśmy nagrody za rok 2019 oraz całą dekadę 2010-2019. Obecnie pracujemy dla Was nad remontażem całego video, pozbawionym problemów technicznych z transmisji - dziś mamy za to obszerną fotorelację z całego wydarzenia.

video
dodano: 2020-09-15 18:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Serce rośnie, to są piękne sceny" - skomentowała prowadząca AdMa, gdy nagrodę dla chillwagonu odebrała córka Borixona, Oliwia.

video
dodano: 2020-09-14 21:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
fot. Tomasz Karwiński

Od pierwszych informacji o gali Popkillery pisaliśmy, że naszym małym marzeniem jest to, by była to impreza faktycznie jednocząca scenę ponad podziałami. Jednym z najbardziej wyjątkowych i symbolicznych momentów to oddających było na pewno wręczenie nagrody w kategorii Teledysk Roku. Zaprosiliśmy do tej roli Safula, członka Dixon37 znanego także z ekranowej roli w "Ślepnąc od Świateł". Statuetka trafiła za to do... Solara i Bedoesa.

video
dodano: 2020-09-14 18:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Tomasz Karwiński

Liroy pojawił się na tegorocznych Popkillerach w podwójnej roli - wręczył Złotego Popkillera za całokształt zasług dla kultury hip-hop dla Michała Urbaniaka oraz wystąpił na scenie wraz z livebandem Pawbeatsa. Wszystko z okazji 25-lecia klasycznego "Alboomu" - najlepiej sprzedającej się płyty w historii polskiego rapu. Yurkosky'emu opowiedział o przeszłości ale i nadchodzących muzycznych planach.

dodano: 2020-09-13 18:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
fot. Dagmara Szewczuk

Bisza i Tau złapaliśmy w momencie, gdy wzajemnie gratulowali sobie zdobytych statuetek. Chwyciliśmy ich więc na wspólny wywiad, w którym podzielili się wrażeniami z całej gali a także... wrócili pamięcią do 1 edycji Młodych Wilków, w której wspólnie brali udział. Tau zdradził też czego zazdrościł Biszowi, gdy wychodził "Wilk Chodnikowy".

video
dodano: 2020-09-12 15:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dominik Czubak

"Egzotyka" została przez Was uznana Albumem Dekady - nagrodę odebrał członek Wesołej Ekipy i kompan egzotycznych podróży Krzy Krzysztof, dodając ze sceny, że Quebo nie mógł być z nami, bo robi właśnie to za co został nagrodzony - podróżuje. Z nami wrócił pamięcią do tripów w ramach "Egzotyki", zdradzając jak wyglądały one od kulis.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Popkillery
dodano: 2020-09-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
fot. Tomasz Karwiński

Drodzy odbiorcy, usunęliśmy zapis streamu z Popkillerów 2020.

Dziękujemy Wam za oglądanie transmisji z Gali. Wbiliście czterogodzinną transmisję na miejsce na karcie na czasie i tak ogromny odzew niezwykle nas cieszy. Nie będziemy jednak udawać, że wszystko poszło idealnie - mieliśmy ambitny plan ukazania Wam gali dynamicznie i z różnych perspektyw, ale ambicje przerosły nasze doświadczenie realizacyjne, dając dojść do głosu niedopuszczalnemu chaosowi i błędom.

video
dodano: 2020-09-10 22:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
fot. Tomasz Karwiński

Świeżo po odebraniu dwóch nagród za Single Dekady Paluch dał się złapać na rozmowę, w której skomentował wyniki gali Popkillery 2020, puścił sporo ciepłych słów w stronę Bisza oraz zdradził jak idą prace nad nowym albumem.

dodano: 2020-09-08 18:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na koniec godzinnego podcastu z członkami gremium pobawiliśmy się w małe typowanie - kto zdaniem Marcina Flinta, Łukasza Rawskiego i Patryka Bryka (Sajko) ma największe szanse sięgnąć jutro po statuetki?

dodano: 2020-09-08 15:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Paluch nawija z pozycji 200%-owego samca alfa, może wchodzić do francuskiej rozgłośni i jest u siebie. 'Szaman' i 'Tiry' to są numery buldożery" - mówi Marcin Flint. Sprawdźcie co mówią członkowie naszego gremium o obecności dwóch singli szefa BORCREW w nominacjach na singiel dekady.

dodano: 2020-09-06 19:36 przez: Kontakt (komentarze: 3)

Już za 3 dni odbędzie się przesuwana dwukrotnie gala Popkillery 2020 - gala wyjątkowa, bo podsumowująca nie tylko rok 2019, ale i całą dekadę 2010-2019, w której jeśli chodzi o hip-hop działo się naprawdę dużo. Z tej okazji postanowiliśmy spotkać się z kilkoma członkami gremium, by jeszcze na chwilę wrócić zarówno do tego roku jak i całej dekady, trochę przypomnieć i przeanalizować.

By zachować różnorodne spojrzenie zaprosiliśmy 3 pokolenia hip-hopowego dziennikarstwa - w roli moderatora pojawił się Mateusz Natali, a jego gośćmi byli Marcin Flint (CGM, Interia i wiele innych mediów), Łukasz Rawski (Popkiller) oraz Patryk Bryk (Sajko). Sprawdźcie co wynikło z tej rozmowy!

dodano: 2020-08-31 13:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Tak, w przyszłą środę wreszcie odbędzie się gala Popkillery 2020, pierwotnie planowana na marzec, a następnie przełożona na maj oraz na wrzesień. W marcu oddaliście ponad 300 000 głosów, wybierając zwycięzców nagród za rok 2019 oraz całą dekadę 2010-2019 - teraz pora poznać zwycięzców!

Jeszcze dziś zaczniemy odsłaniać listy top 5 ukazujące wyniki głosowań publiczności oraz gremium, na dniach poznacie też szczegóły wydarzenia oraz listę osób, które wystąpią na tegorocznej gali! Wydarzenie organizujemy rzecz jasna w pełnej zgodności z wytycznymi sanitarnymi i obowiązującymi regulacjami, jako priorytet stawiając bezpieczeństwo naszych gości. Z uwagi na powyższe w przeciwieństwie do ubiegłego roku nie odbędzie się też otwarte biletowane afterparty - galę obejrzycie za to za darmo w transmisji live na kanale PopkillerTV!

Strony