Kto był na gali Popkillery 2020? - zdjęcia ze ścianki i kulisów

wydarzenie
dodano: 2020-11-15 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
fot. Young Sandi
Druga edycja gali nagród branży hip-hopowej pierwotnie planowana była na marzec, a następnie przełożona na maj oraz na wrzesień. Gala Popkillery 2020 organizowana przez nas wspólnie z marką Bacardi odbyła się finalnie 9 września, w specjalnym rygorze sanitarnym i ściśle ograniczonej frekwencji. Nie brakowało jednak gorących chwil i pamiętnych słów, a także wyjątkowych gości. Na zakończenie publikacji materiałów z tego wieczoru sprawdźcie ostatni z nich - niepublikowane wcześniej zdjęcia, ukazujące kto zjawił się na sali.
 

Popkillery 2020 - oficjalna videorelacja z gali i afterparty


Popkillery poprowadzili podobnie jak rok temu legenda hip-hopu a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Oprawę muzyczną zapewnił Pawbeats Liveband, wraz z którym na scenie pojawili się Liroy, Kali, Bisz, Te-Tris, Opał a wszystko zamknął jam z udziałem Hemp Gru, Palucha, VNM’a, Wujka Samo Zło i Zarzyckiego. Statuetki wręczali m.in. Hemp Gru, Jan-rapowanie, Pono i Koras, Kamil „Saful” Nożyński, Hirek Wrona, Sławomir Pietrzak, ‘matka chrzestna polskiego hip-hopu’ Bogna Świątkowska czy prezes ZPAV – Andrzej Puczyński. Wśród największych zwycięzców gali znaleźli się Paluch, Mata, Sokół, Quebonafide, PRO8L3M i Bisz. Złoty Popkiller za całokształt zasług dla kultury hip-hop trafił do Michała Urbaniaka, a nagroda specjalna #dowhatmovesyou dla Solara za organizację akcji #hot16challenge2.

Na sali zgromadził się natomiast przekrój rapowej sceny i plejada gwiazd, począwszy od pionierów (Liroy, Zipera, Hemp Gru, Kali, DJ Decks, Trials X, JWP), kończąc na najmocniejszych dziś postaciach (PRO8L3M, Paluch, Mata czy Jan-rapowanie). Integracyjna formuła wymieszała różne pokolenia i odłamy środowiska, a wspólna celebracja na sali teatralnej połączyła się z długimi rozmowami przy barze.

„Zawsze chciałem rapować i słuchałem wielu osób, które tu siedzą. Słuchałem i zastanawiałem się czy ja kiedykolwiek będę mógł rapować, czy przez to skąd pochodzę i z jakiego jestem domu mogę być hip-hopowcem. Okazało się, że wystarczy o tym powiedzieć szczerze i nie owijać w bawełnę i wydaje mi się że szczerość to jest podstawa hip-hopu i tego co robimy - miło mi na tym święcie hip-hopu odbierać nagrodę za ten numer” - mówił widocznie poruszony Mata odbierając statuetkę za "Patointeligencję", na co prowadzący Waldemar Kasta odpowiedział mu „W naszej kulturze jest miejsce dla wszystkich i świetnie, że się odważyłeś”.

Integracyjną ideę całego wydarzenia podkreślał też Saful, który wręczał nagrodę Solarowi: "Uważam, że nawet ludzie, którzy mają jakieś animozje między sobą, w tym momencie wiedzą, że cały ten event jest takim trochę 'świętym miejscem' dla rapu, gdzie dzieje się coś czego nikt nam nie dał, tylko sami sobie wzięliśmy".

Wszystkie materiały związane z galą znajdziecie tutaj.
 
Poniżej zdjęcia ukazujące kulisy oraz ściankę, autorzy to: Dagmara Szewczuk (1-31), Jakub Sandecki (32-45),  Dominik Czubak (46-56), Marcin Oliva-Soto (57-66), Tomasz Karwiński (67-74).

Galeria

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>