Bisz podsumowuje rok po "Wilku Chodnikowym" i ujawnia zarobki

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-12-19 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 24)

Szczerość w rapie to coś, co w rapie ceniło się od zawsze, dopiero w ostatnich latach wydaje się, że coraz mniej osób zwraca na nią uwagę a podstawianie nóg, hipokryzja czy dopasowywanie się do dominujących poglądów, by uzyskać lepsze liczby dzięki nieogarniętym sezonowym słuchaczom zaczynają być na porządku dziennym. Tym bardziej warto wyróżniać i doceniać szczerość i autentyczność. Przedwczoraj na swoim facebooku Bisz postanowił podsumować okres od wydania "Wilka Chodnikowego" - jednak w niespotykany w rapowym światku sposób. Zamiast ogólników rozpisał dokładnie, ile zarobił, na co wydał lub odłożył kasę i za co wdzięczny jest słuchaczom...

Najpierw VNM w pewien sposób złamał w "Hajs się zgadza" tabu "cyferek", teraz bydgoski Wilk Chodnikowy otworzył się chyba jeszcze bardziej. Tak, wiem, że w niektórych mediach informacja już się pojawiła, ale nie "hotnewsowość" jest tu najważniejsza, a to, by takie rzeczy pokazywać i propsować. Szczerze - po przeczytaniu poniższego wpisu jestem dumny, że w małym stopniu przyczyniliśmy się do promocji takiej właśnie osoby. "Make the money, don't let the money make you, change the game, don't let the game change you". Wielki szacun Biszu.

 

"TRANSPARENTNOŚĆ (w dość dokładnym przybliżeniu).
Tworzę dzięki Wam, przekazuję idee dzięki Wam, w jakimś sensie (póki co odległym) jestem i mam zamiar być (w moim i mam nadzieję bliskim Wam sensie) politykiem [działaczem] (gdyż gry słowne są ciekawe do pewnego stopnia, ja mam zamiar coś rzeczywiście zmienić; póki co nie mam wystarczających kompetencji ale pracuję nad tym). Dla tej transparentności powiem Wam ile na Was zarobiłem i jak wykorzystałem (i mam zamiar wykorzystać) ten kapitał, a jestem oszczędny uwierz a jak nie wierzysz spytaj mojej narzeczonej .
W ostatnim roku:
NA WILKU ZAROBIŁEM:
- z płyty - ok. 50 tysięcy złotych.
- z koncertów (które gramy wraz z organizacją w drużynie od 6 do 10 osób) - ok. 50 tysięcy złotych.
ODŁOŻYŁEM (mieszkając póki co z [kochanymi] rodzicami):
- 75 tysięcy złotych (na kupno mieszkania)
- 15 tysięcy złotych (na rok życia w razie końca dobrej passy po to, żebym mógł bez Waszego wsparcia tworzyć co chcę, dla mojego, Waszego i sztuki rapowej dobra).
WYKORZYSTAŁEM NA:
- życie, Zus, podatki, pomoc rodzicom, studia zaoczne (nie są to tanie rzeczy), adopcja serca (najważniejsze i najtańsze), kino, książki, płyty, wspieranie lokalnego biznesu (bary, puby, odzież niemarkowa).
MAM ZAMIAR WYKORZYSTAĆ NA:
- kupno mieszkania (które pozwoli mi odnaleźć jakikolwiek rytm pracy, który przy ukochanej mieszkającej daleko i przy naszej pracy na nieoczekiwane zmiany prowadzi do życia na wariackich papierach): 75 tyś. wkładu (props dla wszystkich, którzy nie mają nic... dramat, pamiętam o Was; hwdbanki), plus pomoc rodziny, plus 60 tyś. kredytu = 2 pokoje ok. 45 metrów w Bydgoszczy.
- z ewentualnych zostatków - założenie jakiejś własnej firmy o nastawieniu charytatywno-komercyjnym w przyszłości.
- 15 tyś. - na rok życia, podczas którego studiuję, rozkminiam, tworzę i poddaję krytyce rzeczywistość po to aby powiedzieć Wam i sobie coś prawdziwego o niej i może wbić w nią konstruktywny i płodny chuj (po to tu jesteśmy, czyż nie?).
Tak to wygląda i wiem, że dla wielu z Was te sumy są kosmiczne (takimi były też dla mnie przez ostatnie dziesięć lat kiedy nie miałem nic) - ale to jest start, który mi daliście. DZIĘKUJĘ i bądźcie pewni, że odpłacę Wam należycie.
Moi drodzy Wy. Wszystko przed nami. A mierzymy wysoko.
Ps. (bo wiele osób źle stenografuje ten numer)
To nie Ty jesteś szczurem ziomuś...
To życie to kanał. "

Miuosh - Szczury (feat.Bisz (B.O.K), muz.Minor) (OFFICIAL VIDEO)

michał_1
hejterzy do dzieła, wylewać żale!
kamyczek
czy ja wiem czy to tak dużo.... jakby to 100k podzielić przez rok i uwzględnić czas na napisanie płyty to wyszłoby coś koło 5k na miesiąc. A swoją drogą Bisz to jeden z niewielu raperów którzy w 100% zasłużyli na każdą zarobioną złotówkę. Jak chcecie sensacji to popytajcie ile zarabiają idole gimbazjów :P
jałokim
Bisz powinien miec jedno 0 więcej przy tych kwotach. A oddać mu powinni Gimbraperzy ze swoich zarobków.
Hellrazor88
Nie będzie żadnych hejtów my jesteśmy normalni.
Pikerro
Fenomen Bisza. Nie znam człowieka, który by go hejtował niezależnie od tego ile zarobi. Wszyscy mówią, że powinien mieć dużo więcej... i w tym wypadku zgodzę się z tą większością. Zajebisty człowiek który zawsze jest taki sam i po każdym koncercie pogada z każdym fanem, który podejdzie. Życzę mu jeszcze tego jednego, albo kilku zer na końcu dochodów.
Pan Wankz
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Niezmordowany
Gdzie hejty, tutaj? Człeniu tu ludzie na poziomie. Ludzie, jakim cudem tak mało przy co najmniej 15k sprzedanych płyt? 4zł za sztukę płyty?
Madaz
Wytwórnie biorą głównie kase z płyt, do tego dochodzi tłocznia + promocja, klipy itd.
Niezmordowany
Ale sprzedając płytę za 30zł sama wytwórnia ma zgarniać około 15zł na sztuce? Dostali 225 000zł bo miał takie drogie klipy, nieziemską promocję i zamawiał w najdroższej tłoczni w Polsce?
Wojciech Graczyk

4 zł od sztuki, to nie tak mało. Pamiętam jak w Ślizgu był artykuł kto i ile zarabia na pojedyńczej płycie. Kiedyś artysta dostawał (jak dobrze pamiętam) 1 zł od sprzedanego krązka. Więc, albo jest lepiej na rynku, albo Fandango tak dobrze traktuje Bisza.

Nais
Jeśli płyta kosztuje 30 zł, to sam vat to 6,90 zł. Czyli już masz 23,10 zł. Do tego dochodzi dystrybucja, zysk dla empiku, tłocznia, opłacenie producentów, grafika itd. Z tego co kiedyś mówił Mes i Sokół w jakimś wywiadzie artyści mają 50% z zysków ze sprzedaży i może faktycznie cały zysk z płyty to jakieś 8 zł ;)
sto
nie realne. Z jednej plyty po odliczeniu wszystkich kosztow Bisz ma na czysto od 2 do 4 zloty i nie wiecej.
ODB RIP
u nas rynek jest inny, poza tym zwróćcie uwagę, że Bisz nie gra na "chama" tych koncertów, tylko jest w to zaangażowanych trochę osób, które też czerpią zyski. Taki np. VNM, Kałen lub Pih zarabiają dużo więcej
Person
Dokładnie.
Person
Dokładnie.
67 63
A co kogo obchodzi ile, za co i na co? na ch.. to komu?
Dokładnie 67 63
Po co to komu? Może niedługo rapery będą składać publiczne oświadczenia podatkowe? To pewnie jakaś oznaka turboprawilności, szkoda ,że nie wliczył ile paczek petów spalił. Lubie typa ale za to z dupy oświadczenie ma ode mnie hejta.
Niezmordowany
Gówno prawda, szczerość i zaspokajanie morza ciekawości ludzkiej, którzy ciągle są karmieni, że z rapu nie da się wyżyć - za to dozgonny props Bisz.
rappaz
Co juz sie hip hop mu znudzil? Marzy mu sie pensyjka posla? Widze ze nastepny co sprostytuuje sie dla kasy
mordo
Elade? BOK? Koszulki? Bluzy? Bisz z tego nic nie ma?
Andrej
Mordo w tym artykule jest mowa o "Wilku chodnikowym" wszystkie te cyferki pochodzą z płyty bądź koncertów na którym (tak myślę) była grana właśnie ta płyta. :)
hejtyyyyyyyy
dawac te hejtyyyyy
plummmmm666
jak taki bisz zarabia taki hajs to ile zarabia np białas lub quebo?
reto
Quebo podliczając wszystko w tym kampanie reklamowe lokowanie produktu kasę z koncertów, płyt, reklam nakładanych na jego klipy - koło 1 bańki rocznie się zakręci Ale tak jest od maximum 2 lat - kiedyś było również dużo biedniej. Quebo jest na nieco innym poziomie marketingowym niż Bisz - Bisz to autentyczność sama w sobie, natomiast Quebo celował w swiat showbiznesu, mody, nastolatkow i muzyki, ktora zawedruje do o wiele szerszego grona odbiorcow - jak narazie wyniki sprzedażowe sa mega! Kampanie z Nike i podobne to też dodatkowe zyski. Dzisiaj rap o starych kamienicach i biedzie nie jest już TRENDING dla sluchaczy, Rysiek nawijal o tym 20 lat - juz sie im to przejadlo. Szukaja w muzyce jakichs normalnych wartosci, chca powerdrowac w nieznane z artysta, z ktorym sie utozsamiaja, a Quebo im to zapewnia w 100%.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>