Endefis

Endefis

dodano: 2015-06-16 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Wczoraj poznaliście skład na rok 2001, dziś pora na 2002, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

video
dodano: 2012-02-27 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Warszawska grupa Endefis powróciła niedawno po ponad sześciu latach ciszy, by na początku roku wydać nakładem Prosto swój trzeci album "Taki Będę". Z Bartoszem, Miexonem i 1z2 spotkaliśmy się w studiu V6, by porozmawiać o materiale i kilku innych kwestiach.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-08-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)


Materiał video prosto ze Studia Szabrownix, w którym w maju gościły nasze Młode Wilki (poznaliście na początku klipu Bartosza w roli realizatora?). Numer nosi tytuł "Zazdrość", a autorem bitu jest OSTR. Rap: Bartosz, 1z2, Miexon. Trzecia płyta Endefisu już wkrótce w sklepach. Czekamy!

recenzja
dodano: 2010-05-09 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)
Warszawskie Jelonki jednoznacznie kojarzone są z jedną z najlepszych ekip w historii polskiego rapu - Fenomenem. Nie może to dziwić, bo w przyszłym roku minie 10 rocznica klasycznego "Efektu", który nadal kręci się w naszych odtwarzaczach a Feno wchodzi do studia, by uderzyć po raz czwarty.

Jednak w singlowych "Yelonkach" pojawiał się także inny duet z tego rejonu, który 2 lata później sam zadebiutował z albumem również wartym uwagi. Mowa oczywiście o Miexonie i Bartoszu.