Doniu

Doniu

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-19 17:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dzisiejsza wiadomość o przedwczesnej śmierci Chady uderzyła nas jak grom z jasnego nieba. Kondolencje składa cała hip-hopowa scena, płyną one także z rejonów nieoczekiwanych. Mimo konfliktu i beefu Doniu postanowił wystosować specjalny komentarz, wznosząc się ponad podziały...

Tagi:
dodano: 2015-06-16 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Wczoraj poznaliście skład na rok 2001, dziś pora na 2002, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-29 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Tempo ukazywania się nowych "#Hot16Challenge" już trochę zwolniło, ale nie znaczy to, że przestaliśmy dostawać ciekawe zwrotki. Za mikrofonem stanął dawno nie słyszany Waldemar "Wall-E" Kasta, a poza nim swoje zwrotki rzucili też m.in. Shellerini, Duże Pe, Deep z 52, Bas Tajpan, RY23, CNE, Łozo aka Pitahaya czy Doniu. Check it.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-08-23 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 8)

Ascetoholix - Adrenalina [Official VIdeo] 2014

Ascetoholix powraca po długiej przerwie. "Adrenalina" to kolejny po "Zanim" teledysk, który zwiastuje premierę albumu "AbInitio", zapowiedzianą na 29 września tego roku. Tym razem nowa płyta (już bez Libera w składzie) zostanie wydana nakładem autorskiego labelu ASX Label.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-10-29 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 105)


Gdy w singlu promującym "Dialogimuzykę" Doniu postanowił pełną zwrotką odpowiedzieć na dwuwersowy przytyk Chady w "A Pamiętasz Jak?" można było zastanawiać się, czy to starcie dwóch postaci z dwóch różnych światów doczeka się kolejnych rund. I jest - "Sześciogwiazdkowy Skurwiel" to odpowiedź Chady, w której wspierają go Diox i Hades i która zapowiada trzecie solo Warszawiaka, mające ukazać się w przyszłym roku. W rozwinięciu "Gram Swoje" Donia, które to właśnie zripostował Chada.