Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2023-12-10 20:30 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 5)

Wiekszość kojarzy szczecińskiego rapera z jego albumów nagrywanych w duecie z Webberem, a ostatnio ze świetnego krążka nagranego z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą. Niewielu zaś kojarzy jego liczne featuringi czy silnie zakurzone numery. Przybliżamy dziesięć niszowych nagrań, w których udzielił się Łona.

wydarzenie
dodano: 2017-08-30 17:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W najbliższy piątek warszawska Wytwórnia Wielkie Joł będzie obchodziła swój 15 jubileusz! Z tej okazji 1 września w warszawskim klubie Iskra zagra Tede, liczna reprezentacja artystów związanych z wytwórnia tego rapera oraz zaproszeni goście specjalni – JWP, Solar i Białas, Łapa TWM oraz pierwszy wydawca TEDE, czyli Krzysztof Kozak! Ponadto w planie są spotkania z artystami i prezentacje poświecone historii wytwórni.

video
dodano: 2016-05-29 17:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 3)

"Przeciwieństwa się przyciągają" – jakże trafne wydaje się być to powiedzenie w odniesieniu do najbardziej emocjonujących starć w historii polskiego freestyle’u. Kolejna walka prezentowana w naszym cyklu to znowu wielki konflikt diametralnie różnych stylów nawijki. W półfinale WBW 2007 (który był wtedy oddzielną imprezą) na scenie spotkali się ówczesny mistrz WBW - Muflon, wypracowujący renomę wybitnego punchlinera, oraz Osama Bin Zło (czyli ukrywający się pod bitewnym pseudonimem Wujek Samo Zło), który pomimo reputacji jednego z pionierów polskiego freestyle’u, nie był wcale uważany za osobę mogącą namieszać w gronie faworytów imprezy. Freestyle jednak obfituje w niespodzianki, o czym miał przekonać się już wkrótce reprezentant Freestyle Palace.

dodano: 2012-09-23 21:00 przez: Anonim (komentarze: 3)

01. Wicher - Intro (prod. Jimmy Kiss) - Official Video

Zapraszamy do sprawdzenia najnowszej płyty Wichra pt. "Efekt Motyla", która ma swoją premierę w dniu dzisiejszym.
Aby zamówić digipack, należy napisać na: efektmotyla2012@interia.pl. W mailu zwrotnym otrzymamy informację odnośnie wysyłki i płatności.
Jeżeli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj profil: https://www.facebook.com/WicherMusic.
Download MP3:
http://db.tt/aFeFjnNI

recenzja
dodano: 2012-09-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 18)

"Me Against The World". Niewątpliwy Klasyk przez duże K i album, który stawiam na równi z "Illmatic" i "Reasonable Doubt". Top 5 moich ulubionych płyt i krążek, który chyba nigdy mi się nie znudzi…

Pamiętam jak jeszcze jako małolat zostałem zachęcony przez pewnego kolekcjonera i kupiłem piracką wersję tej płyty na pamiętnym Stadionie Dziesięciolecia. Okładka kserowana w domu i nagrana na kompie cd-r wątpliwej jakości… Nie minęło wiele czasu, jak zaopatrzyłem się w oryginał. Tak zaczęła się moja przygoda z najlepszym według mnie albumem, jaki w ciągu swojej krótkiej, lecz intensywnej kariery stworzył Tupac Amaru Shakur.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2012-09-09 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 23)
Niektórzy widzą w nim jednego z największych w historii, niepodrabialnego oryginała, charyzmatyczną mieszankę Tupaca i Notoriousa B.I.G. Inni - przecenianego krzykacza z talentem co najwyżej do pakowania się w kłopoty. Mało kto budzi aż tak ambiwalentne odczucia, co Earl Simmons, znany szerzej jako DMX. 

Już 11 września światło dzienne ujrzy siódmy longplay w dorobku rapera - Undisputed.
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-07-24 16:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 8)

Okładka zeszłorocznego "Radioactive" była wprawdzie sygnowana ksywką Yelawolf, ale doprawdy trudno uznać ten album za pełnoprawne wydawnictwo szalonego rednecka z Alabamy. To raczej kooperacja na linii Shady Records - Interscope Records, w której charyzma i zadziorność Yelawolfa zepchnięte zostały na dalszy plan. Wydarzenie, które miało być motorem napędowym jego dalszej kariery - mowa tu o podpisaniu kontraktu z Eminemem - okazało się w rzeczywistości krokiem w tył, przynajmniej z czysto muzycznego punktu widzenia. Nawet sam raper nazwał "Radioactive" mianem kompromisu.

Zupełnie inaczej jest w przypadku jego najnowszego projektu - "Heart Of Dixie". Tu o żadnym kompromisie mowy być nie mogło. Czy niedawny freshman magazynu XXL wrócił do formy znanej nam chociażby z "Trunk Muzik"?

video
dodano: 2012-07-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)
Czasy gęstej rotacji rapu w muzycznych telewizjach to zarazem czasy wielu karier jednego numeru - numeru, który latał w TV na okrągło, który znali wszyscy... zarazem często nie wiedząc nic więcej o jego autorze.

Kilka dni temu w trakcie rozmowy o owych czasach przypomniałem sobie właśnie ten track, promujący album DJ-a Teraz Polska "Taki Sobie Temat".

kategorie:
dodano: 2012-07-13 18:00 przez: admin (komentarze: 2)
Po świetnej płycie Kaliego "Gdy zgaśnie słońce" wytwórnia Ganja Mafia nabiera wiatru w żagle.

Na przełomie września i października nakładem katowickiego labelu ukaże się debiutancki album Kacpra HTA znanego dobrze ze składów HipoToniA WIWP oraz Nie Dla Wszystkich. Krążek zatytułowany "Ghetto Sound" będzie utrzymany w rytmach dancehall/ragga, a więc klimaty praktycznie niedostępne do tej pory na polskiej scenie.

kategorie: Świat, Grime
dodano: 2012-07-10 13:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)
Po bardzo dobrze przyjętym debiucie wydanym w roku 2010 raper z Dagenham w Londynie nie próżnuje. Kilka miesięcy temu wydał darmowe EP "The Directors Cut", teraz przyszedł czas by uruchomić machinę promocyjną nowe wydawnictwo. Jego drugi solowy long play nosił będzie tytuł "A Moving Picture".

Czego możemy oczekiwać od Brytyjczyka? Dowiemy się już 29 października, kiedy krążek trafi na półki sklepowe.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-06-12 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)
Każdy kto choć parę razy miał do czynienia z muzyka Nottza (o co zresztą w ostatnim czasie nie było trudno) wie doskonale, że gość lubi wjazdy z buta. Ci, którzy przez długi czas traktowali go jako producenta, pewnie nieraz przeżyli szok po coraz nowszych wejściach Nottza na mikrofonie. Kiedy robił epkę z Asherem Rothem, który zresztą pojawia się również na "In My Mind", jego wejścia były highlightami.

Nowa ośmiokawałkowa epka potwierdziła pewne podejrzenia. Nottz konsekwentnie podąża drogą Black Milka (który też jest tu na feacie) - krystalizuje swoje brzmienie jako beatmaker i szlifuje je do granic możliwości, a jednocześnie jako raper uczy się w błyskawicznym tempie. Najlepszym potwierdzeniem są jego zwrotki, które pozostawiają z poczuciem, że mamy pretendenta do miana "najlepiej rapujący producent". Czy może już "najlepiej produkujący raper"?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2012-05-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)


No i w ten piękny majowy weekend trafiła do nas smutna informacja. W wieku 47 lat, po długoletniej walce z rakiem odszedł Adam Yauch, znany także jako MCA, jeden z członków kultowego tercetu Beastie Boys, który na stałe odcisnął swoje piętno nie tylko na rapie, ale na muzyce w ogóle. Powyżej jeden z ich nierdzewnych klasyków.

dodano: 2012-04-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Zdecydowanie najmocniejszą stroną "Knajpy Upadłych Morderców" są teksty Hukosa - mocne, celne, dojrzałe i przesiąknięte osobistymi doświadczeniami. Jak powstają? O tym poniżej.

dodano: 2012-04-03 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)
http://www.popkiller.pl/files/gallery/2012-04-02_keith_murray_30_03_2012_poznan/20120330_149_l.jpg

Obchody naszych drugich urodzin zainaugurowaliśmy w Poznaniu. I to jak... Na scenie klubu Eskulap działy się rzeczy wielkie, a zakończenie przerosło zdecydowanie moje marzenie, którym było jedynie zobaczenie koncertu Keitha Murraya. Ale po kolei.

kategorie:
dodano: 2012-02-24 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Clear Soul Forces - Get No Better (Official Video)

Clear Soul Forces to chyba jedna z niewielu nowych ekip rapowych, przywołujących na myśl klasyczne grupy z lat 90. Czterech MC's, często zmieniających się za mikrofonem i wyczuwalna na kilometr chemia. W trzech słowach "zajawka kipi gęsto". Do tego zabawny, ciekawie poskładany klip. "Get No Better" promuje nadchodzący album Clear Soul Forces "Detroit Revolution(s)", przewidziany na marzec tego roku. Póki co możecie ściągnąć mp3 "Get No Better".

Strony