Outlawz

Outlawz

dodano: 2023-11-16 12:11 przez: Jan Stokowski (komentarze: 8)

Przyzwyczailiśmy się już do zagranicznych gości na polskich płytach, ale sytuacja na odwrót i to w przypadku takich legend musi robić wrażenie. Peja pojawił się na nowym albumie Onyx, we wspólnym utworze z E.D.I. Mean'em z ekipy 2Paca, Outlawz!

Tagi:
video
dodano: 2018-01-07 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na pierwszą niedzielę 2018 roku mamy specjalną gratkę dla fanów 2Paca i Outlawz - dziś na naszym kanale premierę ma najnowszy teledysk Louis Kinga z udziałem E.D.I. Meana (obecnie znanego jako EDIDON), JP Cali Smoova i House of Vibe! Louis King to MC z Los Angeles powiązany z ekipą Outlawz, E.D.I. to członek tejże założonej przez 2Paca legendarnej formacji, za to JP Cali Smoov ma na koncie m.in. wspólne numery z DJ'em Quikiem, Wizem Khalifą i Snoop Doggiem.

"Does Anybxdy Really Care" to klimatyczny, refleksyjny numer i pierwszy z cyklu 156 (!) utwórów, które Louis ma zamiar opublikować w tym roku w ramach swojej akcji "Beautiful Grind #BGC156".

video
dodano: 2017-07-06 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cztery miesiące po premierze niesamowitego teledysku do inspirowanego twórczością 2Paca "25", Louis King prezentuje dalszą część zapoczątkowanej tam historii. W "Growing Up Fast" Louii wciela się w rolę reportera prosto z amerykańskich ulic, traktując o problemie brutalności policji i braku sprawiedliwości dla ofiar przemocy ze strony funkcjonariuszy. Gościnnie w klipie pojawiają się EDI i Young Noble z legendarnej ekipy Outlawz.

video
dodano: 2017-07-05 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nie tak dawno pisaliśmy o premierze płyty Bone Thugs - duetu w składzie Krayzie Bone & Bizzy Bone - zatyułowanej "New Waves", która ujrzała światło dzienne 23 czerwca. Jednocześnie jednak umknęły nam dwa pozostałe projekty spod ręki nieziemsko pracowitego Krayzie Bone'a, które trafiły do sklepów w przeciągu 7 dni!

Mowa o jego najnowszym solowym krążku "Eternal Legend", który ukazał się tego samego dnia, co "New Waves", a także albumie nagranym w duecie z Young Noble z ekipy Outlawz pt. "Thug Brothers 2", który ujrzał światło dzienne 16 czerwca. W rozwinięciu 4 nowe klipy promujące wymienione projekty, a także okładki, tracklisty i linki do odsłuchu całości.

kategorie:
dodano: 2017-07-04 16:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Drugi wspólny album zaprzyjaźnionych członków Bone Thugs-N-Harmony i Outlawz.

Tracklista:

1. Apparently
2. Nothing Matters
3. Right Or Wrong
4. Rolling Stone
5. Both Worlds f. 2Pac
6. Heavenly Father
7. Not The 1
8. Criminal Tactics
9. Follow Me
10. Angles
11. It’s Hard To Let Go
12. What I’m Going Through

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-12-06 23:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 12)

Kończący się powoli rok 2016 upłynął nam w dużej mierze pod znakiem niespodziewanych śmierci znanych i zasłużonych osób, związanych z przemysłem muzycznym. Niestety to nie koniec złych wiadomości w tym temacie - właśnie nadeszły do nas kolejne druzgocące informacje, tym razem z zachodniego wybrzeża.
Tyruss Himes, znany bardziej pod pseudonimem Big Syke został dzisiaj znaleziony martwy w swoim domu w Hawthorne, w Kalifornii. Przyczyną zgonu były najprawdopodobniej problemy zdrowotne - raper od lat cierpiał na sercowe dolegliwości spowodowane otyłością, co ma potwierdzić raport koronera.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-06-30 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Jeśli miałbym stworzyć listę dziesięciu najlepszych albumów kiedykolwiek nagranych w Bay Area, jedną z topowych pozycji zająłby bez wątpienia debiutancki krążek Nutt-So - "The Betrayal". Frontman popularnej w połowie lat 90-tych na terenie East Oakland ekipy Street Thugs zawsze będzie miał u mnie dożywotnie propsy za ten materiał, dlatego też ze szczególnym sentymentem staram się sprawdzać jego bieżące poczynania.
25 marca miała miejsce premiera jego najnowszego LP - "Ghetto Child", które stanowi trzeci solowy krążek w dorobku rapera, od czasu nagranej przed sześcioma laty wspólnej płyty "Outkasted Outlawz" w towarzystwie tragicznie zmarłego pod koniec ubiegłego roku Hussein Fatala. Jak projekt wypada w zestawieniu z resztą dyskografii artysty?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2015-07-12 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Dzisiaj nad ranem doszły do nas kolejne smutne wieści zza oceanu... minionej nocy w wypadku samochodowym zginął jeden z członków ekipy Outlawz - Hussein Fatal!

dodano: 2015-01-12 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Etyka pracy Tupaca Shakura i ilość pozostawionych przez niego pośmiertnych nagrań jest już równie legendarna, co dorobek za życia. Chociaż dzięki kolejnym wyciekom ich liczba kurczy się każdego roku w dość szybkim tempie, nadal czekamy jeszcze na kilka perełek, których do tej pory nie słyszał nikt oprócz będących w studiu tego dnia, kiedy zostały one nagrane. Rok 2014 obfitował jednak w upublicznieniu kilku rarytasów, wśród których palmę pierwszeństwa zgarnął dla mnie kawałek "Reincarnation".

dodano: 2014-07-12 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

MC Eiht ft. Outlawz - "Shut Em Down" - Directed by @JaeSynth

Dlaczego: Na "Which Way Iz West" czekamy już 4 lata i co roku dostajemy zapowiedź, że album ukaże się wakacyjną porą. Czyżby ten kawałek i teledysk były zwiastunem nadchodzącej premiery? Sprawdźcie "Shut Em Down" - collabo Mc Eiht-Outlawz, którego nikt się chyba nie spodziewał. Geah!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-12 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

W tym roku minie 18 lat od czasu śmierci Tupaca Shakura - gdyby 'Pac żył, za kilka dni obchodziłby swoje 43 urodziny. W archiwum nadal pozostało wiele materiału którego nie zdążył on wydać za życia - wliczająć w to przynajmniej kilkadziesiąt wciąż nieopublikowanych utworów rapera. Kolejny z nich przedostał się właśnie do sieci.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2014-06-11 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

The Outlawz Ft. Snoop Dogg - "Karma" - Directed by @JaeSynth

"Karma" to drugi, po "Drivin' Down The Freeway" wspólny singiel ekipy Outlawz nagrany ze Snoop Doggiem od czasów Death Row, kiedy oba obozy współpracowały ze sobą dośyć prężnie. Utwór promuje wchodzący w dniu dzisiejszym na ekrany kin thriller "Five Thirteen".

dodano: 2013-04-09 19:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

Dead Prez to jedna z nielicznych ekip, która wciąż utrzymuje się na rynku muzycznym tworząc ambitny, przesiąknięty tematami społecznymi "conscious rap". Podążając szlakiem wytyczonym m.in. przez Public Enemy czy Parisa, stic.man i M-1 stawiają w swoich tekstach przede wszystkim na szeroko pojęty "przekaz", dotyczący głównie segregacji rasowej i niesprawiedliwości, oraz walki z przysłowiowym "wujkiem Samem".

recenzja
dodano: 2012-09-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 18)

"Me Against The World". Niewątpliwy Klasyk przez duże K i album, który stawiam na równi z "Illmatic" i "Reasonable Doubt". Top 5 moich ulubionych płyt i krążek, który chyba nigdy mi się nie znudzi…

Pamiętam jak jeszcze jako małolat zostałem zachęcony przez pewnego kolekcjonera i kupiłem piracką wersję tej płyty na pamiętnym Stadionie Dziesięciolecia. Okładka kserowana w domu i nagrana na kompie cd-r wątpliwej jakości… Nie minęło wiele czasu, jak zaopatrzyłem się w oryginał. Tak zaczęła się moja przygoda z najlepszym według mnie albumem, jaki w ciągu swojej krótkiej, lecz intensywnej kariery stworzył Tupac Amaru Shakur.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-13 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 15)
Czasami sukces pojedynczej jednostki jest tak oszałamiający, że przyćmiewa dokonania pozostałych członków grupy skazując ich tym samym na życie w ciągłym cieniu. Zespoły stojące za muzycznymi ikonami często nie wytrzymują presji i oczekiwań w nich pokładanych, same skazując siebie na granie wiecznej roli statystów. Chłopaki z Outlawz z pewnością wpisują się w ten scenariusz. Żołnierze Tupaca, którzy w młodym wieku zostali obdarzeni niezwykłym przywilejem rapowania na wielu klasycznych już dzisiaj nagraniach Shakura, by przez następną dekadę dźwigać brzemię jego dziedzictwa, które przytłoczyłoby chyba każdego.
Teraz, 15 lat po tragicznej śmierci mentora i wielu perypetiach w przemyśle muzycznym grupa oddaje w nasze ręce swój ostatni wspólny album.

Czy tytułowe "Perfect Timing" rzeczywiście jest pozycją wydaną w idealnym momencie, nagraną z wyczuciem czasu?