Big Syke nie żyje!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-12-06 23:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 12)

Kończący się powoli rok 2016 upłynął nam w dużej mierze pod znakiem niespodziewanych śmierci znanych i zasłużonych osób, związanych z przemysłem muzycznym. Niestety to nie koniec złych wiadomości w tym temacie - właśnie nadeszły do nas kolejne druzgocące informacje, tym razem z zachodniego wybrzeża.
Tyruss Himes, znany bardziej pod pseudonimem Big Syke został dzisiaj znaleziony martwy w swoim domu w Hawthorne, w Kalifornii. Przyczyną zgonu były najprawdopodobniej problemy zdrowotne - raper od lat cierpiał na sercowe dolegliwości spowodowane otyłością, co ma potwierdzić raport koronera.

Big Syke był bliskim przyjacielem i współpracownikiem Tupaca Shakura, oraz jednym ze współzałożycieli legendarnej formacji Thug Life, w skład której oprócz niego i 2Paca wchodzili jeszcze MoPreme Shakur, Macadoshis i Rated R. Syke zaczynał swoją karierę na początku lat 90-tych w składzie Evil Mind Gangstas m.in. obok rapera Domino. Debiutancki album grupy "All Hell Breakin' Loose" został wydany niezależnie w 1992 roku, zaś głównym producentem płyty był mało znany wtedy Johnny 'J'.
W tym samym czasie Big Syke, Johnny 'J' i Tupac zawiązali współpracę, czego efektem było powstanie ekipy Thug Life i wydany dwa lata później krążek "Volume 1". Podczas transferu Shakura do wytwórni Death Row Records w 1995 roku, Big Syke podążył za nim, stając się częścią Outlaw Immortalz i przyjmując pseudonim Mussolini zarejestrował kilka niezapomnianych występów na płycie "All Eyez On Me" w numerach "Picture Me Rollin", "Check Out Time", "When We Ride" i tytułowym utworze.
Po śmierci 2Paca skupił się na karierze solowej i w 1996 roku wypuścił debiutanckie LP "Be Yo' Self", które w całości wyprodukował Johnny 'J'. Krążek jest dziś uznawany jako jeden z west coastowych klasyków g-funk ery. Potem Syke wydał jeszcze trzy solówki - "Big Syke Daddy" w roku 2001, oraz "Street Commando" i "Big Syke" w roku 2002 (ta ostatnia ukazała się nakładem Rap-A-Lot Records).
Można go było również usłyszeć na obu częściach kompilacji Thug Law, nagranej wspólnie przez członków Thug Life i Outlawz w latach 2001-2003, oraz pośmiertnych albumach Tupaca - "R U Still Down", "Still I Rise", "Until The End Of Time", "Better Dayz", "Loyal To The Game" i "Pac's Life".

W ostatnich latach Big Syke udzielał się głównie gościnnie na płytach innych raperów - wiadomo również, że w swoim dorobku posiada co najmniej jeszcze jeden nagrany przez siebie solowy album pt. "Black Thunder", który miał się ukazać na rynku w 2008 roku przez wytwórnię Treacherous Records (do której należeli w tym samym czasie Crooked I, Jayo Felony i Knoc-Turn'al), a nigdy nie został wydany... raper miał w chwili śmierci tylko 48 lat.

Thug In Peace [*]

RTN
Thug In Peace
2hug
Dayum
Ja
R.I.P.
Yooo
Bylem ciekaw Mietku czy wspomnisz, Bravo Ty! Osobiscie Kocham Outlawz, Paca, caly West Coast i G funk....wiec zasmucila mnie smierc Mussoliniego...... swietne flow baaardzo charakterystyczne Polecam jego kawalek "My Block" jeden z moich ulubionych RiP Syke
Buri
Jego odejście to wielka strata, całą karierę w cieniu innych, a (tu pełna zgoda z Mietasem) stworzył klasyk, przez duże K.
CJ
T.I.P
Paweł Miedzielec

W najbliższym czasie postaram się przybliżyć nieco szerzej solową twórczość Syke'a - R.I.P.

Silvano
Strata. mój ulubiony "współpracownik" Paca . flow i moim zdaniem mega głos. śledziłem jego karierę solową .Płyta Thug Life bez niego nie byłaby tą samą płytką.REST IN PEACE. BIG SYKE DADDY. masakra. ten rok był straszny co do artystów z Rap Gry
zzz2
W ostatnim czasie zmarł też Johnny P, twórca wielu świetnych refrenów u Do Or Die, Twisty, czy Scarface`a. Nie był anonimową postacią, więc dziwi mnie brak chociaż krótkiej informacji na ten temat. O DTTX z Lighter Shade of Brown chyba też nic nie wspomniano, a zmarł w lipcu.
Cebul
Ogromna strata........Jeden z najlepszych z początkowego składu Outlawz jeszcze za życia Pac'a . Świetny wokal i ten charakterystyczny głos . Spoczywaj w Pokoju Syke +
Bartek
God damn! Nie wiedziałem , że odszedł Big Syke . Hmm spoczywaj w pokoju !ciekawi mnie tylko jeszcze co jest z sprawą Suga Knighta ! On pierwszy powinien wykorkować !Za Notoriousa i Pac'a!
Bartekhs
Ciekawe.... teraz czekać kto będzie kolejny ...tupac , kaddafi , hussain fatal , pozostał Castro , adi amin, Napoleon, i ten niski już zapomniałem . Ale to tylko grupa outlawz . W grupie thug life było ich więcej , pomijam digital underground .

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>