Teledyski

Teledyski

recenzja
dodano: 2012-09-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 18)

"Me Against The World". Niewątpliwy Klasyk przez duże K i album, który stawiam na równi z "Illmatic" i "Reasonable Doubt". Top 5 moich ulubionych płyt i krążek, który chyba nigdy mi się nie znudzi…

Pamiętam jak jeszcze jako małolat zostałem zachęcony przez pewnego kolekcjonera i kupiłem piracką wersję tej płyty na pamiętnym Stadionie Dziesięciolecia. Okładka kserowana w domu i nagrana na kompie cd-r wątpliwej jakości… Nie minęło wiele czasu, jak zaopatrzyłem się w oryginał. Tak zaczęła się moja przygoda z najlepszym według mnie albumem, jaki w ciągu swojej krótkiej, lecz intensywnej kariery stworzył Tupac Amaru Shakur.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2012-09-09 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 23)
Niektórzy widzą w nim jednego z największych w historii, niepodrabialnego oryginała, charyzmatyczną mieszankę Tupaca i Notoriousa B.I.G. Inni - przecenianego krzykacza z talentem co najwyżej do pakowania się w kłopoty. Mało kto budzi aż tak ambiwalentne odczucia, co Earl Simmons, znany szerzej jako DMX. 

Już 11 września światło dzienne ujrzy siódmy longplay w dorobku rapera - Undisputed.
video
dodano: 2012-07-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)
Czasy gęstej rotacji rapu w muzycznych telewizjach to zarazem czasy wielu karier jednego numeru - numeru, który latał w TV na okrągło, który znali wszyscy... zarazem często nie wiedząc nic więcej o jego autorze.

Kilka dni temu w trakcie rozmowy o owych czasach przypomniałem sobie właśnie ten track, promujący album DJ-a Teraz Polska "Taki Sobie Temat".

kategorie:
dodano: 2012-02-24 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Clear Soul Forces - Get No Better (Official Video)

Clear Soul Forces to chyba jedna z niewielu nowych ekip rapowych, przywołujących na myśl klasyczne grupy z lat 90. Czterech MC's, często zmieniających się za mikrofonem i wyczuwalna na kilometr chemia. W trzech słowach "zajawka kipi gęsto". Do tego zabawny, ciekawie poskładany klip. "Get No Better" promuje nadchodzący album Clear Soul Forces "Detroit Revolution(s)", przewidziany na marzec tego roku. Póki co możecie ściągnąć mp3 "Get No Better".

video
kategorie:
dodano: 2011-02-26 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 17)

Trzeci Wymiar feat. Waldemar Kasta, DonGuralesko, Esee - Wuuuf

Trzeci Wymiar ft. Wall-E, DonGuralEsko, Esse "Wuuuf" (2006)

Dlaczego: To z pewnością jeden z najlepszych singli w historii polskiego rapu. Kasta w szerokim składzie na tym bicie-monstrum... Sam nie wiem czy trudniejsze jest klejenie takich zwrotek jak te, czy rozstrzygnięcie, która z nich jest lepsza. Takie rzeczy trzeba rapować z pamięci wybudzony w środku nocy. "Czarne Chmury Nad Miastem" też.

kategorie:
dodano: 2011-02-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)


Tymon - Oto Ja (2002)

Dlaczego: Za niebanalny przekaz i eklektyczny bit. Bo ten bit Magiery do dziś rozkłada na łopatki klimatem, a Tymon kontrowersyjny głos i wadę wymowy umiał nadrobić inteligencją, bystrością i własnym stylem. Bo na pewno wiele przycisków na boomboxach zużyło się od nieustannego wciskania przy tym tracku "repeat".

kategorie:
dodano: 2010-12-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 48)
Ostatnio zastanawiałem się nad tym jak to możliwe, że po "Eudaimonii" Mezo całkowicie utracił jaja i nie odzyskał ich nawet próbując wrócić do korzeni na "Herezjach" i stawiając tam na czysto rapowe skillsy. Mierność dzisiejszych dokonań nie gryzie się wbrew pozorom z tym, że umiejętności miał zawsze (tylko nie zawsze chciał/umiał je pokazać).

Przy okazji postarałem się przypomnieć sobie, gdzie Jacek Mejer był w szczytowej formie, lecąc stylowo, pewnie i z jajami. Pierwsza myśl dotyczyła dwóch numerów - "Panczlajnera" i "Rapteatru".

kategorie:
dodano: 2010-12-09 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 11)

Przebywając z ludźmi słuchającymi hip-hopu często można usłyszeć parę superlatyw o ksywach, które potem wylatują z głowy, a wracają przy takiej okazji jak ta. Oliwa, beatmaker z Torunia, był jedną z takich osób, o których ciężko było usłyszeć złe słowo. Można by powiedzieć, że to swego rodzaju "word of the streets" w skali mikro... Do rzeczy jednak.

Już niebawem przekonacie się czy gość faktycznie jest czegoś wart. Dziś mamy dla was promovideo materiału oraz jego bardzo zacnie obsadzoną tracklistę.

recenzja
kategorie:
dodano: 2010-09-10 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
Curren$y to młody człowiek, który w biznesie ma za sobą naprawdę długą drogę. Co znajduje się na jej końcu okaże się pewnie w najbliższym czasie, ale po lekturze kilku recenzji "Pilot Talk" mogę wnioskować, że sukces. Jeszcze nie miałem przyjemności sprawdzić albumu, ale napatoczyłem się na świeżutki klip...

"Pilot Talk 2" w drodze, ale nie jestem w stu procentach pewien czy teledysk promuje właśnie ten album. Gościnnie pojawia się w nim młody podopieczny Ricka Rossa - Killa Kayleon.