Dramacydal

Dramacydal

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-03-14 17:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Dzisiaj przypada dwudziesta rocznica premiery "Me Against The World" - dla wielu najlepszej płyty w artystycznym dorobku Tupaca Shakura i jednego z najbardziej uznanych albumów w historii. Wydany 14 marca 1995 roku przez Interscope Records krążek umocnił tylko pozycję Tupaca w ścisłej czołówce hip-hopu lat 90-tych, czyniąc go przy okazji pierwszym muzykiem debiutującym na szczycie listy Billboard 200 podczas odsiadki, co powtórzył dopiero lata później Lil' Wayne. Oprócz ponad dwóch milionów egzemplarzy sprzedanych tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, "Me Against The World" zgarnęło również nagrodę Soul Train Music Awards za "rap album roku" i do dnia dzisiejszego nadal zbiera pochlebne recenzje od kolejnych pokoleń hip-hopowych słuchaczy.

Z okazji okrągłej rocznicy postanowiłem zaprezentować wam jeden z mniej znanych numerów 'Paca, nagranych w okresie prac na płytą, który ciągle spędza sen z powiek hardkorowych fanów, pragnących położyć swoje ręce na dobrej jakościowo wersji. Mowa o utworze "My Dyin' Day", często krążącym również w sieci pod nazwą "Late Nite '95". Kawałek ten powstał jesienią 1994 roku podczas jednej z wielu sesji nagraniowych nad płytą i znalazł się w gronie kilkunastu leftoverów, które finalnie trafiły na wiele lat do szuflady.

recenzja
dodano: 2012-09-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 18)

"Me Against The World". Niewątpliwy Klasyk przez duże K i album, który stawiam na równi z "Illmatic" i "Reasonable Doubt". Top 5 moich ulubionych płyt i krążek, który chyba nigdy mi się nie znudzi…

Pamiętam jak jeszcze jako małolat zostałem zachęcony przez pewnego kolekcjonera i kupiłem piracką wersję tej płyty na pamiętnym Stadionie Dziesięciolecia. Okładka kserowana w domu i nagrana na kompie cd-r wątpliwej jakości… Nie minęło wiele czasu, jak zaopatrzyłem się w oryginał. Tak zaczęła się moja przygoda z najlepszym według mnie albumem, jaki w ciągu swojej krótkiej, lecz intensywnej kariery stworzył Tupac Amaru Shakur.