Wzgórze Ya-Pa 3

Wzgórze Ya-Pa 3

dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-12-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Spontaniczność, podziemność i naturalność, które cechowały polski hip-hop w jego pierwszych latach przyniosły wiele historii przytaczanych i opowiadanych latami, jak i wiele imprez, do których uczestnicy wracają wspomnieniami mimo upływu czasu.

Sporo do powiedzenia w tej kwestii ma z pewnością Arkadiusz Deliś - założyciel i właściciel kultowej wytwórni T1-Teraz, wydawca takich albumów jak "Na Legalu" Peji, "Światła Miasta" Grammatika czy "Muzyka Klasyczna" Pezeta i Noona. W najnowszym wywiadzie, przeprowadzonym przez Misztala z Dustyroom.pl wspomina on after-party po koncercie premierowym "Trzy" Wzgórza Ya Pa 3, w którym uczestniczyli też członkowie Molesty czy Zip Składu...

dodano: 2012-01-12 17:00 przez: admin (komentarze: 12)
Przed Wami nieznany i unikatowy teledysk do utworu "Uważaj O Co Pytasz" kieleckiej kapeli Wzgórze Ya - Pa 3, pochodzącego z albumu "Trzy".

Teledysk pojawił się w sieci dosłownie kilka dni temu i jedynie co mogę od siebie dodać to stwierdzenie, że przed nami pewnie jeszcze wiele takich unikatowych, świeżych odkryć.