J.Nolan

J.Nolan

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-25 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pierwszy singiel z nadchodzącej EPki J.Nolana "Compass" jest w zamierzeniu twórczą eksploracją własnego stylu po powrocie do nagrywania w domowym zaciszu. "Peace" jest bezpośrednim rezultatem niedawnego rozstania i odnalezienia pocieszenia w byciu znów singlem, wolnym od ciągłego chaosu minionego związku. - mówi info prasowe, a my gorąco zachęcamy do sprawdzenia najnowszego singla J.Nolana. "Peace" to zaskakujące, energiczne flow, świeży, chilloutowy podkład i wpadający w ucho refren - coś pięknego. 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-20 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W erze, kiedy większość mainstreamowych hitów sprowadzić można do jednego mianownika - zarówno pod względem materialistycznych tekstów, kopiowanego przez wszystkich flow, jak i dominującego brzmienia, łączącego autotune z trapem, warto chwalić i promować artystów, którzy podążają własną drogą i nie hamują swojej kreatywności, aby przypodobać się masowemu słuchaczowi. Jednym z artystów, którzy niezmiennie nie przestają mi imponować, jest pochodzący z Florydy Jay Atoms - MC i producent, działający niezależnie w podziemiu od początku tej dekady. 

Wczoraj światło dzienne ujrzał jego najnowszy album "wildlife.com", nagrany przy pomocy 20 zaprzyjaźnionych artystów, których Jay poznał przez lata drogą online. Przekrój brzmień, jakie znajdziemy na przestrzeni tych 17 utworów, sprawia natomiast, że "dzikaprzyroda" może być jednym z najbardziej różnorodnych krążków tego roku. Elektroniczne lata 80., jazzujące lata 90., klubowe południe w stylu lat 2000., duszny brytyjski vibe, lekki new school, bujający, skoczny bounce... - to tylko część klimatów, jakie znajdziemy na tym LP. Nie przegapcie tego, odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2018-05-28 10:07 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Długo oczekiwany, autobiograficzny longplay rapera z Atlanty, inspirowany brzmieniem miasta i rzeczami, których doświadczył sam MC po przeprowadzce do ATL w 1998 roku.

Jednym z celów, które przyświecały Nolanowi przy tworzeniu tego projektu, było też połączenie popularnego obecnie trapowego brzmienia z treścią i osobistymi przeżyciami. Całość dedykowana jest pionierom rapu z ATL takim jak OutKast, Goodie Mob czy T.I.

Tagi:
dodano: 2018-05-24 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niedawno publikowaliśmy na naszym kanale YouTube premierowo najpierw teledysk J.Nolana do numeru "Welcome", a później jego spontaniczny rap na bicie Deemza z numeru Solara. W ostatni piątek światło dzienne ujrzał natomiast długo oczekiwany, autobiograficzny longplay rapera z Atlanty, inspirowany brzmieniem miasta i rzeczami, których doświadczył sam MC po przeprowadzce do ATL w 1998 roku.

Jednym z celów, które przyświecały Nolanowi przy tworzeniu tego projektu, było też połączenie popularnego obecnie trapowego brzmienia z treścią i osobistymi przeżyciami. Całość dedykowana jest pionierom rapu z ATL takim jak OutKast, Goodie Mob czy T.I. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu. Gorąco polecamy!

video
dodano: 2018-05-05 16:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 14)

W poniedziałek na nasz kanał YouTube'owy wjechała premiera nowego teledysku J.Nolana "Welcome", a teraz prezentujemy specjalne spontaniczne video, w którym raper z Atlanty nawija na dobrze znanym polskim słuchaczom bicie Deemza z kawałka Solara "Jedna wiara jeden skład 2". Sprawdzajcie jak wypadło to zaskakujące collabo i połączenie trapowego brzmienia polskiego producenta z rapem prosto z kolebki trapu oraz czekajcie na nadchodzący album Nolana "Rise of ATLantis" - premiera już 18 maja. Welcome to Atlanta!

Tagi:
video
dodano: 2018-04-30 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

J.Nolan to jeden z tych MC's, których wspieramy praktycznie od samego powstania Popkillera, ba - jego sylwetkę przedstawialiśmy już w dziewiątym odcinku cyklu "Świeża Krew", opublikowanym we wrześniu 2010 roku. W ciągu prawie 8 lat raper z Atlanty zdążył wydorośleć, wypuścić serię bardzo udanych projektów, odnaleźć swoją drogę w kwestii muzyczno-lirycznej, a także zyskać uznanie samego DJ'a Jazzy Jeffa.

Już za niecały miesiąc, 18 maja, światło dzienne ujrzy długo oczekiwany longplay J.Nolana "Rise of ATLantis", a dziś mamy dla was pierwszy singiel z płyty, poświęcone Atlancie "Welcome" - premiera teledysku ekskluzywnie na naszym kanale YouTube.

Tagi:
video
dodano: 2018-02-21 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jeśli lubicie brzmienie starych płyt OutKast (ba, kto nie lubi?!) to najnowszy singiel J.Nolana powinien wam wyjątkowo przypaść do gustu. Przywodzący na myśl produkcje Organized Noize z drugiej połowy lat 90. numer opatrzony został zabawnym teledyskiem, w którym wyjątkowo ekspresyjne komiksowo postacie nawijają zwrotki rapera z Atlanty. Ogień!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-22 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Konsekwencja, upór, pasja, poświęcenie - to tylko niektóre z cech, których na pewno nie brakuje J.Nolanowi. Reprezentujący Atlantę, a także ekipę Fresh & Local raper, właśnie wypuścił nowy singiel, stanowiący kolejny krok w jego artystycznej ewolucji. "TwennyFoSeven" to nowe brzmienie i to samo liryczne zacięcie i błyskotliwość, które znamy z dotychczasowych projektów.

To zarazem swoisty manifest, łączący niesione potężnym basem, skoczne brzmienie, z powyginanym flow i staroszkolnym podejściem do rapu, będącego nie tylko rozrywką i trampoliną do sukcesu, a stanowiącego sens życia - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Z okazji swoich dzisiejszych urodzin J.Nolan puszcza świeżutki teledysk, mający stanowić przedsmak tego, co znajdziemy na jego nadchodzącym LP "Rise of ATLantis". "Game Point" to prosty klip, wpadający w ucho melodyjny refren i kanonada technicznie poskładanych, szczerych wersów. Happy Birthday J.Nolan!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-11-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Storytelling, soul, jazz, dojrzewanie, refleksja, introspekcja, hip-hop" - tymi słowami-kluczami opisuje swoje najnowsze wydawnictwo J.Nolan, pragnący dostarczyć motywację na koniec tego dosyć burzliwego w USA roku i nieść promyk nadziei na rok 2017.

"Above The Fray" to eklektyczna podróż inspirowana złotą erą hip-hopu. Ten album porusza społeczno-polityczne tematy dnia dzisiejszego, ale zarazem niesie poczucie dumy i nadziei wkraczając w przyszłość. Przekonajcie się, dlaczego tacy gracze jak 9th Wonder czy DJ Jazzy Jeff dali swoją "gwarancję jakości" muzyce tego MC z Atlanty. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-12 13:29 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Twórczość J.Nolana prezentowaliśmy na łamach Popkillera już wielokrotnie, dziś nadarza się kolejna okazja, aby przybliżyć Wam postać tego 26-letniego rapera z Atlanty. Młody MC przygotowuje się obecnie do wydania swojego nowego albumu, a my ujawniamy dziś przedsmak tego, czego możecie się po nim spodziewać. Opublikowany pod koniec ubiegłego roku singiel "In The Stars" wyprodukowany został przez warszawskiego producenta, kryjącego się pod pseudonimem Tuelv, notabene stałego współpracownika Nolana. Sprawdźcie ten tętniący życiem i pozytywną energią numer, który wzbogacony został również o żywe dźwięki saksofonu, dograne przez jazzowego instrumentalistę, Erica Thomasa.

Tagi:
dodano: 2015-05-06 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Fresh & Local to nowopowstała grupa, w której skład wchodzą znany dobrze czytelnikom Popkillera MC J.Nolan, JusThoughtZ, G-Lo the Lion oraz Rex Novi. "Tear Drops" to debiutancki singiel ekipy, traktujący o takich kwestiach jak depresja, niepokój ducha oraz stanowiący dla MC's swoiste ujście i dający okazję do zmierzenia się ze swoimi problemami osobistymi i niepewnością. Zarazem jednak nie jest to utwór dołujący, a za sprawą oryginalnego, opartego na klawiszach i miękkich bębnach podkładu słucha się go z przyjemnością.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-01-24 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Uważni czytelnicy naszej strony powinni już dobrze kojarzyć postać J.Nolana. Mieszkający w Atlancie MC rodem ze Wschodniego Wybrzeża w zeszłym roku nie atakował nas zbyt często nowymi wydawnictwami, ale ten rok rozpoczął mocnym wejściem. W tym miesiącu ukazała się bowiem jego nowa, 8-kawałkowa EPka z producentem z Virgiia Beach o ksywie Reese Jones, zatytułowana "The Humble Legends". Ta dwójka miała już okazję współpracować przy okazji EPki "The Archetype" w 2012 roku, a nowy projekt stanowi zapowiedź ich nadchodzącego LP "Keep It Cordial".

Jeśli cenicie wielokrotnie poskładane rymy, techniczne wygibasy, eksperymenty z flow oraz sample z r&b lat 90., The Humble Legends z pewnością przypadną wam do gustu. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2015-01-24 12:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nowa, 8-kawałkowa EPka autorstwa mieszkającego w Atlancie MC J.Nolana i producenta z Virgiia Beach o ksywie Reese Jones, a zarazem zapowiedź ich nadchodzącego LP "Keep It Cordial". Coś dla fanów wielokrotnych rymów, technicznych wygibasów, eksperymentów z flow i sampli z r&b lat 90.

Strony