Tuelv "Rainshine", czyli rap, funk, jazz i soul - premiera płyty producenckiej

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

Tyle o samej płycie:

"Rainshine" symbolizuje pewien niezmienny balans słońca i deszczu - tak jak w przyrodzie, również i w życiu doswiadczamy radości i smutku, dni pogodnych, jak i szarych. Ten album to moja interpretacja tego cyklu wzlotów i upadków, a także próba zachowania pozytywnego spojrzenia i bycia wdzięcznym za wszystkie doświadczenia. Brzmienie i konstrukcja płyty mają na celu pokazać, że nawet kiedy nadchodzą trudniejsze momenty, to musimy pamiętać, ze deszcz finalnie przeminie, a słońce jeszcze wyjdzie zza chmur. 

Pierwsza połowa albumu jest bardzo energiczna, pozytywna a nawet funkująca, podczas gdy druga połowa przynosi więcej soulu, refleksji, introspekcji, a przez moment nawet cięższego klimatu, aby na koniec zrobić miejsce utworowi wnoszącemu "światło", nadzieję i pokój. 

Odsłuch: Spotify / Tidal

Możliwy też zakup CD w cenie 20zł (zdjęcia i szczegóły pod linkiem poniżej).

Tuelv - No Limits (feat. J.Nolan) [Rainshine, 2018]

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>