Third Root

Third Root

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-04 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Blues, soul, rock, hip-hop - to wszystko znajdziecie w najnowszym singlu zaangażowanego tria z San Antionio o nazwie Third Root. "The Danger" to esencja południowego brzmienia i ciekawa alternatywa dla mainstreamowego brzmienia oraz przekazu. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2017-02-13 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nie tak dawno pisaliśmy o ostatnim albumie zaangażowanego tria Third Root pt. "Libertad", a teraz Easy Lee, Mex Step i DJ Chicken George powracają z nowym numerem, stworzonym na potrzeby wystawy sztuki autorstwa malarza Lyle'a Carbajala w Houston.

"DIG" to owoc współpracy kilku muzyków, przywołujący na myśl m.in. dokonania Guru's Jazzmatazz czy wczesne utwory Goodie Mob. Dwóch MC's, wokalista, DJ, żywa perkusja, bas, trąbka oraz klawisze - to wszystko znajdziecie w tej świeżynce od Third Root, dostępnej do odsłuchu i ściągnięcia za darmo. Dig!

Tagi:
video
dodano: 2016-12-28 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Zaangażowane społecznie trio Third Root z Teksasu, reprezentujące dialog kulturowy, jedność i wspólnotę społeczności Black (Afroamerykanie) i Brown (Latynosi), w październiku wydało ambitne LP o tytule "Libertad".

Dynamiczne, niosące ważne przesłanie "Reflection of the Times" mogliście już usłyszeć na naszym ostatnim mixtejpie Killertape vol. 5. Album "Libertad" niesie podobne wibracje, łącząc hip hop oparty na żywych instrumentach ze świadomym, ambitnym rapem.

dodano: 2014-11-28 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeśli cenicie zaangażowany społecznie rap, poruszający kwestie nierówności i traktujący Wiedzę, Knowledge jako piąty element hip-hopu, najnowsze wydawnictwo Third Root powinno was zainteresować.

Składający się z członka niesamowitej grupy Mojoe, pochodzącego z Nowego Orleanu MC i artysty spoken word Charlesa "Easy Lee" Petersa oraz rapera Marco "MexStep" Cervantesa duet połączył siły z producentem o ksywie Greg G i DJ'em Chicken George i opublikował album brzmiący zarówno rewolucyjnie, jak i świeżo, i zdecydowanie wyróżniający się na tle innych tegorocznych wydawnictw. Gościnnie Third Root wsparł m.in. dysponujący jednym z najbardziej charakterystycznych głosów na Południu USA Big Rube z Dungeon Family.


UPDATE: Teraz album przez krótki czas dostępny do ściągnięcia za darmo - łapcie okazję, bo to zdecydowanie jeden z ciekawszych i bardziej oryginalnych rapowych projektów w tym roku.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-24 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Tym razem w waszą stronę poleci 5 pocisków od takich wymiataczy jak Big K.R.I.T. i AZ, a dopełnieniem będzie nowy numer reprezentującego Dallas duetu A.Dd+, track Third Root z gościnnym udziałem dobrze znanego wszystkim fanom Dungeon Family Big Rube'a, oraz letni, wspominkowy joint autorstwa nowojorskiego MC o ksywie Archie Bang. No to ruszamy.

dodano: 2013-05-30 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wspominając nasz Tydzień ze Spike'iem Lee i wszystko co napisaliśmy do tej pory o wybitnym reżyserze z Brooklynu na łamach Popkillera, natknąłem się na kolejną, zagubioną gdzieś w czeluściach Internetu perełkę. Jest nią inspirowany twórczością i przekazem Spike'a Lee utwór o nazwie "Rap Magic (A Spike Lee Joint") autorstwa wywodzącego się z Nowego Orleanu rapera o ksywie Easy Lee.

Easy Lee to połówka jednego z moich ulubionych duetów - mających na koncie dwie niesamowite płyty "Classic.Ghetto.Soul" i "Dirty Genes" Mojoe, a także współtwórca zaangażowanego społecznie zespołu Third Root. W "Rap Magic" artysta zawarł niezliczoną masę nawiązań do "jointów" brooklyńskiego filmowca, a dla każdego fana zabarwionego jazzem rapu i kina afroamerykańskiego będzie to z pewnością strzał w dziesiątkę.