Ohene

Ohene

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-10-10 15:06 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

SOUL i TRAP - dwa skrajne gatunki, które wydawałoby się nie mają prawa funkcjonować razem. Zastanawialiście się, co by powstało z połączenia tych brzmień? Na dokładnie taki pomysł wpadł MC/producent O'hene Savant, który postanowił zabawić się połączeniem ciepłych instrumentów takich jak klawisze, gitara basowa, sekcja dęta, a także syntezatory z typowo trapową perkusją.

Efektem jest niesamowicie świeże "In My Feelings", stworzone jak to zwykle u Ohene bez użycia jakichkolwiek sampli - artysta wszystkie instrumenty zagrał sam, a do tego nagrał na tym naprawdę przyjemny, traktujący o relacjach damsko-męskich numer.

video
dodano: 2014-12-20 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Burn it Down (OFFICIAL VIDEO)

Zainspirowany ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, m.in. zabójstwem Erica Garnera oraz wyrokiem uniewinniającym policjanta, który tego dokonał, czy zamieszkami w Ferguson O'hene Savant postanowił przelać swoje przemyślenia i frustracje na papier. Rezultatem jest poruszające, zaangażowane społecznie "Burn It Down", zobrazowane klipem składającym się ze zdjęć podkreślających przesłanie tekstu. Moc.

dodano: 2014-12-06 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Changing 4 U (Video)

Dopiero co przedstawialismy wam wersję "Keep Ya Head Up" AD 2014 w wykonaniu O'hene Savant, czyli kapitalny track "My Sistahz", a teraz mamy dla was ostatni teledysk wszechstronnie utalentowanego MC/producenta z Filadelfii. "Changing 4 U" promuje najnowszy album O'hene o nazwie "Pisces", dostępny ekskluzywnie na oficjalnej stronie artysty.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-23 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Po śmierci Tupaca Shakura, niezliczona ilość MC's starała się naśladować jego styl rapu z lat Death Row i buntowniczy sposób zachowania, a wielu słuchaczy nie wgłębiając się w teksty próbowało ograniczyć jego przesłanie do rosławionego już "Thug Life", nie znając nawet akronimu i genezy tego skrótu... Wszyscy, którzy dobrze znają twórczość urodzonego na nowojorskim Harlemie rapera, wiedzą jednak, że 'Paca nie można tak łatwo szufladkować.

Całe szczęście są wciąż artyści, którzy widzą tzw. bigger picture, i dążą do szerzenia dziedzictwa 2Paca. Jednym z nich jest O'hene Savant, który niedawno opublikował utwór o nazwie "My Sistahz", bezpośrednio inspirowany klasycznym już hymnem dla płci pięknej "Keep Ya Head Up". Numer ten nazwać możnaby wręcz "Keep Ya Head Up 2014". Zarapowany i niesamowicie wyprodukowany przez samego O'hene track do sprawdzenia w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-10-28 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

My childhood requiem (OFFICIAL VIDEO)

Szczerość i autentyczność w rapie to bez wątpienia jedne z najważniejszych cech u MC's. W swoim najnowszym teledysku O'hene Savant porusza wiele trudnych, bolesnych kwestii i wspomnień ze swojego dzieciństwa, szokując samym faktem, że nawet zdecydował się nimi podzielić ze światem... Dodatkowo w rozwinięciu dwa nowe utwory autorstwa O'hene z nadchodzącego albumu "Pisces" - akustyczne "Truth Tellers", przywodzące na myśl "Thugz Mansion" 2Paca i zaangażowane "Epic Tragedy".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-09 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

"Os The Great & Powerful" to już dziesiąty album w karierze rapera/producenta i multiinstrumentalisty O'hene Savanta. Tym razem artysta znany jako "Os" postanowił wcielić się w postać Wizarda czy też Wiz-arta i stworzył interaktywny koncept album, oparty na powieści Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz".

Wybierzcie się w podróż do cudownej krainy O'hene i otwórzcie swój umysł, a gwarantuję wam, że nie będziecie zawiedzeni jakością muzyki. Aha, i nie martwcie się, skromna, bajkowa okładka to jedynie wstęp do dużo bardziej imponującej zawartości krążka.

dodano: 2013-03-17 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

O'hene Savant feat. Greg Stamper JUST ANOTHER DAY (short version)

Numery akustyczne to wciąż rzadkość w rapie, jednak w większości przypadków takie "eksperymenty" wychodzą naprawdę imponująco (patrz "Thugz Mansion" 2Pac’a oraz "You Know Who You Are" Oddisee). Tym razem utwór taki zafundował nam raper i multiinstrumentalista z Filadelfii, o którym już wielokrotnie pisałem na Popkillerze, O’hene Savant. "Just Another Day" to wzruszający, niesamowicie klimatyczny numer, w którym O’hene gra na fortepianie oraz opowiada o swoich dwóch, zmarłych tragicznie przyjaciołach… Za wspaniały refren odpowiada soulowy wokalista Greg Stamper. Teledysk promuje najnowszy album O’hene, dostępny do kupienia przez iTunes.

video
dodano: 2013-02-25 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

O'hene Savant Intro to 'HIP BOP' ( The not so Brilliant Corners)

Pierwszy klip w dorobku aktywnego na scenie od dawna rapera, producenta i multiinstrumentalisty O'hene Savanta to coś, czego jeszcze nie słyszeliście. Wprowadzający termin "Hip Bop" utwór to coś więcej niż tradycyjne połączenie hip-hopu z jazzem. To nie kolejny numer na bicie samplującym jazzowe klasyki. Zamiast tego słyszymy giętkie i ekwilibrystyczne flow rapera, dostosowujące się do otoczenia i tańczące gdzieś z muzyką, między saksofonem i pianinem, niczym kolejny instrument. Niesamowite. Nowy album O'hene już 7 marca, żeby być na bieżąco odwiedzajcie profil artysty

dodano: 2013-01-21 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 14)

Ohene (znany też jako O'hene Savant), wszechstronnie utalentowany raper, producent oraz multiinstrumentalista, pod koniec zeszłego roku wypuścił swój najnowszy album, zatytułowany "iLLUMINATED". Dziś natomiast, z okazji dnia Martina Luther Kinga, artysta udostępnił całą płytę do darmowego odsłuchu. Gorąco polecam ten świetnie wyprodukowany album, oparty na oryginalnych kompozycjach, łączących sample z dużą dawką żywych instrumentów. Co do warstwy lirycznej, możecie spodziewać się szczerego, treściwego, świadomego rapu podanego w ciekawy, techniczny sposób.

I niech was nie przerazi tytuł, spokojnie - album nie stanowi opowieści o mitycznych Illuminatach, wręcz przeciwnie - stanowi zastrzyk racjonalizmu i ma za zadanie "oświecać", uświadamiać słuchaczy o wielu sprawach. Jak nawija Ohene w otwierającym płytę intrze "Welcome to iLLUMINATED,
Illuminati killer up in this consumer nation". Bliżej więc temu do znanego autorskiego terminu 2Paca "Killuminati". To jednak tylko część całości a jak mówi sam Ohene "This is for the movement of love and righteousness". Zapraszam do odsłuchu.

dodano: 2011-05-08 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)
Ohene to niezwykle utalentowany raper i producent, pochodzący z Philadelphii, który wiele lat spędził też w Ghanie. Swój debiutancki album "The Rapademics" wydał w 2004 roku, a 2 lata później ukazał się "Inner City Soul". Krążek, stojący na bardzo wysokim poziomie zarówno muzycznie jak i rapowo, został przyjęty równie dobrze.

Z okazji piątej rocznicy premiery "Inner City Soul" artysta zdecydował się wypuścić materiał do ściągnięcia za darmo dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nim zapoznać. Jeśli szukacie pozytywnych wibracji, muzyki z duszą i przekazem, oraz ciekawych kompozycji, to nie mogliście trafić lepiej.