Mojoe

Mojoe

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Jazz, News, R&B, Soul
dodano: 2015-05-30 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pojawiający się już na łamach Popkillera dwukrotnie w przeszłości MC/artysta spoken word Easy Lee, stanowiący też 1/2 mistrzowskiego duetu MOJOE, z okazji niedawnego odejścia B.B. Kinga postanowił opublikować nagrany w duecie z Tre w ramach Mojoe numer "The TRILL Is Gone", inspirowany twórczością Króla Bluesa.

Kawałek powstał około roku 2008, podczas sesji nagraniowych do drugiego albumu Mojoe "Dirty Genes", ale w tamtym czasie wytwórnia obu Panów stwierdziła, że utwór jest zbyt długi i "abstrakcyjny", żeby wszedł na płytę... Całe szczęście, że Easy Lee i Tre wreszcie zdecydowali się jednak podzielić się nim ze światem. Przepiękny, kapitalnie zaaranżowany, balansujący na granicy soulu, jazzu i spoken word kawałek odsłuchać możecie w rozwinięciu. Ciężko wymarzyć sobie lepszy tribute dla legendarnego bluesmana.

dodano: 2013-05-30 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wspominając nasz Tydzień ze Spike'iem Lee i wszystko co napisaliśmy do tej pory o wybitnym reżyserze z Brooklynu na łamach Popkillera, natknąłem się na kolejną, zagubioną gdzieś w czeluściach Internetu perełkę. Jest nią inspirowany twórczością i przekazem Spike'a Lee utwór o nazwie "Rap Magic (A Spike Lee Joint") autorstwa wywodzącego się z Nowego Orleanu rapera o ksywie Easy Lee.

Easy Lee to połówka jednego z moich ulubionych duetów - mających na koncie dwie niesamowite płyty "Classic.Ghetto.Soul" i "Dirty Genes" Mojoe, a także współtwórca zaangażowanego społecznie zespołu Third Root. W "Rap Magic" artysta zawarł niezliczoną masę nawiązań do "jointów" brooklyńskiego filmowca, a dla każdego fana zabarwionego jazzem rapu i kina afroamerykańskiego będzie to z pewnością strzał w dziesiątkę.