Drive By: Big K.R.I.T., A.Dd+, AZ, Third Root feat. Big Rube (Dungeon Family), Archie Bang

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Tym razem w waszą stronę poleci 5 pocisków od takich wymiataczy jak Big K.R.I.T. i AZ, a dopełnieniem będzie nowy numer reprezentującego Dallas duetu A.Dd+, track Third Root z gościnnym udziałem dobrze znanego wszystkim fanom Dungeon Family Big Rube'a, oraz letni, wspominkowy joint autorstwa nowojorskiego MC o ksywie Archie Bang. No to ruszamy.
This for them soul believers, eager to be achievers... And for those old folks on the porch that used to oversee us... Niezawodny K.R.I.T. postanowił podzielić się ze światem kolejnym luźnym singlem, częścią trzecią jego spontanów "KING". Tym razem MC wziął na warsztat wspaniały, klimatyczny bit No I.D., wykorzystany przez Nasa w "Stay" na płycie "Life Is Good". Bezbłędne flow i jak zawsze trafne, życiowe linijki - esencja stylu reprezentującego 3rd Coast artysty. Downplaying my album... that shit was far from basic! - agreed.

Niezmiernie stylowy i świeży duet prosto z Dallas w 2011 roku zaserwował nam bardzo mocne uderzenie w postaci świetnego albumu "When Pigs Fly", który u mnie długo nie schodził z głośników. Pisałem nawet wtedy o nich artykuł w naszym cyklu Świeża Krew, w którym nie szczędziłem im superlatyw. Przez ostatnie miesiące o A.Dd+ było dosyć cicho, i wydaje się, że wreszcie Paris Pershun i Slim Gravy znudzili się odpowiadaniem na pytanie "Co się z nimi dzieje?" i postanowili odpowiedzieć nowym trackiem, zapowiadającym projekt "DiveHiFlyLo". Kolejna odsłona, kolejne (tym razem bardziej ejsapowe brzmienie) oraz znów kozacko przewinięte zwrotki.

Wykorzystany wcześniej przez Ricka Ross i Jadakissa w "Oil Money" podkład, który dla wielu byłby automatycznym zielonym światłem do zrobienia luźnego kawałka smoke-rapowego, dla AZ staje się kolejną okazją do zaprezentowania nam kozacko złożonych linijek w stylu, z którego go znamy. You wanna win, you gotta go mainstream... I guess I'll never win. I flow too much like the ocean.

Third Root to zaangażowany społecznie duet złożony z dwóch MC's znanych jako Charles Peters (Easy Lee) i Marco Cervantes. W ich najnowszym singlu "Revolutionary Theme Music" wsparł ich gościnnie sam Big Rube, raper i artysta spoken word rodem z Atlanty, oryginalny członek Dungeon Family i Society of Soul. Ambitny tekst, poruszajcy wiele ważnych problemów współczesnego społeczeństwa, położony na energiczny, wzniosły bit spod ręki Grega G. Revolutionary Theme Music.

Archie Bang to typ, który jeszcze godzinę temu był dla mnie anonimowy. Na "Summer Time" trafiłem przypadkiem przeglądając nowości w moim "soundcloudowy'm streamie" i cieszę się, że kliknąłem play. Kozacki, oparty na soulowym samplu, pozytywny numer idealnie oddaje klimat lata uchwycony bystrym okiem wychowanego na nowojorskim Flatbush Archiego. Been waiting all year for the summertime...

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>