J. Murph

J. Murph

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-20 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W erze, kiedy większość mainstreamowych hitów sprowadzić można do jednego mianownika - zarówno pod względem materialistycznych tekstów, kopiowanego przez wszystkich flow, jak i dominującego brzmienia, łączącego autotune z trapem, warto chwalić i promować artystów, którzy podążają własną drogą i nie hamują swojej kreatywności, aby przypodobać się masowemu słuchaczowi. Jednym z artystów, którzy niezmiennie nie przestają mi imponować, jest pochodzący z Florydy Jay Atoms - MC i producent, działający niezależnie w podziemiu od początku tej dekady. 

Wczoraj światło dzienne ujrzał jego najnowszy album "wildlife.com", nagrany przy pomocy 20 zaprzyjaźnionych artystów, których Jay poznał przez lata drogą online. Przekrój brzmień, jakie znajdziemy na przestrzeni tych 17 utworów, sprawia natomiast, że "dzikaprzyroda" może być jednym z najbardziej różnorodnych krążków tego roku. Elektroniczne lata 80., jazzujące lata 90., klubowe południe w stylu lat 2000., duszny brytyjski vibe, lekki new school, bujający, skoczny bounce... - to tylko część klimatów, jakie znajdziemy na tym LP. Nie przegapcie tego, odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2018-05-27 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Rozwój. Coś, do czego wszyscy dążymy każdego dnia. Nieważne jak małymi krokami, celem jest zawsze iść do przodu. Przechodząc przez życie, w najgorszym wypadku pozostawimy po sobie jakieś wrażenie, w najlepszym - dziedzictwo. Każdy krok potencjalnie oznacza triumf lub próbę sił. Tworzymy wiele narracji, zależnych od naszych wyborów i okoliczności. Ten album jest osobistą refleksją i ekspozycją właśnie tych przemyśleń. 

Tak zapowiada swoje ostatnie dzieło pochodzący z Florydy J.Murph, a my zachęcamy do sprawdzenia i polecamy wszystkim fanom spokojnego, dojrzałego rapu i nasączonego soulem oraz jazzem brzmienia, przeplatającego staroszkolne i nowoczesne inspiracje oraz rap ze śpiewem.

Tagi:
video
dodano: 2017-01-19 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z niewielkiego miasteczka Eustis na Florydzie MC/wokalista J.Murph pod koniec listopada wypuścił swój drugi projekt 2016 roku, po wydanym w marcu LP "The Attic Sessions". Na "chapter(s) radio" znalazło się 10 klimatycznych, spokojnych tracków, osadzonych w jazzujących klimatach, a najbardziej energiczny z nich, łączący soulowo-gospelowe inspiracje z new-schoolową perskusją "Ion Deserve", znalazł się na naszym ostatnim mixtejpie Killertape vol. 6. W rozwinięciu teledysk "m u r p h y ' s l a w", który powinien przypaść do gustu m.in. fanom Big K.R.I.T.'a, jak i odsłuch oraz darmowy download całego "chapter(s) radio".

Tagi:
dodano: 2016-05-03 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

J. Murph to pochodzący z niewielkiego miasteczka Eustis na Florydzie MC/wokalista, obdarzony wyjątkowym darem – nie dość, że potrafi bowiem świetnie rapować i pisze bardzo dobrze teksty, to wie, jak tworzyć konceptualne albumy, a to jednak dosyć rzadka umiejętność.

Murph bez problemu wplata pomiędzy nasączone jazzem i soulem utwory przeróżne skity, przerywniki czy cytaty, dbając o to, aby całość się kleiła i tworzyła wrażenie nierozerwalnej całości. Jego najnowszy album „The Attic Sessions” trafnie ukazuje styl artysty, stawiającego w dużej mierze na ciepły klimat, inteligentne teksty i pozytywne wartości. Odsłuch i download w rozwinięciu.

Tagi: