The Mind

The Mind

video
dodano: 2020-12-12 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

theMIND to postać równie fascynująca co zagadkowa, wielowymiarowa i wciąż odkrywająca przed nami nowe pokłady umiejętności i kreatywności. Po raz pierwszy na szerszą skalę świat usłyszał o nim przy okazji pamiętnego mixtape'u Micka Jenkinsa "The Water[s]" w 2014 roku. To właśnie głos theMINDa otwierał ów projekt wspaniałym intrem, a także wbijał się głowę pełnym pasji refrenem w kapitalnym "Dehydration". Od tej pory mocno związany z Chicago artysta współpracował z takimi tuzami tamtejszej sceny jak Chance The Rapper, Vic Mensa, Saba czy Noname, a także wydał swój debiutancki, ambitny album "Summer Camp" w 2016 roku.

W zeszłym miesiącu światło dzienne ujrzał natomiast wyczekiwany od 4 lat drugi studyjny album wokalisty balansującego na granicy wysublimowanego, świeżo brzmiącego r&b i hip-hopu. Krążek "Don't Let It Go To Your Head" to równe 30 minut muzyki pełnej emocji, nieszablonowej, łamiącej schematy. Gościnnie artystę wsparł m.in. wspomniany Saba - autor jednej z najlepszych płyt roku 2018. 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-02-18 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Brooklynu i hołdujący jego rapowym tradycjom MC Saga, mający na koncie już m.in. wspólny album z Marco Polo, oraz czepiący garściami ze starego soulu i jazzu producent z Chicago Thelonius Martin właśnie puścili w świat pierwszy album jako duet.

Na "Molotov" gościnnie wsparli gospodarzy tacy wyjadacze jak Fashawn, Freddie Gibbs, Rapper Big Pooh czy znany ze współpracy z Mickiem Jenkinsem wokalista The Mind. Odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2015-11-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Żyjemy jeszcze energią z występu MGK'a, ale pamiętamy jeszcze inny fenomenalny koncert, który miejsce miał ledwie dwa tygodnie wcześniej... W tym miesiącu udało nam się zaprosić do Warszawy naprawdę pierwszorzędnego gościa, jeden z największych talentów zza Oceanu. Mick Jenkins to raper z Chicago, który w krótkim czasie wyrósł na jedną z nadziei świadomego hip hopu, ze smakiem łącząc brzmienia nowej i starej szkoły rapu. Kocha jazz a jako swoje inspiracje wymienia Sade, Jill Scott i Prince'a. Wypuszczone w ubiegłym roku "The Water[s]" to jeden z najlepszych materiałów ad 2014, chwalony zarówno przez słuchaczy jak i krytyków w Stanach i Europie, a wydany w sierpniu "Wave[s]" tylko potwierdza wielką klasę i ogromny potencjał. Nie dziwi, że Jenkins zdążył już współpracować z takimi postaciami jak Vic Mensa, Chance The Rapper, Joey Badass, zdobyć uznanie Timbalanda i ruszyć w trasę z B-Realem, Method Manem i Redmanem. Na rok 2016 zapowiedział swój pierwszy long play "[T]he [H]ealing [C]omponent".

Sprawdźcie fotorelację autorstwa Mateusza Gardockiego oraz video z koncertu, który odbył się 5.11. w stołecznym niePowiem! Organizatorami byli Popkiller, bigIDEA oraz Stagedive Promotion.