Melo-X

Melo-X

dodano: 2013-05-05 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 19)

Playoffy w pełni, wszyscy fani NBA niewyspani w pracach i szkołach, kontuzje mają coraz większy wpływ na przebieg wydarzeń na amerykańskich parkietach, a my... mamy tydzień z Freshmanami. Postanowiliśmy to jakoś połączyć. Pamiętacie jeszcze tekst Mateusza "Popkiller Euro 2012"? Idąc tym tropem postanowiłem przygotować dla was zestawienie 11 MC's, którzy nie znaleźli się w tegorocznym (ani żadnym wcześniejszym) zestawieniu XXL'a, chociaż w mojej opinii każdy z nich na to zasługuje.

Jako "Freshmenowi rezerwowi" zostali przeze mnie porównani do tegorocznych kandydatów do tytułu 6th man of the year, czyli najlepszego gościa z ławki w lidze. Zachęcam was też do komentowania tekstu i zostawiania swoich kandydatów do Freshmenów, którzy umknęli zaróno XXL'owi jak i Popkillerowi. Gotowi? Tip-off!

dodano: 2013-04-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

"Inside The Mind Of MeLo 3" to z pewnością jedna z najbardziej niesłusznie przegapionych produkcji 2012 roku. Niesamowity chłopak z Brooklynu pokazuje na tym materiału, że jego nieprzewidywalność idzie w parze z pomysłem. Oprócz szalonych aranżacyjnych podróży w których w skali kawałka dzieje się tyle, że aż nie chce się wierzyć, znajdziemy też coś takiego...

"Live From East Flatbush" z dwójką reprezentantów Pro Era Crew - Joey Bada$$'em i CJ Fly'ego to kawałek, który jasno pokazuje, że choć hip-hopowa skala dla MeLo-X'a to zdecydowanie za mało, to oprócz bycia producentem, instrumentalistą i wokalistą jest też bardzo sprawnym i uzdolnionym MC. Jamowa formuła kawałka w połączeniu z tym czołgającym się bitem o niezwykle wkręcających właściwościach robi niesamowite wrażenie. Swoją drogą słyszeliście, że Bada$$ zapowiedział oficjalnie, że pracuje nad pierwszym pełnoprawnym albumem?

dodano: 2013-04-18 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

MeLo-X to jeden z najbardziej wszechstronnych i najbardziej ekscentrycznych raperów nowego pokolenia nie tylko z NYC, ale w ogóle. Co prawda jego ostatnia epka "God: LoFi" jakoś niespecjalnie trafiła w mój gust, ale klip do numeru "Sweet Bitch" z pewnościa zasługuje na uwagę. Mimo, że muzyczna wędrówka MeLo-X'a sięga do rejonów w których nazwy gatunków często przestają być wystarczające do opisu, to ten numer spokojnie można pokazać każdemu fanowi hip-hopu, którego obchodzi muzyka, a nie fryzura i strój. Sprawdźcie to, naprawdę warto.

Tagi:
dodano: 2013-03-28 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Niedawno prezentowaliśmy wam kawałek "God Magic", który jak się okazuje jest trackiem otwierającym pięciokawałkową epkę MeLo-X'a. Człowiek renesansu z Flatbush na nowojorskim Brooklynie serwuje nam obiecaną "GOD: LoFi". Co ciekawe tym razem nie zajął się produkcją całości i tak na albumie możemy usłyszeć muzykę MPhazesa, Phoenixa i Jeesse Futermana. Całość możecie sprawdzić w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2013-03-08 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

MeLo-X'a przedstawialiśmy wam jakiś czas temu w cyklu Świeża Krew. Niezwykle uzdolniony muzycznie i wszechstronny koleżka potrafi nie tylko produkować bity, grać na instrumentach, ale też świetnie rapować co udowadniał już niejednokrotnie. Niebawem ukaże się jego nowa epka zatytułowana "GOD: LoFi", a my mamy dla was singiel, który robi wielki apetyt na większą porcję muzyki od multitalentu z Flatbush na nowojorskim Brooklynie. Znajdujący się po dwukropku człon tytułu jest kluczowy dla zrozumienia jego muzyki, ale i bez tego docenicie szczerość i liryczne umiejętności. Ja jestem pod dużym wrażeniem. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

Tagi:
dodano: 2012-12-27 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

W 2010 roku jedna z najważniejszych postaci brytyjskiego hip-hopu - DJ Semtex, wskazał go jako jednego z 10 artystów, których warto w tym roku obserwować. MeLo-X pochodzi z Flatbush na nowojorskim Brooklynie, a skala jego talentu nie jest łatwa do zakwalifikowania ani gatunkowego, ani dyscyplinarnego. Gość jest niesamowicie twórczym producentem, chwilami raczej kompozytorem, z całą pewnością świetnym MC, wokalistą, a nawet fotografem. Dla mnie przede wszystkim zdumiewającą postacią jakby wyrwaną z innej bajki i zupełnie nie przejmującą się narzucanymi z góry formami - raczej tworząca swoje własne.

Na początku zasłynął jako autor remixów kilku wybitnych albumów R&B - "Back To Black" Amy Winehouse, "BLACKsummers'night" Maxwella oraz "The Way I See It" Raphaela Saadiqa. Maxwell sam dzielił się ze swoimi fanami remixem MeLo-X'a, co świadczy o tym nie tylko jak duży zasięg potrafi zdobyć jego muzyka, ale również, że po prostu jest dobra. Świeża, głęboka, nowoczesna, pełna emocji i wymykająca się jakimkolwiek podziałom.

Tagi:
dodano: 2012-03-21 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)
Fresh Daily, o którym już kiedyś pisaliśmy, to, jak mówi sam tytuł, pochodzący z Brooklynu raper, a "The Brooklyn Good Guy" to jeden z lepszych darmowych albumów, jakie słyszałem w ostatnim czasie.

Lubicie świeży, pozytywny rap, swobodną zabawę słowem i lekkie kosmiczne odloty? Jeśli tak, to trafiliście w dziesiątkę.