Pacewon "I Declare War" (Diggin' In The Videos #287)

Kiedy w Świat poszło info, że Pacewon będzie kolejnym gościem na nadchodzącym album SoulPete'a wielu zareagowało - zajebiście, ten koleś co zrobił z Mr. Greenem kozacką płytę. Proste, zrobił, nie przeczę, ale Pacewon ma za sobą długą i bardzo ciekawą drogę o której często się dziś zapomina. Pochodzący z New Jersey MC już na początku lat 90. działał w grupie Outsidaz w której oprócz niego znajdowali się m.in. Rah Digga i Young Zee. Grupa była silnie skonektowana z Refugee Camp i na przeklasycznym "Score" znajdziecie ich udział w numerze "Cowboys". Później Pacewon rapował też na "Malpractice" Redmana.

Dziś jednak rok 1998, kiedy to Pacewon szykował się do premiery swojego album "Pacewon Affect" w Ruffhouse Records. Płyta nigdy się nie ukazała, ale został wyprodukowany przez Ski Beatza singiel w którym pojawia się inny ziomek rapera. Nie wiem czy kojarzycie... Eminem, czy coś takiego.

Jak zacznie się kojarzyć fakty, Eminem na swoim mistrzowskim debiucie u Dre'a nie tylko wysyłał shouty dla Outsidaz (wymieniając zresztą Pacewona z ksywki), ale nawet wplatał nazwę ekipy jako swojej własnej! Zespół faktycznie bardzo dobrze żył z D12 i być może właśnie efektem tego jest fakt, że w klipe do "I Declare War" Marshall gra jedną z głównych ról. Na mega znanym samplu z Lee Masons Pacewon pokazuje swoją nieskomplikowaną, ale zarazem bardzo dosadną stylówkę. Oczywiście fakt, że pierwszym singlem płyty, która się oficjalnie nie ukazała jest diss na majorsy jest aż nazbyt wymowny. A fakt, że ten gość pojawi się na płycie polskiego producenta to nawet nie coś, ale COŚ. Sprawdźcie.

 

Da Bricks
Dzięki za klip. Widziałem go kiedyś w nieśmiertelnym Stylu W na Atomicu i wiele razy próbowałem znaleźć ale nie wiedziałem, kto dokładnie wykonuje ten utwór, a tylko tyle, że Marshall pokazał się jako cameo w video. :) Props !
zxc
Ktoś wie czy Pacewon dalej ma problem z Marshallem? Z tego co wiem Young Zee jest z nim na dobrych układach a nie wiem co z Pacewonem a jestem ciekaw.
Bierut
Kocham ten beat kurwa mac... Sprawdzcie Sean Price'a na tym gownie: Sean Price - Figure Four.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>