Karriem Riggins

Karriem Riggins

kategorie:
dodano: 2018-03-31 19:42 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wspólny debiutancki projekt tria w składzie Common - Karriem Riggins - Robert Glasper. Coś dla fanów jazzującego brzmienia i świadomego, zaangażowanego rapu.

Odsłuch całości 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-22 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Znajdą się tacy dla których nowy album Gangsta Gibbsa - "ESGN", będzie zbyt mocno przesiąknięty dzisiejszą wizją hardkorowego, ulicznego rapu i trapami we wszelkich odmianach. Niektórzy z niecierpliwością będą czekać na zapowiadany od dłuższego czasu wspólny album rapera z Gary w stanie Indiana z Madlibem, którego przestawiać chyba nie muszę. Właśnie dostaliśmy nowy numer, w którym gościnnie pojawia się człowiek o wielu talentach, DJ, perkusista, kompozytor - Karriem Riggins. Recenzja "ESGN" już niebawem na stronie.

dodano: 2012-11-22 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Karriem Riggins to człowiek, który nie jest najbardziej rozpoznawalnym artystą, szczególnie w świecie hip-hopu. Zaczynał jako jazzowy perkusista grając m.in. z Rayem Hargrovem, potem dokładał swoją robotę na takie albumu jak "Welcome 2 Detroit" Dilli, "Like Water For Chocolate" Commona, "Right About Now" Kweliego, "New Amerykah" Eryki Badu czy "Phrenology" Rootsów. Swój hip-hopowy warsztat Riggins daje się pokazać na swojej nowej instrumentalnej produkcji wydanej w Stones Throw - "Alone Together". Klip do "Summer Madness" jest bardzo pomysłowy, ale polecam wam oglądać go do końca, bo dopiero od połowy zaczyna się jam session przy neonie z napisem "Detroit" i wtedy robi się najciekawiej. Klip możecie obejrzeć w rozwinięciu posta. Niesamowite.