Kanye West chciał od Slum Village 90 tys $ za udział w "Selfish"

T3 i Young RJ opowiedzieli o kulisach powstania jednego z największych singli swojego składu - "Selfish" z gościnnym udziałem Kanye'ego Westa i Johna Legenda.

Członkowie Slum Village udzielili wywiadu Shirley Ju i jej kanałowi Shirley's Temple. Przybliżyli w nim historię powstania tego kawałka na ich album "Detroit Deli". "Wchodzimy do studia, Ye tam siedzi. John Legend też tam jest" - powiedział RJ. "Ye miał na sobie czerwony sweter Polo z kaszmiru, zrobił podkład do 'Selfish'. No i wchodzimy tam, a on mówi: 'To jest ten joint'. Nie dał nam żadnej opcji wyboru, to był jedyny bit, jaki zagrał. 'To jest ten bit, on jest dla was.' Odpowiedzieliśmy: 'Ok.' Wszyscy patrzyli dookoła i mówili: 'Ok, możemy z tym pracować.'"

Potem swoje trzy grosze do dyskusji wrzucił T3, który ujawnił, że Kanye chciał 90 tysięcy dolarów za bit i featuring. "Jedynym powodem, dla którego tyle od nas zażądał było to, że pewien A&R odmówił mu, kiedy szukał kontraktu z wytwórnią" - dodał RJ. "To była zemsta."

90 tysięcy to duża suma, ale SV mogli sobie na nią pozwolić, bo Capitol Records miało milion dolarów budżetu na "Detroit Deli". Cała wypowiedź Slum do sprawdzenia poniżej.Zastanawiam sie
Lubie SV i większość ich muzyki ale nuner Selfish zawsze skipowalem. Prymitywny bit w porownaniu do reszty muzyki na albumie
Mihal
xDD
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
Jest prymitywny x2 i słaby. W tym samym roku co powstało "Selfish" West wydał swoją debiutancką płytę. Ja na ich miejscu i też bym się do niego dograł żeby podpromować się na plecach Kanye'go.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>