Slum Village - kultowy skład zagra w Polsce!

współpraca płatna
dodano: 2024-03-13 07:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Welcome to Detroit Deli! Kolejny klasyczny hip-hopowy skład zawita do Polski. W tym roku gościliśmy już m.in. The Pharcyde i GZA — lidera Wu-Tang Clan, teraz przyszedł czas na Slum Village. Ekipa z rodowodem w Mieście Tłoków należy do jednej z najważniejszych w rapie czerpiących bezpośrednio z jazzu.

Bilety już w sprzedaży! https://www.big-idea.eu/slumvillage

Na bogaty dorobek zespołu składa się kilkanaście studyjnych albumów oraz kilka mikstejpów i EP-ek. Najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest bez wątpienia “Fantastic vol. 2”, nagrane jeszcze w oryginalnym składzie. Ekipa ma też na koncie takie klasyki, jak “Detroit Deli (A Taste of Detroit)”, “Fan-tas-tic” czy “Yes”.

Historia Slum Village zaczęła się w jednym z liceów w Detroit. To tam poznali się Baatin, T3 oraz J Dilla, którzy założyli grupę i początkowo stanowili jej rdzeń. Jay Dee opuścił szeregi zespołu w 2001 roku, aby skupić się na rozwoju solowej kariery. Z kolei Titus Glover aka Baatin wycofał się z działalności dwa lata później. Przez kolejne lata filarem grupy pozostawał T3, który zapraszał do projektu m.in. Illa J'a czy Elzhi'a. Slum Village występuje obecnie w duecie złożonym z T3 i Young RJ. I właśnie w takiej konfiguracji zagrają w Warszawie.

Muzyka ekipy z Detroit to klasyczny hip-hop w najczystszej formie. Wpływy jazzu, liczne sample, boombapowa podstawa i soulowe dźwięki, przy których nie sposób wystać w miejscu. Przy Slum Village głowa sama rwie się do bujania, a znakomite i zapadające w pamięć melodie powodują, że spora część utworów stała się ponadczasowa. Wystarczy wymienić ”Feel Love”, “Selfish”, “Climax”, ”Get This Money” czy “Hold Tight” z gościnnym udziałem Q-Tipa. Ekipa z Detroit współpracowała zresztą z czołówką sceny okołorapowej. Nagrywali z takimi tuzami muzyki, jak Kanye West, D’Angelo, Busta Rhymes, Pete Rock, Dwele, De La Soul czy Kurupt.

Slum Village przyjadą do Warszawy 13 kwietnia w ramach Since 92 Tour.
Duet wystąpi w klubie Hybrydy.
1-800-S-L-U-M calling!
WSTĘP: 16+ ze zgodą opiekuna prawnego <16 wraz z opiekunem prawnym
http://www.big-idea.eu/zgoda/

Wydarzenie FB

Artykuł powstał w płatnej współpracy z BIG IDEA Group

Tagi: 

Em123
W ten sam dzien co dogg pound ?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>