Drive By: Wiz Khalifa, EarthGang, Griselda, Tek (Smif-N-Wessun), Bas, T3 (Slum Village), Thees Handz

Pora na kolejny muzyczny Drive By. Tym razem zaserwujemy wam kanonadę strzałów zarówno od nowszych graczy, jak i wyjadaczy - od Kalifornii, przez Brudne Południe, aż po Detroit i Nowy Jork. Let's Ride!

Wiz Khalifa - Chappelle's Show (ft. AD)

Wiz nie zwalnia tempa, uwalniając kolejny klasycznie "khalifowy", zadymiony track luźno inspirowany pamiętnym, przezabawnym "Chappelle's Show" Dave'a Chappelle'a. Tym razem gościnnie wsparł go raper AD. Laaaid back.

Wiz Khalifa - Chappelle's Show feat. AD [Official Music Video]

Dreamville, EARTHGANG - Swivel

Ekipa Dreamville co prawda nie doczekała się nagrody Grammy za kompilację "Revenge of the Dreamers III", ale wcale nie wybiło ich to z rytmu. "Swivel" to już szósty klip promujący wydawnictwo. Tym razem pierwszoplanową rolę odgrywają Johnny Venus i WowGr8, którzy ukazują mroczną stronę swojej twórczości w czarno-białym, trzymającym w napięciu obrazku. /// Sprawdź też: Nasz videowywiad z EarthGang

Dreamville, EARTHGANG - Swivel

Griselda - Cruiser Weight Coke

Brudny surowy styl tria prosto z ulic nowojorskiego Buffalo zrobił na Eminemie takie wrażenie, że album "W.W.C.D." ukazał się nakładem Shady Records - robiąc niemały szum w rapowym środowisku pod koniec zeszłego roku. Westside Gunn, Benny The Butcher i Conway the Machine nie biorą zakładników.

Griselda - Cruiser Weight Coke (Official Video)

Tek of Smif-N-Wessun - Brooklyn Shootouts

Zostajmy jeszcze na chwilę przy klimacie ulic NY, ale już przenosząc się do ścisłego New York City, a dokładniej na Brooklyn... Połówka legendarnego duetu Smif-N-Wessun próbuje sił solowo w ponurym, mocnym "Brooklyn Shootouts". Numer pochodzi z mixtejpu Teka "The Lost G-Mixes". /// Sprawdź też: Nasz videowywiad ze Smif-N-Wessun

Tek of Smif N Wessun "Brooklyn Shootouts" (Official Video)

Bas - Amnesia (ft. Ari Lennox and KIDDOMINANT)

No dobra, pora na trochę chilloutu - z pomocą przychodzi niezawodny Bas wspólnie z również reprezentującą Dreamville wokalistką Ari Lennox. W sierpniu Bassy rozlał trochę mleka w postaci "Spilled Milk 1", a "Amnesia" to już trzeci (po "Jollof Rice" ft. EarthGang oraz "Nirvana") teledysk do raptem 4-kawałkowek, ale jakże przyjemnej EPki. /// Sprawdź też: Nasz videowywiad z Basem

Bas - Amnesia feat. Ari Lennox and KIDDOMINANT (Official Video)

T3 - Mr. Fantastic (ft. Baatin)

Oryginalny członek i współzałożyciel legendarnego Slum Village (obok Baatina i J Dilli) uderza solową EPką "Mr. Fantastic", a tytułowy singiel to naprawdę fantastyczne połączenie - obok T3 słyszymy bowiem na bicie nieżyjącego już Baatina (R.I.P. Baatin, R.I.P. J Dilla) w niepublikowanej wcześniej zwrotce. Motown City!

T3 Mr. Fantastic (feat. Baatin) - Offical Lyric Video

Thees Handz, The Grouch, Murs - RWTHYA

Reprezentanci kolektywu Living Legends, The Grouch i Murs - obaj zresztą słynący z charakterystycznego wokalu i pomysłowych, bystrych tekstów - stworzyli w zeszłym roku duet "Thees Handz" i dla mnie osobiście to jedna z fajniejszych westcoastowych płyt roku 2019. Thees Handz rozdawali już hajs przechodniom na Venice Beach, teraz zwalniają tempa i przypominają, abyśmy nie zapominali tego, kim jesteśmy... Remember Who The Hell You Are. 

Thees Handz, The Grouch, Murs - RWTHYA (Official Video)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>